Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas baznīcā skan bērnu, kokļu un ērģeļu balsis

Emocijām bagāts mūzikas mīļotājiem Iecavā bija piektdienas, 25. oktobra, vakars. Luterāņu baznīcā skanēja Zemgales ērģeļu dienu koncerts «Bērnu, kokļu un ērģeļu balsis». Piedalījās Iecavas mūzikas un mākslas skolas koris ar diriģenti Kristīni Circeni, koklētāju ansamblis «Uguntiņa», vadītāja Alise Veisa, koncertmeistare Ineta Rozentāle un ērģelniece Zaiga Lazdiņa-Radziņa.

Skanēja seno un mūsdienu autoru instrumentālie un vokālie skaņdarbi, koristi un koklētājas atskaņoja arī tautas mūziku, stāsta A. Veisa. Festivāla organizatore Zaiga Lazdiņa-Radziņa uzsver, ka koncertu cikla mērķis ir rosināt ļaužu interesi par seno mūziku, ērģeļmākslu, ērģeļbūves meistariem un instrumentiem. Viņa uzteic šogad pabeigto ērģeļu atjaunošanu Bauskas novada Budbergas baznīcā un Vecumnieku novada Bārbeles baznīcā: «Draudzes to veikušas pašu spēkiem, tāpēc jo lielāks gandarījums.» Patlaban remontdarbi notiek Jelgavas Sv. Jāņa baznīcā, restaurāciju gaida Kalnciema un Bauskas baznīcas vēsturiskās ērģeles, kā arī Iecavas luterāņu dievnama instruments.

Zemgales ērģeļu dienas šogad notiek no 6. oktobra līdz 10. novembrim vairākos  dievnamos. Nākamais koncerts būs svētdien, 3. novembrī, Zaļenieku baznīcā. Vairāk informācijas mājaslapā zemgalesergeles.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas