Iecavas bibliotēkā apskatāma Ziemassvētku dekoru izstāde

Iecavas novada E. Virzas bibliotēkā 28. novembrī tika atklāta krāšņa pašu iecavnieku radīta Ziemassvētku dekoru izstāde. Tā jau kļuvusi tradicionāla, ceturto reizi to rīko biedrība «RaDam» sadarbībā ar bibliotēku.

Biedrības pārstāve Ginta Zaumane «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka sākumā rīkotas adventes vainagu izstādes, tagad interesenti aicināti izpausties daudz plašāk – gatavot visdažādāko formu dekoratīvas kompozīcijas, kas asociējas ar Ziemassvētku noskaņu – gan liekamas uz galda, gan pie sienas, gan iekaramas griestos. Viņa atzina, ka ir autori, kuri ik gadu maina idejas izpausmēs, citi saglabā savu stilu. Izstādē aicināti piedalīties gan novada ļaudis, gan interesenti no citām vietām, nav noteikti nekādi ierobežojumi ne izpildes tehnikā, ne materiālos. «Ja tajos pirkstu galos cilvēkam ir, lai izpaužas!» prieku par izstādē izvietotajiem darbiem pauda G. Zaumane.

Atklāšanas uzrunā G. Zaumane bija gandarīta, ka pasākums guvis lielu atsaucību no iecavniekiem; īpaši lepojās, ka tas ieguvis starpnovadu mērogu, jo piedalās arī dalībnieki no Vecumniekiem. Viņa rosināja uzburt vīziju, ka varbūt nākotnē izstāde var kļūt par starptautisku pasākumu.

Pavisam apskatāmi 42 darbi, ko izgatavojuši 37 autori. Interesi par dalību izrādījuši visu paaudžu pārstāvji; piedalās gan pamatskolas vecuma bērni, gan seniori. Izstādē pārstāvēti gan individuālu autoru, gan kolektīvu darbi. Vairāki darinājumi iesniegti no Iecavas jauniešu centra, senioru biedrības «Kamenes» dalībniecēm, Iecavas pamatskolas pulciņa «Radošās prasmes» un Iecavas dienas centra «Iecavnīca» radošajiem dalībniekiem. Nozīmīgu vietu ieņem arī kaimiņu – Vecumnieku novada floristikas studijas vadītājas Līgas Lauriņas un dalībnieku – darbi.

Tie, kas vēlas smelties idejas savam Ziemassvētku dekoram, droši var doties uz bibliotēku un atrast sev ko noderīgu. Tur valda dažādība izpausmēs, materiālā, formā un pielietojumā, var redzēt gan izsmalcinātus adventes vainagus, gan pavisam citas formas dekorus; var gūt pieredzi, kā izmantot izlietotus materiālus, piešķirot tiem otru dzīvi, radot patiesi gaumīgus un dekoratīvus priekšmetus svētku noskaņai telpā. Visi izstādes darbi tiek vērtēti konkursā – katrs apmeklētājs līdz pat Ziemassvētkiem var nobalsot par sev tīkamāko dekoru, bet, sākot ar 3.  decembri, balsot varēs arī «RaDam» «Facebook» profilā internetā. G. Zaumane atklāja, ka darbu autori, kuri būs izpelnījušies lielāko balsojumu, iegūs balvas, taču paturot aizklātu intrigu, kas būs balvās.

Ar atklāšanas pasākumā sanākušajiem savās radošajās prasmēs dalījās iecavniece Līga Kārkliņa-Kozlova, kam dažādu dekoru veidošana ir vaļasprieks. Radošas darbnīcas veidā viņa dalībniekiem ļāva praktiski apgūt, kā veidot Ziemassvētku dekoru – eglīti, izmantojot nederīgas grāmatas. G. Zaumane atzina, ka ideja par grāmatu eglītēm ir fantastiska, nelietojamai grāmatai tiek piešķirta otra dzīve. Viņa sacīja: «Tam ir arī simboliska nozīme – mēs nevis nocērtam koku un pārveidojam papīrā, bet papīru, kas nācis no koka, pārtaisām par eglīti – dāvanu  Ziemassvētkos. Iespējams, ka tas arī rosinās mūsu «zaļo» domāšanu, kas aktualizējusies visā pasaulē.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas