Iecavas bibliotēkā notiks tikšanās ar rakstnieci Ingu Gaili

Piektdien, 18. oktobrī, Iecavas bibliotēkā interesenti aicināti uz tikšanos ar talantīgo dzejnieci un dramaturģi Ingu Gaili, portālu informēja Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja Jolanta Ignate.


Viņa paskaidroja, ka šis ir otrais sarīkojums no astoņiem paredzētajiem Valsts kultūrkapitāla fonda finansētajā projektā „Tikšanās ar grāmatu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem”. Pirmajā reizē septembra sākumā iecavnieki varēja tikties ar latviešu rakstnieci un mākslas vēsturnieci Gundegu Repši. Paredzēts, ka projekts ilgs līdz 2020. gada aprīlim.

J. Ignate stāsta, ka Ingas Gailes dzeja publicēta kopš 1996. gada. Par pirmo dzejoļu krājumu «Laiks bija iemīlējies» saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, par otro krājumu «Raudāt nedrīkst smieties» – Annas Dagdas fonda balvu un Ojāra Vācieša prēmiju. Par krājumu «Kūku Marija» ieguvusi Dzejas dienu balvu, bet par krājumu «Migla» – žurnāla «Latvju Teksti» balvu un O. Vācieša prēmiju. Par krājumu «Vai otrā grupa mani dzird?» I. Gailei piešķirta Literatūras gada balva. Šis dzejas krājums tika iekļauts arī lasīšanas veicināšanas programmā «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija» 2015. gadā.

Ar Ingas Gailes dramaturģiju veidoti uzvedumi vairākos galvaspilsētas teātros, tostarp – Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā teātrī, Ģertrūdes ielas teātrī un citviet.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas