Iecavas bibliotēka rīko tikšanās ar visvairāk lasīto bibliotēkas grāmatu autoriem; pirmā – trešdien ar Ingunu Baueri

Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, Edvarta Virzas Iecavas bibliotēka sāk īstenot savu otro Valsts kultūrkapitāla fonda (LKF) atbalstīto projektu «Tikšanās ar rakstniekiem», «Bauskas Dzīvi» informē Jolanta Ignate, Iecavas E. Virzas bibliotēkas bibliotekāre un projekta autore.

Trešdien, 4.augustā, Iecavā viesosies Latvijā populārā rakstniece Inguna Bauere, uz kuras grāmatām bibliotēkas plauktos putekļi nekad nekrājas, jo lasītāji tās iemīļojuši.

J. Ignates izlolotajā pirmajā projektā «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem bibliotēkā tika organizēti astoņi literāri pasākumi, iecavniekiem bija iespēja tikties ar rakstniekiem Gundegu Repši, Ingu Gaili, Māri Bērziņu, Andri Akmentiņu, Andru Manfeldi, Arno Jundzi, Noru Ikstenu un Osvaldu Zebri.

Par iecavnieku interesi liecināja gan pasākumu apmeklētāju pozitīvās atsauksmes, gan bibliotēkā apkopotā statistika: projekta astoņus pasākumus apmeklējuši 288 cilvēku dažāda vecuma auditorija. Pozitīvās atsauksmes iedvesmojušas un iedrošinājušas Jolantu nākamajam, otrajam projektam.
Šis projekts paredz organizēt trīs literārus sarīkojumus – tikšanās ar visvairāk lasīto bibliotēkas grāmatu autoriem: Ingunu Baueri, Daci Rukšāni un Māru Zālīti.

Inguna Bauere ir vairāk nekā 20 kultūrvēsturisku, biogrāfisku un dzimtas romānu autore. Starp lasītāju iemīļotākajiem autores darbiem minami latviešu rakstniekiem un viņu dzīvesbiedrēm veltītie romāni «Lizete. Dzejniekam lemtā», «Skolas Līze», «Ede, Pumpura sieva», «Piedod, Karolīne!» u. c.

I. Bauere rakstniecībā debitēja 2004. gadā ar romānu «Sauc mani sniegā», kas uzvarēja «Lata romānu» konkursā. Pirms tam tapa manuskripts romānam «Pieskāriens tumsai», kas savukārt saņēma trešo vietu apgāda «Annele» rīkotajā vēsturisko romānu konkursā.

Vēsturiskās intereses izrādījās visspēcīgākās, jo turpmākajos gados tapuši arvien jauni vēsturiski un biogrāfiski darbi, no kuriem spilgtākie un lasītāju iecienītākie veltīti galvenokārt 19. gadsimta personībām un notikumiem Latvijā.

Tikšanās ar rakstnieci Ingunu Baueri notiks 4. augustā plkst. 17 Iecavas mūzikas un mākslas skolas zālē, kur telpas ļauj nodrošināt nepieciešamos drošības pasākumus, tālab par skolas vadības atsaucību un sadarbību J. Ignate ir pateicīga.

Kā nosaka drošības noteikumi «Covid-19» izplatības samazināšanai, kas ieviesti visā valstī, – lai piedalītos pasākumā, apmeklētājiem būs jāuzrāda «Covid-19» vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai arī «Covid-19» negatīvs tests, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Interesenti tiek aicināti pieteikties iepriekš, zvanot uz Iecavas E.Virzas bibliotēku pa telefonu 25660092.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas