Iecavas bibliotēka rīko tikšanos ar rakstnieku Arno Jundzi

Jaunnedēļ, 19. martā, pulksten 17 Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā viesosies rakstnieks, literatūrzinātnieks un kultūras žurnālists Arno Jundze, informē bibliotēkas vadītājas vietas izpildītāja Jolanta Ignate.
Tikšanās noritēs bibliotēkas projektā «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem». Šie sarīkojumi tiek organizēti ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) un Iecavas novada pašvaldības finansiālo atbalstu.

Arno Jundze veidojis LTV1 rakstnieku raidījumus «Melns uz balta», vadījis «100 g kultūras», «Nacionālie dārgumi», «Lielā lasīšana» raidījumus, bijis «Neatkarīgās Rīta Avīzes» kultūras ziņu redaktors un žurnāla «LZA Vēstis» galvenais redaktors. Darbojies kā VKKF padomes loceklis, VKKF literatūras nozares priekšsēdētājs. Pašlaik ir Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs.
«Sarunā ar rakstnieku uzzināsim par viņa līdzdalību Gundegas Repšes projektā «Mēs. Latvija, XX gadsimts», kurā Arno Jundze ir uzrakstījis grāmatu «Sarkanais dzīvsudrabs». Tā ir par pagājušā gadsimta 90. gadiem, par Atmodas laiku, par barikādēm, par cilvēku dzīvi politisko pārmaiņu laikā, par it kā neseno pagātni, kas jau kļuvusi par vēsturi. Tā sākas ar 1989. gada 31. decembri un noslēdzas ar 1999. gada 31. decembri, aptverot desmit gadus,» stāsta J. Ignate.

Rakstnieka daiļradē ir šādi darbi: grāmatas bērniem «Ķiparu Ļerpatu Šnirks!» un «Ķiparu Ļerpatu Čieps», romāns pusaudžiem «Kristofers un Ēnu ordenis», stāstu krājums «Gardo vistiņu nedēļa» un romāni «Putekļi smilšu pulkstenī», «Bergs & relikviju mednieki» un «Sarkanais dzīvsudrabs» (2017. g.).
Divi autora Arno Jundzes darbi izdoti ārzemēs. «Putekļi smilšu pulkstenī» – Meksikā, bet «Sarkanais dzīvsudrabs» – Lietuvā ar nosaukumu «Raudonasis gyvsidabris», to izdevusi Lietuvas Rakstnieku savienības izdevniecība, romānu tulkojis Jurģis Banevičius.
Grāmatas vairākkārt tikušas nominētas dažādām kultūras godalgām, savukārt par darbību žurnālistikā saņēmis Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvu «Grāmatizdevēju draugs 2002», Latviešu valodas aģentūras balvu «Valodas stāstnieks 2012».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas