Iecavas bibliotēkā rīko tikšanos ar rakstnieku Māri Bērziņu 4

Nākmnedēļ, 21. novembrī, plkst. 17 Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā viesosies rakstnieks, labi zināmās grāmatas «Svina garša» autors Māris Bērziņš, informē Jolanta Ignate, bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja.

Romāns «Svina garša» iznāca 2015. gada sākumā izdevniecības «Dienas grāmata» sērijā «Mēs. Latvija, XX gadsimts» un  jau tā paša gada nogalē saņēma Baltijas Asamblejas balvu literatūrā un Dzintara Soduma balvu, bet 2016. gadā – Latvijas Literatūras Gada balvu kategorijā «Labākais prozas darbs».
Grāmata vēstī par 1941. gada notikumiem Torņakalnā un  par nacistiskās okupācijas laiku Latvijā. Grāmatas galvenais varonis ir vienkāršs latviešu puisis Matīss, kurš vēlas dzīvot, strādāt un mīlēt, bet tiek ierauts skaudru un sarežģītu notikumu virpulī.  
Kā teic J. Ignate: ««Svina garša» ir ļoti populāra, aizvien vēl lasītāji bibliotēkā stāv rindā, lai to iegūtu izlasīšanai. Latvijas Nacionālajā teātrī pēc Māra Bērziņa romāna «Svina garša» motīviem iestudēta izrāde ar tādu pašu nosaukumu Valtera Sīļa režijā.»
Rakstnieka daiļradē pirms minētā romāna tapuši darbi «Sveiks, Dzintar Mihail!», «Titāna skrūves» u. c., taču pirmo ievērību M. Bērziņš guvis ar humoristisko stāstu ciklu «Gūtenmorgens».
 J. Ignate ikvienu aicina uz bibliotēku jaunnedēļas ceturtdienā  pavadīt interesantu vakaru patīkamās un intelektuālās sarunās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tas nav noslēpums

Laucinieks Aivars Mačeks ir grāmatu tārps.

pirms gada, 2019.11.17 10:21

Karlsons

Bērnībā Vinniju Pūku izlasījis,tas tad arī viss..

pirms gada, 2019.11.18 17:03

:))

Tas nav noslēpums - Jūs laikam baigais pilsētnieks? :D

pirms gada, 2019.11.19 08:47

:)

Ir iespējams aizvest puisi no laukiem,bet dabūt ārā laukus no puiša nevar..

pirms gada, 2019.11.19 09:34

Vietējās ziņas