Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas biedrība «Marabella» piedalās ģimeņu atbalsta projektā

Ģimeņu ar bērniem biedrība «Marabella» no Iecavas piedalās kopīgā pieredzes pilnveides un nodošanas projektā ar vairākām citām līdzīgām nevalstiskajām organizācijām (NVO) no visas Latvijas.

Projekta gaitā līdz 2015. gada beigām iecerēts rīkot dažādu NVO un sociālā darba iemaņu apguves un pieredzes apmaiņas nodarbības dalīborganizāciju mītnes vietās. Pirmajā tikšanās reizē nodibinājuma «Eco partners» birojā Rīgā 26. oktobrī parakstīts sadarbības memorands, portālu informēja «Marabellas» pārstāve Ļuda Belruse.

Projektā «NVO līdzdalība ģimeņu politikā ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai» piedalās arī Ventspils biedrība «Ģimenes spēks», Tukuma dāmu klubs, Tukuma daudzbērnu ģimeņu biedrība «Dēkla» un nodibinājums «Mamma mammai fonds» no Kuldīgas. Projekts saņēmis atbalstu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta «NVO fonds» programmā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas.

Nākamā tikšanās novembrī iecerēta Tukumā, kur projekta dalībnieki apgūs pasaku kā mācību metodes izmantošanu. Decembrī Kuldīgā varēs piedalīties seminārā par zīdīšanu, dūlu darbu un Montesori audzināšanas programmu.

Par Iecavā rīkojamā pasākuma tematiku «Marabellas» dalībnieces vēl spriež. Taču Ļ. Belruse plāno, ka «Eco partners» pārstāve Tatjana Meļehova varētu nolasīt lekciju par NVO darbu un atbalstu ģimenēm.

«Marabella» pēc zināma pieklusuma aktivizējusi darbību, jo viena no dibinātājām – Arta Manuša – no sociālās speciālistes amata Iecavas pašvaldības sociālajā dienestā pārgājusi strādāt SOS ciemata jauniešu mājā. Iepriekš A. Manušai un Ļ. Belrusei, kura joprojām ir sociālā dienesta darbiniece, Iecavas novada domes deputāti pārmeta interešu konfliktu, vienlaikus īstenojot projektus sociālā dienesta un biedrības paspārnē.

Jāpiebilst gan, ka likums neliedz valsts un pašvaldību darbinieku dalību NVO. Turklāt sociālajā dienestā tiek atbalstīti sabiedrības riska grupas iedzīvotāji, savukārt «Marabellas» mērķis ir iesaistīt dažādās aktivitātēs ģimenes neatkarīgi no to mantiskā vai sociālā statusa.

Ļ. Belruse piebilst – visas NVO projektā ārpus darba laika apgūtās iemaņas varēs izmantot arī sociālā dienesta klientu labā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas