Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas biedrības vāc parakstus pret spēļu zāles atvēršanu 4

Aktīvistu kluba «Vardes» šonedēļ rosinātā Iecavas nevalstisko organizāciju (NVO) parakstu vākšana pret spēļu zāles atvēršanu ēkā Rīgas ielā 16 jau nesusi rezultātus.

Jau akcijas pirmajā dienā vienā no parakstu vākšanas vietām veikalā «Aibe» Dartijā pret jaunu spēļu zāli parakstījušies 100 cilvēku, portālu informēja kluba pārstāve Zane Zakarīte.

«Negaidīju, ka jau pēc pirmās dienas veikalā vajadzēs papildu parakstu lapas,» gandarījumu neslēpa aktīvā jauniete, «poliklīnikā bija parakstījušies jau vairāk nekā 30 cilvēku, tātad iecavnieki ir aktīvi un vēlas veidot novadā veselīgu vidi.»

Akcijas motto ir – «Nebūt vienaldzīgiem!», vēstīts rīkotāju izplatītajā paziņojumā presei. Akcijā aicināti piedalīties visi aktīvie pilngadīgie novada iedzīvotāji, parakstoties «par aktīvu, veselīgu un inteliģentu Iecavu» kādā no norādītajām vietām vienu reizi.

Pret spēļu zāles atvēršanu ēkā Rīgas ielā 16, kur vairākus gadus ne pārāk sekmīgi darbojušies dažādi nelielu uzņēmumi, var parakstīties Iecavas kultūras namā, pasta nodaļā, Edvarta Virzas bibliotēkā, Veselības un sociālās aprūpes centrā, bērnudārzā «Dartija», veikalos «Aibe» un «Rise», skaistumkopšanas salonā «Kamilli», kā arī svētdienās Iecavas Jauniešu padomes rīkotās Ziemassvētku labdarības akcijas stendā ciema tirgū.

«Vardes» ir parakstu vākšanas iniciatores. Kluba pārstāves sazinājušās ar citu novada NVO pārstāvjiem, un vairākums ierosmi atbalsta. Uz aicinājuma parakstīties pret spēļu zāli minēta arī Iecavas Jauniešu padome, sieviešu klubs «Liepas», futbola klubs «Iecava» un sporta klubs «Forte Iecava WPC». «Gribam, lai Iecavā veidotos kulturāli un izglītojoši bagātinoša, veselīga brīvā laika pavadīšanas vide,» rīkotāju pārstāve.

Jau vēstīts, ka novada pašvaldības saskaņā ar novembra sēdē pieņemto lēmumu izsludinājusi publisko apspriešanu par SIA «Joker LTD» spēļu zāles atvēršanu Rīgas ielā 16. Netālu Rīgas ielā 20 jau darbojas līdzīgs iestādījums – laimētava «Fenikss». Sabiedrība viedokli par ieceri aicināta paust klātienē pašvaldības administrācijā darba laikā līdz 31. decembrim. Tā kā strādājošajiem ir maz iespēju pašiem apmeklēt domi, lai apskatītu atbilstīgos dokumentus un paustu savu nostāju, parakstīšanās NVO akcijā varētu būt laba alternatīva. Nav gan zināms, vai novada dome uzskatīs šādi paustu viedokli par vērā ņemamu.

Kā pastāstīja Z. Zakarīte, pašvaldības izdevumā «Iecavas Ziņas», kas nav brīvi pieejams sabiedrībai, bijuši publicēti divu deputātu pretēji viedokļi par jauno spēļu zāli. Kā argumenti par tās atvēršanu minēta sakārtota vide, jaunas darbavietas un nodokļi. Savukārt kā pamatojums pret minēta neveselīga, atkarību izraisoša vide, kurai ir labākas alternatīvas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kategoriski esmu pret!!!! Labāk izveidot kaut ko bērniem kur pavadīt brīvo laiku pēc skolas! Dažādus pulciņus izveidot. Tos pašus rokdarbus, keramikas pulciņš, stikla apgleznošana utt. Zinu ka Bauskā bija vai vēl ir keramikas pulciņš, par naudu. Pati gāju, ļoti patika, mēsenī maksāju 1Ls. Vai tiešām neko Iecava nespēj ko tādu nodrošināt??????

pirms 6 gadiem, 2013.11.29 13:45

fifa

Varētu padomāt, ka tur kādu ar varu dzen uz spēļu zāli... Neejiet un problēma būs atrisināta!

pirms 6 gadiem, 2013.11.29 14:26

pret!

Tiem, kam ir griba, tie nekad neies, bet tiem, kam nav, tiem var palīdzēt šādu iestādi neatverot! :) Esmu PRET šāda tipa iestādēm!

pirms 6 gadiem, 2013.11.29 16:12

...

Pilnīgi un noteikti ka NĒ... Tajā vietā jāierīko bērnu un jauniešu centru, ar dažādiem pulciņiem!!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.29 17:01

Vietējās ziņas