Iecavas bokseris Emīls Špīss debitē lielajā sportā 1

Boksa klubs «LNK Boxing» arēnā «Rīga» organizēja jau 13. cīņu šovu «LNK Fight Night 13». Lielajā sporta arēnā cīņu vakaru atklāja iecavnieka Emīla Špīsa un jelgavnieka Valentīna Kotosova cīņa svara kategorijā līdz 69,8 kilogramiem.

Sacensībās, kuras notika 12. oktobrī, aizvadīja 11 cīņas, kur galvenais mačs bija starp latvieti Ričardu Bolotņiku un krievu bokseri Sergeju Jekimovu. R. Bolotņiks, uzvarot maču, kļuva par Eirāzijas Boksa parlamenta čempionu pussmagā svara kategorijā.


Tikmēr E. Špīsam viņa pirmais mačs profesionāļa karjerā izvērtās diezgan īss, lai arī pretim bija Latvijas boksa reitinga trešās vietas pārstāvis pēc mājaslapas boxrec.com vērtējuma. «Divas minūtes, un viss bija beidzies,» tā raksta līdzjutēji. Tiesnesis, redzot iecavnieka acīmredzamu pārsvaru laukumā pār V. Kotosovu, piešķīra uzvaru ar tehnisko nokautu.

«Emocionāli biju mierīgs, bez stresa. Nevienā brīdī satraukums neņēma virsroku, kaut arī jācīnās bija tik daudzu skatītāju priekšā – jau pirmajā debijas cīņā biju arēnā «Rīga». Cīņas dienā visu laiku biju ar vēsu prātu, neko neprātoju par gaidāmo maču. Domas no boksa biju atslēdzis pavisam. Koncentrējos uz to, ka tas ir parasts treniņš, – parasts sparings treniņā, un nekas vairāk. Tas arī palīdzēja saglabāt vēsu prātu un morāli nesadegt pirms cīņas. Jau no pirmā soļa, iznākot skatītāju priekšā, redzēju tikai ringu un savu pretinieku. Viss pārējais bija atslēgts no redzesloka – skatītāji, atbalsts un tā tālāk. Bija tikai viens darbs – parādīt to, ko spēju, un par pārējo domāšu pēc tam,» stāsta E. Špīss.

Pasaules boksa mājaslapā var atrast diezgan daudz latviešu, kas piedalījušies profesionālās boksa cīņās, arī augstās reitinga pozīcijās, tai skaitā Mairis Briedis, kurš, pēc boxrec.com datiem, ir pasaules reitinga līderis pirmā smagā svara kategorijā.

No bijušā Bauskas rajona pārstāvjiem visaugstāk līdz šim ir nokļuvis Artūrs Kuļikauskis, kurš karjeras labākā brīdī pēc uzvaras pār Francijas bokseri Juri Kajembri Kalengu bija pacēlies līdz reitinga 42. pozīcijai. J. K. Kalengam tas bija pirmais zaudējums, un pēc tam tā īsti atgūties līdz šim nav izdevies – bokseris turpmākajās 13 cīņās piedzīvojis vēl piecus zaudējumus. A. Kuļikauskis no 2008. līdz 2019. gadam aizvadīja 65 cīņas, gūstot 18 uzvaras. 2015. – 2016. gadā 13 profesionālās cīņas aizvadīja arī baušķenieks Dinārs Skripkins, bet augstus panākumus viņam gūt neizdevās – karjerā bija trīs uzvaras.

Tagad profesionālā sporta arēnā mēģinās iekļūt iecavnieks Emīls Špīss, kurš ikdienā trenējas Ķekavā, klubā «Lāčplēša cīņu leģions». Jaunais bokseris atzīst, ka arī nākotnē plāno profesionālas cīņas un jaunajam mačam jau pat zināms nākamais pretinieks. Tiesa, pirms laika to izpaust nevar – līdz mača reklāmas brīža sākumam tas paliek noklusēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

AAA

Emīlu skatīties ir garlaicīgi, gribu šovus ar Bolotņiku!

pirms 5 mēnešiem, 2020.07.20 18:58

Vietējās ziņas