Iecavas budžeta projektu nodod domei

Iecavas pašvaldības budžeta projekts nodots balsošanai domes sēdē, informēja vienīgais opozīcijas pārstāvis finanšu komitejā Atis Avots (LSDSP).

Ārkārtas novada domes sēde budžeta pieņemšanai sasaukta otrdien, 17. februārī. Pēc kārtējās novada domes sēdes 10. februārī visi deputāti bija aicināti vērot ārkārtas finanšu komitejas sēdi, kurā šī gada tēriņi tika vētīti ar pašvaldības iestāžu vadītājiem. Kā «Bauskas Dzīvei» sacīja opozīcijas deputāte Astrīda Vītola («Vienotība»), tā kā pārējie deputāti finanšu komitejas sēdē nebija pilntiesīgi dalībnieki, viņa vēl nav izlēmusi, vai atbalstīs piedāvāto budžeta projektu.

Domes sēdē starp deputātiem risinājās diskusija par prioritāro investīciju objektu, un vairākums nosliecies par labu Mūzikas un mākslas skolas ēkas Grāfa laukumā 1 pabeigšanai, stāsta A. Avots. Tam vajadzīgs pusmiljons eiro, taču situāciju atvieglojot tas, ka pašreizējie ēkas jaunās daļas būvnieki firma «Siltums Jums» samaksu prasa nevis par padarītajiem darbiem jau tagad, bet pilnībā pēc objekta nodošanas, kas paredzēta šogad novembrī. «Tas ļauj domei neņemt kredītu,» skaidro deputāts. Taču līdz ar vērienīgā projekta izdevumiem nāksies atlikt vidusskolas remontu, samazināt izdevumus bērnudārzu labiekārtošanai, nesanāk arī jaunas mēbeles Mūzikas skolai, piebilst deputāts.

Jau vēstīts, ka Mūzikas skolas ēkas rekonstrukcija sadalīta divās kārtās. Pirmā ir patlaban topošā jaunā ēkas daļa, otrā – vecās kluba mājas rekonstrukcija. «Ziema ir labvēlīga, būvdarbi turpinās,» vērtē deputāts, «ja laikus izsludināsim konkursu, šogad varētu pabeigt visu.» A. Avots pieļauj, ka arī rekonstrukcijas pasūtinājumu varētu iegūt pašreizējie būvnieki, jo viņiem izdevumus samazinātu jau ierīkotā infrastruktūra. Kā ziņots, mājas 3. stāvā par Šveices atbalstīta projekta naudu iekārto telpas jauniešu centram.

Deputāti atbalstījuši Dzimtmisas pamatskolas šī gada prioritāti – jumta maiņu, apstiprināja direktore Jana Arāja. Vēl gan notiks pašvaldības vadības organizēta izpēte, lai precizētu darbus un izmaksas. Jumta maiņas projekts ir veidots pirms diviem gadiem vēsturisko ēku lietpratēja arhitekta Andra Vītola vadībā. Viņš izpētījis arhīva materiālus, konsultējies ar Rundāles pils direktoru Imantu Lancmani, izveidojot sākotnējam senās muižas veidolam atbilstīgu risinājumu.

«Patlaban skolai ir šīfera jumts, taču tas ir morāli novecojis. Muižai oriģināli bijis dakstiņu jumts, un to vēlamies atjaunot. Kvadratūra jumtam nav liela, sijas ir labi saglabājušās, bet vajadzības gadījumā varētu pielikt papildu balstus,» stāsta direktore. Dzimtmisas muiža ir Iecavas novada tūrisma objektu skaitā, tai ir 140 gadi, tātad vecāka nekā grāfa Pālēna muižas kompleksa ēkas, uzsver J. Arāja. Nams ir Piļu un muižu asociācijā, kuras eksperti to novērtējuši ļoti augstu.

«Saglabājušās koka muižas ir retums un liela vērtība pēc diviem kariem, kas gājuši Latvijai pāri,» uzsver direktore, «esam vienojušies par vidusceļu, lai pašvaldībai izmaksas nav par lielu. Koka logi jau nomainīti vēsturiskajā izskatā, tiem vēl jāuzliek slēģi. Virs ieejas terases ar kolonnām tiks atjaunots balkons, uz kuru izeja būtu no tagadējā lietvedes kabineta. No tornīšiem esam atteikušies, jo tie muižai nebija oriģinālajā veidolā, bet piebūvēti vēlāk laika gaitā.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas