Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas debatētāji krāj pieredzi starptautiskā turnīrā

Iecavas vidusskolas trīs debatētāji kopā ar treneri Vitu Lauciņu-Veineri pusi nedēļas pavadīja Minskā, kur piedalījās starptautiskā turnīrā par tēmu «Vai nāvessods ir vai nav attaisnojams?».

Latvijas debatētājus Baltkrievijā sīvā konkurencē sacensībā angļu valodā cienīgi pārstāvēja Anna Emīlija Onzule, Hugo Huberts Puriņš un Maija Krastiņa, vērtē V. Lauciņa-Veinere. Kopumā sacentās 24 komandas krievu un 18 vienības angļu valodas debatē no vairākām Austrumeiropas valstīm. Krieviski runājošo turnīrā piedalījās Rīgas 22. vidusskolas komanda.

«Jau sarakstē ar Baltkrievijas debašu organizatori noskaidrojās, ka angļu komandas ir īpaši spēcīgas,» raksturo Iecavas trenere, «kopumā bija jādebatē un jāiztiesā pieci riņķi. Katru riņķi tiesāja divi tiesneši, turklāt katram bija sava balss. Tas nozīmēja, ka arī neizšķirts rezultāts tika ņemts vērā.»

Iecavniekus uzņēma Minskas debašu klubs, organizējot lielisku ekskursiju pa Baltkrievijas galvaspilsētu. Turnīra atklāšanā Minskas 7. ģimnāzijā katra delegācija bija sagatavojusi priekšnesumu, «lai iesildītu publiku», stāsta V. Lauciņa-Veinere. Meistarklasēs skolēniem tika atgādināts Popera debašu formāts, noteikumi un tiesāšanas principi.

Pirmajā kārtā komandas debatēja divus riņķus. «Iecavai bija veiksmīga diena, jo abas debates uzvarējām. Toties nākamajā dienā trijos turnīros vairs tik gludi negāja, taču ļoti pamācoši,» raksturo debašu vadītāja, «mūsējie tiešām debatēja ar ļoti stiprām komandām, un tikai nedaudz trūka līdz uzvarai. Tā kā turnīrā Iecavas vidusskolu pārstāvēja ne tikai pieredzējusī Maija, bet arī divi 7.a klases skolēni – Anna un Hugo –, tad izaugsme ir neizbēgama.»

Iecavnieki paturot prātā Jakutijas treneres teikto: «Ja gribi uzvarēt, spēlē futbolu. Ja gribi iemācīties, piedalies debatēs.» «Mājās devāmies ar jaunām atziņām, atmiņām, pieredzi un draugiem,» saka V. Lauciņa-Veinere, piebilstot, ka domā par līdzīga turnīra rīkošanu Latvijā.

Taču pašlaik komandas gatavojas reģionālajam turnīram Iecavā 15. novembrī un Rīgā 23. novembrī, kā arī nacionālajam turnīram Iecavā 30. novembrī. Jau vēstīts, ka tā tēma – «Eiropas Savienībai būtu jāpārtrauc paplašināšanās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas