Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas deviņstāvu mājās pieregulē jaunos liftus

Namu iedzīvotāji teju pilnībā izmantojuši pērn vēlēšanu gadā dāsni piešķirto pašvaldības finansējumu – 5000 latu katra lifta maiņai. Vienīgās deviņstāvu celtnes četros novados – divas Iecavas baznīcas tornim fonu veidojošās daudzdzīvokļu mājas – ar jaunu liftu uzstādīšanu gadumijā krietni kāpušas reitingā par ērtībām un īpašumu vērtību.

Janvārī Iecavā kopā ar apsaimniekotājas «Dzīvokļu komunālā saimniecības» (DzKS) elektriķi Andri Dauguli regulāri strādā speciālisti no Mogiļevas rūpnīcas Baltkrievijā – liftu ražotāji un uzstādītāji. Iedzīvotāji ir apmierināti – katram dzīvoklim bez maksas izsniegts viens čips lifta izsaukšanai, papildu čipus var nopirkt no DzKS par diviem eiro. Uzņēmuma vadītājs Jānis Feldmanis informē – krājumā ir ap 150 čipu, visiem pietikšot.

Nedienas sagādājot liftu izsaukšanas pogas katrā stāvā, ap desmit no tām izrādījušās nelietojamas, tās nācies nomainīt. Taču brauciens ir ērts un kluss, vairs neesot bail, ka kaut kas varētu gadīties.

A. Daugulis teic – lai arī jaunie lifti ir tipveida ražojumi, modernā elektronika teju katram prasa savu pieeju, ja ir sīkākā neatbilstība, pacēlājs apstājas. Mobilā telefona lauks lifta kabīnē nav pilnībā pieejams, taču avārijas dienestam piezvanīt varot. Avārijas poga ir pietiekami skaļa, parasti iestrēgušie tiek sadzirdēti, un tad Andrim jāierodas viņus glābt.

Lifta iekārtas ir bēniņu stāvā īpašā telpā, kur kontrasts starp pagātni – padomjlaika ierīcēm – un tagadni ar jauno elektronikas skapi ir ļoti spilgts. Tad, kad lifts apstājies, Andris augšā un lejā kāpj kājām. Rekords esot 20 reizes – pēc tam esot juties ļoti noguris, taču sirdij treniņš ir labs.

«Bauskas Dzīve» pēdējos gados vairākkārt rakstījusi par nedienām ar novecojušajiem liftiem Iecavā. Pirmā iekārta tika nomainīta pērn pēc tam, kad divu sekciju pārstāvji pēc liftu apturēšanas pieprasīja pašvaldība atbalstu.

Par pirmo jauno liftu saņemtas sūdzības, ka vasaras karstumā tas reizumis iestrēdzis,  tagad aukstuma dēļ problēmu neesot. Nenomainīts vienas sekcijas lifts, taču no demontētajiem liftiem ir daudz rezerves daļu, ar ko veco iekārtu uzturēt kārtībā, saka A. Daugulis. Padomjlaikā uzstādītajam liftam drīzumā gaidāma tehniskās atbilstības pārbaude. Lai arī iepriekš tas vērtēts kā normālā tehniskā stāvoklī esošs, vai lietošanas atļauja tiks pagarināta, nav paredzams.

Sekcijā, kur nomainīts pirmais lifts, nesen nomainīti kāpņu telpas logi, un gaisa temperatūra koptelpā kāpusi par četriem grādiem, stāsta J. Feldmanis. Lai arī patlaban iedzīvotāji rēķinus par apsaimniekošanu maksājot cītīgāk, jo redzams apsaimniekotāja ieguldījums ēku uzturēšanā, kopā ar vecajiem kavējumiem abām mājām ir ap 60 tūkstoš eiro parāds, atzīst DzKS vadītājs.

Maksājumus par liftu maiņu daļa iemītnieku jau nokārtojusi, mazāk turīgajiem ir iespēja naudu atdot pakāpeniski kā daļu no ikmēneša rēķina. Līdz ar to DzKS pagaidām atcēlusi uzkrājuma iekasēšanu, piebilst J. Feldmanis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas