Iecavas domē apspriedē par ceļiem rosina veidot uzņēmēju padomi 2

Iecavas novada domē trešdien uz sanāksmi bija aicināti lauku uzņēmēji, lai apspriestu ar Eiropas fondu atbalstu prioritāri atjaunojamos grantsceļu posmus. No 25 aicinātajiem galvenokārt lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares dalībniekiem apspriedē piedalījās septiņi.

Pašvaldības pārstāvji izskaidroja Lauku atbalsta dienesta administrētās programmas nosacījumus, kurā Iecavas novadam piešķirti 470 tūkstoši eiro. Ieteikti seši prioritāri pārbūvējamie posmi Ziemeļu, Zālītes, Zorģu, Audrupu virzienā, par kuriem pašvaldība gaidīs uzņēmēju viedokli.

Kā paskaidroja izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs, ar atvēlēto summu varētu no jauna uzbūvēt vai kapitāli pārbūvēt vienu no ieteiktajiem posmiem, un pēc tam tā uzturēšana gadus desmit neprasītu daudz līdzekļu. Uzņēmēji var ieteikt arī citus posmus, un priekšroka būtu integrētam projektam, kur kāds uzņēmums ieguldījis sava ražošanas pievedceļa sakārtošanā, un savu daļu tur varētu pievienot pašvaldība.

Visvairāk noslogoto grantsceļu gar Rosmes ciematu uz «Baltic Devon Mink» dome iecerējusi pārbūvēt ar asfalta segumu, saņemot finansējumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu konkursā, kur gan atbalsts nav garantēts, bet būtu jākonkurē ar citiem pretendentiem.

Sanāksmes otrajā daļā pašvaldības pārstāvji rosināja veidot uzņēmēju padomi, par kuras dibināšanu dome pieņēmusi lēmumu oktobra sēdē. Kā skaidroja projektu vadītāja Sintija Kalēja, līdzīgas padomes kā padomdevējas novada attīstībā sekmīgi darbojas citās pašvaldībās, tāpēc iecerēts tādu dibināt Iecavā. Uzņēmēji ieteica padomi veidot, saaicinot plašāku dažādu nozaru uzņēmumu pārstāvju forumu. To plānots rīkot nākamā gada janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kristina Lodmele

Jācer uz brīnumiem, ka šis neformālais veidojums nesīs labumu visai sabiedrībai, ne tikai dažiem lielajiem uzņēmējiem.

pirms 5 gadiem, 2015.11.13 08:19

koļa

Ja sabiedrība būs pasīva, nav ko cerēt uz brīnumiem. Katrs pats savas laimes kalējs. Sākumā sūti uz epastu sintija.kaleja@iecava.lv savu viedokli, kurus ceļus vajag uzlabot.

pirms 5 gadiem, 2015.11.13 09:51

Vietējās ziņas