Iecavas domē diskutē par novada skolu finansēšanu

Iecavas novada domē otrdien, 8.decembrī, raisījās diskusijas par izglītības nodaļas sagatavoto lēmumprojektu, kas paredz veidot komisiju internātpamatskolas nākotnes attīstības vērtēšanai. Vēstuli ar lūgumu sniegt šādu vērtējumu pašvaldībai atsūtījusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Jautājums jau apspriests novembra finanšu komitejas sēdē, jo līdz šim pamatfinansējumu no valsts saņēmušās izglītības iestādes vadība nākamajam gadam iesniegusi pašvaldībai pieprasījumu piešķirt 76 tūkstošus eiro skolas ikdienas izdevumu segšanai. Tas tāpēc, ka valsts plāno internātskolu finansēšanu pilnībā pārlikt uz pašvaldību pleciem, skaidro Iecavas internātpamatskolas direktore Aija Semjonova. Iepriekš pašvaldība internātskolai vien reizumis atvēlējusi nelielas summas labiekārtošanai.

Finanšu komitejā kā galvenais risinājums nākotnē prasītās naudas atrašanai minēta Dzimtmisas pamatskolas slēgšana, jo tai no pašvaldības budžeta gadā piešķir ap 250 tūkstošus eiro. Kā jau iepriekš norādījuši deputāti Juris Ludriķis un izglītības komitejas vadītājs Juris Krievs, viena skolēna mācīšana Dzimtmisā ir teju divreiz dārgāka nekā Iecavas vidusskolā.

Taču Dzimtmisas pamatskolas direktore Jana Arāja, uzstājot uz labi strādājošās iestādes saglabāšanu, ieteikusi citus avotus budžetā, no kā varētu iegūt vajadzīgo. Arī J. Krievs domes sēdē norādīja – ir izdevumu posteņi, piemēram, plānotā visu pašvaldības iestāžu darbinieku veselības apdrošināšana, no kuriem var atteikties, lai saglabātu skolas.

Deputāti pēc ilgām diskusijām atlika lēmumu par darba grupas veidošanu, kas vērtētu un veidotu jau sen iecerēto novada izglītības stratēģiju. Atbildi IZM prasītajā termiņā – līdz 21. decembrim – uzdots sagatavot izglītības nodaļas vadītājai Vijai Ielejai sadarbībā ar internātskolas direktori. Kā norādīja vairāki deputāti, atbildē jāietver, ka Iecavas internātpamatskola strādā atbilstīgi likumdošanai un sekmīgi izglīto audzēkņus, tajā nav vērojama skolēnu segregācija vai tiesību pārkāpumi, par kādiem bažas paudusi IZM.

Lai situāciju skaidrotu un meklētu risinājumu, patlaban kopīgi strādā visu Latvijas internātskolu direktori, sarunā ar «Bauskas Dzīvi» sacīja A. Semjonova. Vadītāju mērķis ir pierādīt, ka šīs skolas uzņem bērnus no dažādiem novadiem un pilda ne tikai izglītības, bet arī sociālo funkciju, nereti panākot, ka jaunieši iegūst pamatizglītības diplomu un ir gatavi patstāvīgai dzīvei.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas