Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas dome gaida bērnudārza vadītājas skaidrojumu 12

Iecavas novada dome ir iepazinusies ar visu oficiālo dokumentāciju par situāciju pirmsskolas izglītības iestādē «Dartija» un pieprasījusi vadītājai detalizētu rakstveida paskaidrojumu.

Bērnudārza vadītājai lūgts sniegt rakstveida detalizētu paskaidrojumu par 14. februārī notikušā labdarības projekta «Vislielākā dāvana», kuru rīkoja Iecavas evaņģēliskās ticības kristiešu draudze «Dzīvības straume», apstākļiem. Tā, atbildot uz «Bauskas Dzīves» uzdotajiem jautājumiem, pavēstīja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva.

Pašvaldība pieprasījusi skaidrojumu, vai bērnu vecāki bija informēti, ka labdarības pasākumam būs reliģiska satura ievirze, vai draudze ietilpst to konfesiju skaitā, kas drīkst mācīt kristīgās ticības mācību, vai personas, kas vadīja pasākumu, bija atestētas Izglītības un zinātnes ministrijā, kas fotografēja audzēkņus un kādām vajadzībām tiks izmantoti bērnu fotoattēli, informē A. Jakovļeva. Pašlaik iestādes vadītāja Irīna Freimane nav darbā veselības apstākļu dēļ, līdz ar to pašvaldība nevarot sniegt konkrētākas atbildes vai rīcības plānus, tam nepieciešams vadītājas viedoklis un paskaidrojums par situāciju.

A. Jakovļeva domes vārdā skaidro: «Pašvaldība neizsniedz atļaujas citām organizācijām, biedrībām rīkot pasākumus izglītības iestādēs, tas ir izglītības iestāžu vadītāju kompetencē. Kā liecina domes rīcībā esošā informācija, bērnu vecāki bija informēti par pasākumu un viņu bērnu piedalīšanos tajā, taču netika informēti, ka pasākums būs ar reliģisku ievirzi.»

«Bauskas Dzīve» iepriekš aprakstīja situāciju «Dartijā», kur atsevišķi vecāki iebilda pret draudzes «Dzīvības straume» pārstāvju rīkotu pasākumu, jo nav bijuši informēti par tā reliģisko raksturu. Pašvaldība aicinājusi konfliktējošās puses uz kopīgu sarunu, taču viena no tām atteikusies. Dome apsver iespēju aicināt mediācijas speciālistu izglītības nozarē, kurš palīdzētu rast konstruktīvu risinājumu, piebilst A. Jakovļeva.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

edgaronkulis.

tāpēc ka vienai šizofrēniskai auklei visu laiku nav miera,uzmanības deficīts..nav miera tam cilvēkam,nu nav...

pirms 6 gadiem, 2014.03.24 13:52

Zandastante

Varbūt šizofrēniska ir vadītāja. Ne jau aukle atļauj sektām bērnudārzā vadīt pasākumus.

pirms 6 gadiem, 2014.03.24 15:54

Augonis

Šī organizācija jau sāk palikt nekaunīga un sāk nodarboties ar aktīvo pārdošanu. Ja jau reiz ir sākuši darboties tirdzniecības pārstāvji, tad cienījamā organizācijas vadība, nodrošiniet kaut kādus kursus tām savām tantēm, kuras blandās pa dzīvokļiem un liek kāju atvērtajā durvju spraugā un bāž kaut kādus bukletus. Prasti un nekaunīgi tas viss izskatās un jūsu "straumei" godu nedara. Un bērnudārzos arī nav ko līst. Lai mazie paaugas un paši izlems, kam ticēt un kam nē.

pirms 6 gadiem, 2014.03.24 12:40

!

Neviens tur neuzspieda un nelika kādam izvēlēties kādu ticību vai ticēšanu kādam . Bija jaukas svētdienas skolas bērnu izpildītas dziesmas un rotaļas:)

pirms 6 gadiem, 2014.03.24 20:08

Ilga

manuprāt skaidrojumi jau ir bijuši pietiekami daudz,acīmredzot neviens tos neņem vērā, kārtējais no mušas uzpūstā ziloņa skandāls!

pirms 6 gadiem, 2014.03.24 13:33

Ar vēsu prātu

Skatoties no malas un esot bērnu vecākam, man ir viedoklis- šai organizācijai, kura uzstājīgi uzspiež savu ticību, staigā pa mājām un uzbāzīgi piedāvājas, tiešām nav jāiet pa bērnu uzturēšanās vietām. Ja es kā vecāks vēlēšos ar šo sektu sadarboties, es zināšu kur viņus atrast, un lai te kāds nestāsta pasakas par svētdienas skolām un vēl kaut ko. Katrai vietai un lietai ir sava vieta un tam tā vajadzētu būt. Ja arī šie Labie cilvēki gribēja ko ziedot trūcigajiem bērniem, tad var to darīt nesautīgi, neejot bērnudārzā un lieki neizsaucot šādus konflktus, jo redziet kas šīs organizācijas darbības rezultātā ir noticis!!!! Paldies šiem darboņiem! ļoti skumji, ka tagad minētajā bērnudārzā ir nesaskaņas starp kolēģiem, kas neveido veselīgu darba vidi un attiecības, kā rezultātā darbs ar bērniem arī cieš. ļoti žēl.

pirms 6 gadiem, 2014.03.25 20:55

arī vecāks

Nevienam un nekas netika un netiek uzspiests. Arī konfliktu neatnesa tevis minētie ''darboņi'', bet gan kādas intrigantes no bērnudārza darbiniecēm...Tāpat arī Ticības mācība tur netika pasniegta, bet tik tiešām bērni uzstājās priekš bērniem. Un kas tur slikts?

pirms 6 gadiem, 2014.03.26 05:37

$

''Ja es kā vecāks vēlēšos ar šo sektu sadarboties, es zināšu kur viņus atrast, un lai te kāds nestāsta pasakas par svētdienas skolām un vēl kaut ko.''
Varbūt tiešām aizej un aprunājies :)

pirms 6 gadiem, 2014.03.26 05:41

...

Jebkuram ir tiesības izvēlēties! šis ir sensitīvs jautājums un tādas lietas ir jādara un jāapmeklē šada rakstura pasākumi kopā ar ģimeni ārpus izglītības iestādēm. Nav šim ticībām jānāk uzstāties un nekādu vairs komentāru nebūs. Kā jau rakstīja komentāros, ja jau tik devīga draudze tad lai dāvina bez jebkādiem nosacījumiem. Un vispar nav ko staigāt pa pasauli un uzprasīties, ja kāds gribēs tad pats arī sameklēs.

pirms 6 gadiem, 2014.03.26 14:45

kaunieties sūdzētāji

būtu dāvinājis Sorosa fonds vai Bils Geits,tad droši nebūtu problēmas .Kas jau saistīts ar ticību,tas vecākiem ir nepatīkams,jo paši sūdzētāji nedzīvoDievam tīkamu dzīvi.

pirms 6 gadiem, 2014.03.26 18:26

Trio

Lasot šo un iepriekšējo rakstu, man rodas jautājums žurnālistei. Vai Jūs auklītei Līgai uzdevāt jautājumus - vai viņa bija bija šajā pasākumā? Vai redzēja un dzirdēja kas tur notika? Un cik vecāki viņai izteica kādas sūdzības par šo pasākumu? Ko žurnālistam pasviež, to arī ķer.

pirms 6 gadiem, 2014.03.26 22:31

Vietējās ziņas