Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas dome nolemj apvienot divas izglītības iestādes 14

Šodien, 27. novembrī, pēc ilgām un garām diskusijām Iecavas novada domes sēdē deputātu vairākums nobalsoja par Iecavas internātpamatskolas un Dzimtmisas pamatskolas pārveidošanu par vienu pamatskolu, izvietotu esošās internātpamatskolas ēkā. Pret balsoja Laine Baha, Arnis Grundmanis un Verners Rinkovičs. Atturējās Vilnis Gailums.

«Kāpēc daudzi domā, ka mēs piedāvājam sliktus apstākļus?! Nespēju saprast, kādēļ citiem tā liekas. Tas nav ar nodomu darīt kaut ko sliktu bērniem,» viedokli pauž deputāts Juris Krievs.

«Lēmums nav slēgt izglītības iestādi. Ar šāda lēmuma izvēli mēs vēlamies skolēniem piedāvāt kvalitatīvāku pakalpojumu, attīstot novada nākotni. Protams, jebkura reorganizācija ievieš bailes un neziņu,» stāsta deputāts Viktors Sidorenkovs.

No klātesošajiem vecākiem un Dzimtmisas iedzīvotājiem bija dzirdama neizpratne un bažas par apspriesto jautājumu.

Domes pieņemtais lēmums ir jānosūta saskaņošanai Izglītības un zinātnes ministrijā, pēc kā reorganizācijas komisijai ir jāizstrādā reorganizācijas plāns un jāiesniedz apstiprināšanai domē.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» piektdien, 30. novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

nodokļu maksātājs

Paldies deputātiem par loģisko un saprātīgo lēmumu.Vienīgi-interesanti būtu zināt to deputātu,kas balsoja pret,argumenti un pamatojums,kāpēc skola būtu jāsaglabā(nederēs argumenti par svaigu gaisu,mežu,skaistu dabu).

pirms gada, 2018.11.27 19:11

Vienkārši

Vai pārsteidzīgi doti muļķīgi solījumi vēlētājiem un partijas disciplīna,kā arī korporatīvās saites derēs?Cita loğiska pamatojuma jau nav

pirms gada, 2018.11.27 20:48

rajons

beidzot,cik tad ilgi var tos pašus iecavniekus -gan bērnus gan darbiniekus no Iecavas vadāt ar busiņu uz Dzimtmisu ,ka tepat skola deguna galā Iecavā

pirms gada, 2018.11.28 10:31

koļa

Nuja, Iecavas novads jau ir tikai Iecavas ciemats. Interesanti, kāda būs reakcija ja novada Ziemeļu gals izdomās pievienoties Baldonei vai Ķekavai, taču loģiskāk.
Var jau iešaut sev kājā, bet tik ļoti.

P.S. Varam slēgt derības, bet Iecavas novads IIN 2019.gadā pazaudēs vairāk nekā 300 tūkst.EUR.
Tā teikt loģisks un saprātīgs, bet galvenokārt provinciāls lēmums.

P.S.S. Visu cieņu tiem deputātiem, kuriem savs viedoklis

pirms gada, 2018.11.28 13:53

Koļam

Pat nederot ir skaidrs,ka Iecavas novads zaudēs IIN un netikai Iecava,bet arī absolūtais vairums citu novadu..par pievienošanu, vienā no reformām jau bija Baldone,varbūt atkal būs ,vai Bauska, tādi laiki tagad..

pirms gada, 2018.11.28 14:22

ArialBold

Nobalsot PRET ir ļoti viegli, jo nav jau nekāda atbildība. Neviens neliks realizēt plānu par saglabāšanu un pat neliks rakstīt plānu kā tad reaļistiski saglabāt un cik tas būs $$ un uz cik ilgu laiku.
Kāpēc galu galā Dzimtmisas skolotāji nevar tās ekomācības ieviest jaunajā pamatskolā? Zaļumi Iecavai jau nav tālu? Dartijas bērnudārzs arī ir eko un nebūt nav jādzīvo muižas ēkā.

pirms gada, 2018.11.28 15:36

www

Ww, arī Jūs nezināt gramatikas likumus! :)) Jūsu veidotā teikuma beigās jābūt jautājuma zīmei! Nebūs bijusi arī Jums individuālā pieeja...Skumji, ka komentējat,noniecinot Dzimtmisas skolotājus...

pirms gada, 2018.11.29 21:27

Inese

Nožēlojami....man ir skumji ka tik jauka un sirsnīga skola kas bija kā mājas sirsnīgi skolotāji individuāla pieeja bērniem nu tiks slēkta.kauns un negods tiem kas to panāca...

pirms gada, 2018.11.28 23:48

Ak

.. slēkta.. tādi jau tie jaukās skolas atbalstītāji ir..un gan arī par KPv balsoja..

pirms gada, 2018.11.29 03:58

ww

Šajā skolā cilvēkam nav iemācīts pat pareizi rakstīt,tad kāda jēga bija individuālajai pieejai.

pirms gada, 2018.11.29 16:02

Vietējās ziņas