Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas dome vienbalsīgi pieņem šī gada budžetu 5

Šonedēļ Iecavas novada domes sēdē, visiem deputātiem balsojot par, pieņemts šī gada budžets, iespaidīgu palielinājumu plānojot pašvaldības iestāžu darbinieku algu celšanai.

Atalgojuma celšanai jau budžeta projekta veidošanas sākumā tika paredzēti ap 200 000 latu jeb 284 574 eiro. Apspriešanas gaitā tika ierosināts gan celt algas visiem proporcionāli par 12%, gan par vienādu summu, taču pēc diskusijām ar iestāžu vadītājiem tika nolemts, ka viņi iesniegs savu darbinieku algu palielinājuma projektu saskaņā ar katra darba vērtējumu.

Līdz ar to ir algas, kas pieaugušas jūtami, bet citiem vien par dažiem eiro vai nav palielinātas nemaz. Visu iestāžu algu sarakstus dome apstiprināja ārkārtas sēdē pagājušajā nedēļā, palielinot un nosakot papildu atalgojumu arī deputātiem un komiteju dalībniekiem, kam iepriekš papildu nauda par dažādiem pienākumiem netika maksāta.

Kā «Bauskas Dzīvei» paskaidroja pašvaldības finanšu nodaļas vadītāja Indra Latviete, finanšu komitejas sēdēs tika sīki vētīti algu palielinājuma kritēriji. Pašvaldībā esot darbinieki, kam atalgojums vēl neesot atgriezies pirmskrīzes līmenī.

Opozīcijas deputāte Astrīda Vītola iepriekš uzdeva jautājumu, kāpēc netiek palielināti izdevumi ceļu uzturēšanai, kas novadā ir ļoti sliktā stāvoklī, ja reiz pašvaldība var atļauties celt algas. Domes administrācijas pārstāvji atbildēja, ka ceļu jomai ir plānoti daži papildu izdevumi, konkrēti nosaucot Ikstruma tilta remontu Zorģos un pretputekļu pārklājumu ceļam uz Dzimtmisas skolu.

Jau vēstīts, ka Iecavas pašvaldības konsolidētā budžeta ieņēmumu kopapjoms 2014. gadā prognozēts 8 642 587 eiro, izdevumu kopējais apjoms – 9 877 627 eiro. Deficītu 1 235 040 eiro, kā arī iepriekšējā aizņēmuma pamatsummas atmaksu 267 766 eiro, ieguldījumu komersantu pašu kapitālā – 29 880 eiro – paredzēts segt no budžeta līdzekļu atlikuma gada sākumā – 1 157 686 eiro – un aizņēmuma Valsts kasē – 400 000 eiro apmērā.

Iecavas novads šī gada budžetu apstiprinājis pēdējais no «Bauskas Dzīves» aprakstītajām pašvaldībām. Vairāk par Iecavas budžeta sadalījumu šim gadam lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā pirmdien, 17. februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

boļševiks

Lūk, atkal šie nekrietneļi ir nodemonstrējuši buržuāziskās valsts pastāvēšanas jēgu - uz sabiedrības rēķina nodrošināt varai pietuvinātajiem un to radiniekiem cilvēka cienīgas dzīves (tas laikā, kad pārējā tauta, no kuras asinīm šie parazīti barojas, izmisumā plēš matus un domā kā pārdzīvot varas uzurpatoru izdomātos jaunos elektrības, gaisa, ūdens un pat mīlas prieku baudīšanas nodokļus).

pirms 6 gadiem, 2014.02.15 09:24

Bolsevikam

Aizej tacu beidzot noteikt diagnozi savai slimibai.

pirms 6 gadiem, 2014.02.15 13:59

joņs

varēs laist pieredzes braucienos uz nebēdu !

pirms 6 gadiem, 2014.02.16 08:58

Mērglis

Antra, kaut kādas problēmas Tev privātajā dzīvē vai nesimpātijas pret ievēlētajiem, ka visu laiku tāds negatīvisms Tavos vēstījumos?

pirms 6 gadiem, 2014.02.16 20:54

Iecavas novada dome

Labdien, lasītāji!

Vēlamies piebilst to, ka ir netaisnīgi veidot ziņu rakstu, kurā ir atspoguļota tikai 1/3 no 11. februāra sēdes izskatītajiem jautājumiem. Jā, uzmanība tika veltīta jautājumam par 2014. gada budžeta apstiprināšanu, kas skar arī deputāti algu palielinājumu, taču šajā ziņu rakstā nav minēti tie pašvaldības iestāžu vadītāji un darbinieki, kuriem arī ir piešķirts algas paaugstinājums, tā piemēram, Iecavas vidusskolas, Dzimtmisas pamatskolas, Iecavas Mūzikas un mākslas skolas, pirmsskolas izglītības iestādes „Dartija”, pirmsskolas izglītības iestādes „Cālītis”,sporta skolas „Dartija” un pašvaldības aģentūras „Iecavas veselības centrs” saimnieciskajiem un medicīnas darbiniekiem.

Runājot par pieredzes apmaiņas braucieniem, deputātu nostāja šajā jautājumā bija ļoti strikta, proti, šogad budžetā nav atvēlēti līdzekļi ārzemju komandējumiem.

Nav arī tiesa, ka Iecavas pašvaldība nedomā par attīstību. Šogad budžetā ir atvēlēti līdzekļi autostāvvietas izbūvei pie sporta kompleksa Iecavas stadions, kā arī Iecavas Mūzikas un mākslas skolas rekonstrukcijai.

Lasītāji, pirms izsakiet viedokli, aicinām tuvāk iepazīties ar Iecavas pašvaldības sēžu lēmumiem un cita veida informāciju!

pirms 6 gadiem, 2014.02.17 09:58

Vietējās ziņas