Iecavas domes vadītājs: Pašvaldību izdevumi tikai ar domes lēmumiem mētājas pa kaktiem 23

Iedzīvotājiem jāsniedz plaša informācija par pašvaldības darbu, un vietvaru izdevumi, kuros tiek publicēti tikai domes lēmumi, nav pieprasīti un mētājas pa kaktiem, plānoto liegumu pašvaldībām izdot masu informācijas līdzekļus aģentūrai LETA komentēja Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK).

Pēc domes vadītāja teiktā, pašvaldība kā "Iecavas Ziņu" izdevējs nevēlas gūt peļņu, bet tikai vēlas sniegt saviem iedzīvotājiem pieejamu un plašu informāciju par notikumiem novadā. Informācija laikrakstā esot patiesa, pašvaldības tēls spodrināts netiekot, turklāt tajā nav arī domes priekšsēdētāja slejas, un Mačeks nedarbojas arī avīzes redkolēģijā.

"Avīzes, kādas tās vēlas redzēt [Vides aizsardzības un reģionālās attīstības] ministrija (VARAM), kur publicē tikai domes lēmumus, iedzīvotājiem nav vajadzīgas. Esmu tādas redzējis - mētājas pa kaktiem," uzskata domes priekšsēdētājs.

Viņš arī neuzskata, ka pašvaldība ar savu laikrakstu kropļotu konkurenci masu mediju tirgū, jo "divi sludinājumi par malkas piegādi un zāles pļaušanu" neko neietekmējot.

Pašvaldība pašlaik vēl nezinot, ko darīs gadījumā, ja masu informācijas līdzekļu izdošana pašvaldībām tiks liegta, taču jau tagad tā iesaistījusies sarakstē ar VARAM, argumentējot savu viedokli.

 Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija uzticēja VARAM sagatavot likuma grozījumus, ar kuriem tiktu noteikts liegums pašvaldībām izdot masu informācijas līdzekļus.

Komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) norādīja, ka VARAM likumprojekta anotācija jāsagatavo līdz 18.jūnijam.

Paredzēts, ka likumprojekta sākotnējā versija tiks veidota uz 12.Saeimas laikā Kaimiņa iesniegtajiem priekšlikumiem, kas iepriekšējā sasaukumā tika noraidīti.

Viens no deputāta priekšlikumiem paredz, ka tiesības dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus ir privāto tiesību juridiskajām personām. Šādā veidā tiktu liegts pašvaldībām dibināt savus preses izdevumus, atstājot tikai ierobežotu izņēmumu iespēju, izrietēja no diskusijām komisijā.

Komisijas sēdē gan klātesošajiem raisījās vairāki jautājumi par gaidāmajām izmaiņām, tāpēc par to vēl sagaidāmas apspriedes.

Reizē pašvaldībām joprojām saglabātos tiesības izdot informatīvos izdevumus. Lai noregulētu šo jomu, ierobežojot to izmantošanu politiskiem nolūkiem, nepieciešams veikt grozījumus citā likumā "Par pašvaldībām", iezīmējās šodienas sanāksmē.

Tāpat ziņots, preses izdevēji un žurnālistu organizācijas jau gadiem cenšas panākt, ka pašvaldībām aizliedz izdot bezmaksas avīzes, kas kropļo konkurenci un nekritiski slavina vietvaru paveikto.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

jūs ko?

nacionālo šeptētāju pašslavināšanās lapeles ir izdzīvošanas (noturēšanās pie siles) jautājums

pirms gada, 2019.06.05 11:41

Iedzīvotājs

Iecavas Ziņas esi lasījis? Tur par domi un tās darbu nekā daudz nav. Akcents tiek likts uz iedzīvotājiem, viņu vajadzībām un problēmām.

pirms gada, 2019.06.05 11:50

Ko mēs?

Bauskas Dzīves darboņi nespēj piedot Iecavai kaunpilno sakāvi tiesā?

pirms gada, 2019.06.05 11:51

Tu saki?

tātad, Tavuprāt "Bauskas Dzīvei" ir lobijs Saeimas Cilvēktiesību komitejā, kurai jāsagatavo lēmums par pašvaldību preses izdevumiem

pirms gada, 2019.06.05 19:39

Ir ,ir lobijs

pašpasludinātā "žurnāliste" ar burtu Pē kviec kā aizkauta cūka,lamājot pašvaldību avīzes.Acīs eiro zib,par to,ko grib cilvēki,visiem tiem" burbuļa" iemītniekuem nospļauties

pirms gada, 2019.06.05 21:31

Par izdevumiem

Tas, ka informatīvie izdevumi iznāk reizi mēnesī, man nav pieņemami. Ko man dod tas, ka uzzinu kaut ko, kas noticis jau pirms mēneša vai trim nedēļām? Es tikai par iknedēļas izdevumiem un interesantu, iedzīvotājam pietuvinātu saturu!

pirms gada, 2019.06.05 12:32

tiešām, par izdevumiem

par izdevumiem, šo "izdevumu" sakarā vislabāk konsultēties ar bijušo Rīgas mēru, arī par saturu, tikai tie darbi bieži vien ir pretēji rakstītajam. Varbūt, labāk spriest pēc domes padarītā, viņu darba augļiem, nevis uz papīra uzrakstītā, ko dzejo ne viens vien domes darbinieks par attiecīgu samaksu.

pirms gada, 2019.06.05 12:57

Precīzi

Bauskas vēstis saņemu tad, kad tajā reklamētie pasākumi jau notikuši. Papīrs ko uzreiz ieklāju misenē.

pirms gada, 2019.06.05 17:36

Es par!

Taisniiba mēram ir! Esmu šķirstiijis tos izdevumus, kur tikai domes info... nekā jēdzīga!

pirms gada, 2019.06.05 14:20

Ineresanti

Kādu kaitējumu var izdarīt informatīvs izdevums hibrīdkara apstākļos ?

pirms gada, 2019.06.05 14:26

par kaitējumu

par to naudu, kas tiek izsviesta šādu pašvaldības darbu slavinošo izdevumu, gada laikā vismaz vienu Iecavas ielu varētu noasfaltēt vai izdarīt kādus citus redzamus un paliekošus darbus.

pirms gada, 2019.06.05 15:53

Nu ja

Varētu nopirkt dāvanai jaunu salmu cepuri žurku sagrauztās vietā

pirms gada, 2019.06.05 17:06

atbildu "par kaitējumu"

Tu vispār zini, cik maksā ielu asfaltēšana un cik maksā laikraksta izdošana? Smiekli nāk par taviem salīdzinājumiem. Iecavas novada iedzīvotājiem Iecavas Ziņas ir ļoti svarīgas un daudzi tās patiesi gaida savā pastkastītē un veikalā. Tas ir viens no retajiem laikrakstiem, kur var lasīt par mūsu cilvēkiem, par viņu sasniegumiem... Tas ir izdevums mūsu iedzīvotājiem.
Salīdzinājumam - Bauskas Dzīve. Man kā Iecavas novada iedzīvotājam neinteresē, kāda tante Skaistkalnē svin apaļu jubileju vai kādi mājdzīvnieki ir baušķeniekiem. Mani interesē sava novada informācija.

pirms gada, 2019.06.05 18:35

rēķini

kā kuram tā matemātika, dažam labam grāmatvedim 2 reiz 2 ir cik vajag, jo iknedēļas izdevums, kā te ierosina, ar dažu tūkstošu tirāžu, kā arī algas ne vienam vien "plānā galdiņa urbējam", rakstu sacerētājam gadā sastāda krietnu summu, kas dažai labai ieliņai asfaltam pietiks

pirms gada, 2019.06.05 19:27

atbildētājam

"sava novada informāciju" Tu krustām šķērsām esi izrunājis , staigādams pa domes kabinetiem ar kafijas krūzi rokā...

pirms gada, 2019.06.05 19:36

varbūt?

uz domes štatu samazinājuma rēķina atcelt NĪN maksājumu vienīgajam mājoklim un arī tam dzimtenes zemes gabaliņam uz kura tas atrodas. Daudziem novadniekiem tas būtu izdevīgāk nekā bezvērtīgs(kam) avīžu papīrs

pirms gada, 2019.06.05 19:32

prātnieks

Ja ir tāds troksnis, tad kaut kas noticis...
Laikam pašvaldības avīzīte "Iecavas ziņas" ir noderīga iecavniekiem un nemaz kādiem tur komersantiem. Tas ar piezīmi - kuram gan interesē varas oficiālie ziņojumi, paziņojumi kādās tur mēneša lapelēs...Kurš lasa ''Latvijas Vēstnesi ''? Un kurš lasīs kādas tur domes vēstnesi.?
Tas prāta vingrināšanai> Atkārtojos prāta!!!

pirms gada, 2019.06.05 19:47

Prātnieks

Sen bija laiks piegriezt skābekli šiem izdevumiem, tikai mazsaprātīgā tauta kā vienmēr nesaprot, ka aiz skaistiem saukļiem par iedzīvotāju interesēm viņiem par viņu pašu naudu viņu ķeizariņi skalo smadzenes ar jaukiem stāstiņiem par to, cik jauki dzīvot viņu ķeizarvalstī. Un galvenias, ka tur nenotiek nekas slikts, nu gluži kā Putina Krievijā. Un tie "pāris sludinājumi par malku" jau arī tikai tāda muldēšana. Ja 100% dotēts izdevums konkurē ar tādu, kam viss jāsamaksā pašam, tā ir perversija, ko valsts nedrīkstētu pieļaut. Nu, iedomājaties, ka esat, piemēram, firzieris, un ka ar jums sāk konkurēt pašvaldības finansēta frizētava, kur var griezt matiņus pilnīgi par velti. Būsiet dikti laimīgi? Varat jūs nemīlēt Bauskas Dzīvi, un nav jau viņa šobrīd nekāda spožā, taču, ja izkropļotas konkurences apstākļos viņa nobeigsies, visi raudāsim rūgtas asaras.

pirms gada, 2019.06.05 22:16

to "Ko mēs"

Kas ir "Bauskas Dzīves darboņi"? Ko tu saproti ar vārdu "darbonis"? Manuprāt darboņus jāmeklē tur, kur top tās jaukās pašvaldību lapeles

pirms gada, 2019.06.05 22:20

Vai tad

Darboņi nav izmisusī redaktore un 1 no grimstošā kuģa vēl neaizbēgušais "žurnālists"?Diez vai kāds raudās pēc šīs sociālisma atraugas ,ko sauc par Bauskas reģionālo presi. Tagad katrs pats rakstnieks un māk lietot internetu.Neraudāsim.Mums nevajag laikrakstus drukas formātā-ne Dzīves,ne Ziņas,pietiktu ar interneta versijām.

pirms gada, 2019.06.05 22:38

Un

tad jūs, cienītais, maksājat par to interneta versiju lasīšanu, un vai pats turpmāk tās radīsiet to izmisušo un vēl kādu tur vietā? Varbūt pašvaldība jums tās piegādās?

pirms gada, 2019.06.05 22:45

darbonim

Man patika tas, ka katyrs tagad rakstnieks un māk lietot internetu. Super! Žurnālistus nevajag, rakstīsim paši! Kurš pirmais?

pirms gada, 2019.06.05 22:48

Vaļiks

Visi lielie izdevumi pieder oligarhiem ,kur lai parastais čiloviks maļavu saņam ,t;adu kur rakst papanēķijem
nevis dzen burlaku purgu.

pirms gada, 2019.06.07 10:35

Vietējās ziņas