Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas Gada cilvēki – zemessargs, mediķe un skolotāja 6

Iecavas novada domes deputāti 8. oktobrī nobalsoja par kandidātiem apbalvojumam «Gada cilvēks 2013».

Goda nosaukums ar vairākumu balsu šogad piešķirts zemessargam Dainim Kravalam, Iecavas veselības un sociālās aprūpes centra direktorei Mirdzai Brazovskai un Iecavas vidusskolas direktores vietniecei, deju pedagoģei Solveigai Linejai.

D. Kravals uzteikts par īpašu ieguldījumu jauniešu iesaistīšanā Zemessardzē, atbalstu dažādos sabiedriskos pasākumos. M. Brazovskai tituls piešķirts par īpašu ieguldījumu novada veselības nozarē, attīstot plašu pakalpojumu klāstu. S. Lineju apbalvos par ieguldījumu dejas tradīciju kopšanā, mācot tās jaunajai paaudzei.

Godarakstus saņems divas pārējās titulam izvirzītās kandidātes – bijusī pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Ginta Zaumane un tagad jau pensionētā ilggadējā pašvaldības dārzniece Daina Rudzīte. Viņām deputāti nolēma izmaksāt arī 100 latu naudas balvu.

Godarakstu un naudas balvu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā svinīgajā sarīkojumā 18. novembrī Iecavas kultūras namā pasniegs arī iecavniecei Elzai Skrodelei, kuru jau pēc pieteikšanas termiņa beigām titulam «Iecavas novada Goda pilsonis» izvirzīja Zilākalna Martas fonds.

Kā domes sēdē paskaidroja izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja vietniece Agra Zaķe, apspriežot kandidātes devuma atbilstību Goda pilsoņa nosaukumam, deputāti tomēr nolēma ieteikt viņu godaraksta un naudas balvas saņemšanai par tautas dziedniecības tradīciju uzturēšanu. Jau vēstīts, ka E. Skrodele savulaik uzņēma savās mājās dziednieci Martu Rāceni jeb Zilākalna Martu, kura Iecavā aizgāja mūžībā un apglabāta Sila kapos.

Komiteja nebija varējusi vienoties, kurus trīs pretendentus ieteikt Gada cilvēka nosaukumam, tāpēc domē notika atsevišķs balsojums. Visi trīs tagad nosauktie saņēma 12 deputātu balsis no klātesošajiem 14.

Nosaukuma «Gada cilvēks» ieguvējiem pēc nolikuma piešķir sudraba godazīmi, pasniedz godarakstu un ziedus, kā arī naudas balvu minimālās algas – 200 latu – apmērā. Kopš 1995. gada, kad tika iedibināta šī tradīcija, goda nosaukumu saņēmuši 63 iecavnieki – pašvaldības iestāžu darbinieki, kultūras, izglītības, medicīnas un sporta jomas speciālisti, uzņēmēji un nevalstisko organizāciju aktīvisti u. c.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Iecavniece

Lepojos ar visiem trim. Lieliski cilvēki !

pirms 7 gadiem, 2013.10.08 21:38

skolotāja

Apsveicu Daini!!! Man liels prieks par Tevi!!!

pirms 7 gadiem, 2013.10.09 08:49

malejs

Malači, Iecavā ir labāk jau kā Ventspilī :) Nākamais solis savu autonomiju un valūtu

pirms 7 gadiem, 2013.10.10 09:39

Elīna

malejam

Kāds sakars Ventspilij ar Iecavas Gada cilvēkiem? Vari paskaidrot.

pirms 7 gadiem, 2013.10.10 12:24

jocīgā

var jau būt, ka ir jauki katru gadu kādu godināt, tomēr deputāti reiz atgādināja par to, ka cilvēku negodina par sava darba darīšanu. es būtu gandarīta par sirsnīgu svētku pasākumu bez šīm obligātajām "piedevām''. iecavnieks parastais diez vai izvirzītu tieši šos kandidātus....

pirms 7 gadiem, 2013.10.10 15:25

Iveta

Skaisti, Mirdza! Ir labi, ja kāds šo dzīvi dara labāku!

pirms 7 gadiem, 2013.10.11 01:26

Vietējās ziņas