Iecavas gleznotāja jau otro reizi saņem Itālijas mākslas balvu 1

Iecavas māksliniece Tatjana Paļčuka-Rikāne šogad jau otro reizi saņēmusi Itālijas «Kritikas gada balvu 2015», informē viņas aģents un dzīvesbiedrs Pēteris Rikāns.

Gleznotāja šogad saņēma īpašu uzaicinājumu piedalīties ar savu darbu Itālijas mākslas zinātnieka Salvatores Russo kūrētajā konkursā. Šo pašu balvu viņai piešķīra arī pērn.

Konkursā vērtēja T. Paļčukas-Rikānes gleznu «Novakare» (nosaukums angliski – «Evening Time»), kas veltīta cilvēka dzīves ciklam un sievietes lomai tajā, vēsta P. Rikāns.

«Tas ir izcils Latvijas gleznotājas panākums Eiropas mērogā mākslas lielvalstī Itālijā,» uzsver P. Rikāns, «līdz ar balvu Tatjanai veltīta arī publikācija un kritiķa raksts mākslas žurnālā «Over Art».»

Pašlaik māksliniece rada poliptihu – vairāk nekā 10 gleznu kompozīciju. Darbs ilgst jau otro gadu, un galarezultāts, domājams, iesniegsies stipri vien trešajā. Tatjana pati sakot, ka «bail sametas no uzdevuma grūtuma, sarežģītības un nozīmības mēroga». Pēteris gan smejot: «Vajadzēja par darāmā lielumu apdomāties iepriekš, tagad ir par vēlu un atliek vien izdarīt.» Viņš esot gatavs pusdienas biežāk gatavot pats.

Šogad no 2. oktobra Valmierā ieplānota pēdējā T. Paļčukas-Rikānes 60 gadu jubilejas personālizstāde, kas noslēgs jubilejas izstāžu ciklu galvaspilsētā un visos Latvijas novados, informē P. Rikāns. Jau vēstīts, ka viena cikla izstāde notika arī Bauskā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas