Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas jauktais koris jubilejā saņem apsveikumus no draugiem 1

Sestdienas, 30. novembra, vakars Iecavas kultūras namā izskanēja draudzīgā koncertā un jauktā kora «Iecava» 35 gadu jubilejas līksmās svinībās. Dziedātāji ar dažādu stāžu «Bauskas Dzīvei» stāsta – viņus kopā notur ne tikai latviskākā nodarbe kordziedāšana, bet arī sirsnīgas un siltas attiecības.

Kora vecākā Ginta Lukstiņa teic: «Esam ļoti draudzīgi, cenšamies izpalīdzēt cits citam. Ne tikai mēģinājumi un koncerti, bet arī talkas ir kopīgi pasākumi. Kopš iepriekšējā jubilejas koncerta mainījusies korī valdošā gaisotne, esam kļuvuši maigāki, ne ar tik lielām prasībām cits pret citu. Mēs visi esam dažādi un esam iemācījušies to pieņemt.»

Zane Zakarīte piekrīt, ka koris mainījies raksturā, jo kļuvis jauneklīgāks. «Dziesmu svētki bija motivācija,» stāsta Zane, «tas ir šī gada lielākais notikums ar kori, tik emocionāls, ka nevarēju palikt vienaldzīga pat mēģinājumos.»

Jānis Zeps te dzied pirmo gadu, atsācis dalību korī pēc ilgāka pārtraukuma: «Korī dzied cilvēki, kuriem ir dziļa, bagāta dvēsele, te dziedātāji ir sirsnīgi un labestīgi. Nāku no aukstās biznesa vides, kur visu vērtē caur eiro zīmi. Pienāca brīdis, kad šausmīgi sagribējās ko dvēselisku. Studiju gados Rīgas Politehniskajā institūtā trīs gadus nodziedāju «Gaudeamus», tagad aplis ir noiets, nonācu atpakaļ. Sāku ar bailēm, bet tagad siltās, sirsnīgās attiecības korī mani bagātina.»

Diriģente Linda Matveja teic, ka Iecavas kori izceļ disciplīna – dziedātāji nekavē mēģinājumus, nesarunājas tajos, tērpi vienmēr kārtībā, viss noorganizēts. «Mums ir skaistas meitenes, tāpēc daudz vīru dziedātāju. Cilvēki nāk tāpēc, ka viņiem patīk dziedāt un būt kopā,» secina L. Matveja. Kolēģis Uģis Matvejs uzsver: «Svarīgi, ka ir amatieru kori, kur cilvēki nāk uz mēģinājumiem prieka pēc. Varbūt kāda dziesma mēģinājumā neizdodas, bet pēkšņi koncertā viss sanāk.»

Koncerta scenāriju veidoja un sarīkojumu sirsnīgā noskaņā vadīja kultūras nama mākslinieciskā vadītāja Laimrota Jaunzeme.

Sarīkojumā pašvaldības pateicības rakstus par vairāk nekā desmit gadu dalību korī saņēma 14 dziedātāji, viņu vidū kopš izveidošanas tajā dziedājušie Rolands Kreicbergs un Staņislavs Razāns, kā arī abi diriģenti. Kori sveica citas Iecavas kultūras nama amatierkopas, atbraukušie draudzības kori. Daži bija atsūtījuši apsveikumus un dāvanas.

Vairāk par Iecavas jauktā kora jubileju lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 2. decembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rolands

bildes no pasākuma:
https://plus.google.com/photos/108744315091806462245/albums/5952492559463813585

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 08:46

Vietējās ziņas