Iecavas kultūras namam bojātas sijas 4

Iecavas kultūras namā ieplīsušas un trupējušas gareniskās koka sijas, portālu informē pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs. Pirms aptuveni pusgada kultūras namā nācās atcelt vairākus pasākumus, jo bija sākusi kustēties otrā stāva zāles grīda. Šogad neplānoti un nepatīkami darbi atklāti Iecavas kultūras nama aktu zālē, stāsta M. Veinbergs.

«Bija cerības, ka darbi būs mazākos apjomos. Sākumā notika kontroles atsegumi, kuros konstatējām, ka gareniski ir plīsušas sijas. Apakšā parādās briesmīga aina – gareniskās koka sijas ir ne tikai plīsušas, bet arī trupējušas telpas daļā uz Rīgas ielas pusi, kur kustība nebija liela,» tā izpilddirektors.

Novada domes sēdē M. Veinbergs informēja, ka pašlaik zālē noņemti aptuveni 75% parketa grīdas. Atsegums jāveido, lai eksperts konstruktors varētu novērtēt siju stāvokli un pieņemt lēmumu, kā rīkoties. «Ir aizdomas, ka mūs sagaida lieli remontdarbi un prāvi ieguldījumi,» sacīja izpilddirektors. Saņemot eksperta slēdzienu, būs jāmēra slodze un jāizstrādā remontdarbu tehniskais projekts, jo sijas ir nesošās konstrukcijas, kam vajadzīgi smalki aprēķini. Pašvaldība šim mērķim jau atvēlējusi 10 000 eiro. Visticamāk, sijas netiks remontētas, bet tās vajadzēs nomainīt, jo svarīgākā ir nesošo konstrukciju drošība.

M. Veinbergs izteica nožēlu, ka būvnieki, mainot parketu 2003. gadā, nenovērtēja siju stāvokli. Visticamāk, ka šogad notiks projektēšana, būvniecības darbus plānos nākamajā gadā. Jācer, ka remontdarbus varēs paveikt no otrā stāva puses, citādi var nākties remontēt arī pirmo stāvu, un tad izmaksas būs krietni lielākas.

Ēkai ir nepieciešams nomainīt septiņus metrus garas un 35 centimetru biezas sijas. M. Veinbergs spriež, ka Latvijā, visticamāk, tādas nav pieejamas, tāpēc būs jāizmanto līmētās konstrukcijas, kas ir dārgākas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

secinājums

"Ēkai ir nepieciešams nomainīt septiņus metrus garas un 35 centimetru biezas sijas. M. Veinbergs spriež, ka Latvijā, visticamāk, tādas nav pieejamas, tāpēc būs jāizmanto līmētās konstrukcijas, kas ir dārgākas."
Pirms Latvijas izlaupīšanas un izvarošanas šāda izmēra kokmateriāli tādi sprunguļi vien skaitījās un auga vai katrā krūmu pudurī.

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 21:47

ups

Vārās uz iepirkumiem ka prieks!!!!!!!!!!!!!!Mau........s!

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 23:03

Būvnieks

M. Veinbergs izteica nožēlu, ka būvnieki, mainot parketu 2003. gadā, nenovērtēja siju stāvokli.
Atkal vainīgs būvnieks. Un ja sienās plaisas, tad mālderim arī jāprot novērtēt sienas konstrukcija, bet rīpīgs un gādījs saimnieks tik spriedelēt, ka vainīgi citi.

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 08:30

Arī tāds

Cik tad ilgi Tu būvniecībā strādā, ja nezini, ka pie slikta rezultāta vienmēr būs vainīgs būvnieks! Ja sanāks labi, tad gan ordeņus kārs šlipsotajam baram. Ja tā labi padomā, tad celtniecība projekta realizācijā aizņem tikai kādus 10-15% no visiem pārējiem pasākumiem, sākot ar būvniecības ieceri. Pareizi ir, ka mālderim jāmālē, kā saimnieks prasa. Pārējā jau saimnieka un viņa naudas maka darīšana.

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 17:39

Vietējās ziņas