Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas modeļi apskatāmi fotoizstādē 1

Iecavas E. Virzas bibliotēkā piektdien, 20. jūnijā, atklāja mākslinieces Danas Rodenkirhenas fotoizstādi «Sinerģija», kurā apskatāmi attēli no pārvērtību fotosesijām.

Siltajās telpās valdīja gaiša noskaņa – pulcējās radi, draugi, atbalstītāji un modeļi. Bibliotēkas vadītāja Anda Rācenāja pauda atbalstu fotogrāfei un cerību, ka būs arī citas izstādes. Ikviens klātesošais, tāpat kā fotogrāfe, izstaroja priekpilnu satraukumu, kas sniedza pozitīvu enerģiju.

Stiliste Dana Rodenkirhena mainījusi daudzu iecavnieku vizuālo tēlu īpašās fotosesijās. Pārvērtību rezultāti ir skatāmi izstādē. Kāpēc nosaukums ekspozīcijai ir sinerģija? Tā rodas tad, kad rezultāts ir lielāks, nekā iesaistīto pušu ieguldījuma kopsumma. Šoreiz iesaistītās puses ir stiliste, vizāžiste, fotogrāfe Dana Rodenkirhena un foto modeļi - iecavnieki, kas ikdienā darbojas katrs savā profesijā. Arī foto videi izmantotās vietas piemeklētas tieši Iecavā.

D. Rodenkirhena ir pārsteigta par fotosesijā atklātajiem talantiem: «Sadarbībā ar iecavniekiem konstatēju, ka līdzās ir gudri, talantīgi, radoši un fantastiski cilvēki.» Šādā projektā ir svarīga uzticība un paļaušanās citam uz citu. «Ja abas puses ir godīgas un atvērtas, izdodas brīnišķīgs, skaists un dabisks kadrs,» atzina fotogrāfe.

«Mani modeļi baudīja pozitīvu piedzīvojumu, pēc kura vairākas dienas jutās lieliski, paši gribēja turpināt sadarbību, un man nenācās meklēt citus dalībniekus,» atklāj māksliniece. D. Rodenkirhena saviem modeļiem bija gan vizāžiste un stiliste, gan fotogrāfe.

Rotu meistare iecavniece Ginta Zaumane par Danu teic: «Radoša dvēsele, kas ir atradusi savu vietu. Katrs, kas ar viņu sadarbojas, atklāj sevī jaunas šķautnes.» Fotogrāfes lieliskās psiholoģijas zināšanas un spēja sadarboties atraisa ikkatru un paver iespēju «caur fotogrāfa aci ieskatīties sevī.»

Danas modele, Iecavas pašvaldības juriste Gita Kravala, kas projekta laikā sevi atklājusi kā radošu personību, atzīst: «Mūsu sadarbība bija brīnišķīga.» G. Kravalas fotogrāfija veidota līdzībās ar kādu Pītera Paula Rubensa gleznu. Juriste ievērojusi, ka fotosesijas laikā gādāts par vissīkāko niansi. «Dana spēj pārliecināt, ka modelis var būt ikviens,» apgalvo G. Kravala.

Projekta dalībnieki atzīst, ka fotosesijas laikā kļuvuši drošāki un labprāt piedalīsies līdzīgu ieceru īstenošanā arī turpmāk. «Interese ir pārsteidzoši liela, pārvērtību fotosesijas turpināšu ārpus Iecavas,» atzīst. D. Rodenkirhena. Arī šajā ekspozīcijā apskatāmas divas fotogrāfijas, kuru modeles ir no Bauskas un Ķekavas.

Ideja par projektu radusies, kad fotogrāfe mācījusies stilista studiju programmā un praktiskajām nodarbībām vajadzējis pieaicināt modeļus. Tā kā rezultāti bija pārsteidzoši labi, sadarbība turpināta un radusies iecere par fotoizstādi.

Izstāde Iecavas E. Virzas bibliotēkā būs apskatāma visu vasaru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eu

iemāciet kāds tai Elizabetei, kā jānoformē foto paraksts!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.06.24 13:05

Vietējās ziņas