Iecavas mūzikas un mākslas skola izmaksās dārgāk

Lai turpinātos veiksmīga Iecavas mūzikas un mākslas skolas ēkas būvniecība, nepieciešami papildu finanšu līdzekļi, informē pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs.
 
Veicot iepirkumu Mūzikas un mākslas skolas projekta otrajai kārtai, kas ir vēsturiskās ēkas Grāfa laukumā 1 renovācija, secināts, ka darbi izmaksās par 8940,14 eiro dārgāk, nekā plānots. Tāpat arī Multifunkcionāla jaunatnes iniciatīvu centra izveide, kas atradīsies Mūzikas un mākslas skolas trešajā stāvā, izmaksās par 18 862 eiro vairāk, nekā plānots. Jauniešu centram šis bija jau atkārtotais iepirkums. Pirmais bijis vēl dārgāks, tāpēc iegūt lētāku cenu nav iespējams, stāsta izpilddirektors.

Šāds sadārdzinājums abos objektos saistāms ar algu un materiālu cenu pieaugumu divu trīs gadu laikā, kopš projekta izstrādes, kā arī jāņem vērā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas norādījumi par vēsturiskās ēkas rekonstrukcijai izmantojamiem materiāliem, lai panāktu autentisku efektu, skaidroja M. Veinbergs.

Projekta otrajā kārtā ēkas ārpusē tiks noņemts nolupušais apmetums, tā vietā klās jaunu kaļķa apmetumu. Lai saglabātu ēkas autentiskumu, dažas ēkas detaļas tiks atjaunotas un saglabātas, piemēram, mazie lodziņi, kas savulaik atradušies blakus nesen aizvērtā veikala ieejai; arī vītņu kāpnes, kas atrodas ēkā, netiks nojauktas. Viens autentisks logs izmaksā tik, cik trīs parasti logi, skaidro M. Veinbergs. Ēkas iekšpusē iecerēts atjaunot dažas sienas to sākotnējā izskatā.

Līgums par rekonstrukcijas pirmo un otro kārtu Mūzikas un mākslas skolai ir noslēgts ar uzņēmumu SIA «Siltums Jums», kas marta nogalē mainīja savu nosaukumu uz «Monum». Veidojot pašvaldības budžetu, deputāti vienojās, ka šī gada prioritāte ir skolas projekta pilnīga realizācija, kas paredz atjaunot vēsturisko muižas bibliotēkas korpusu un labiekārtot teritoriju pie ēkas.

Mūzikas un mākslas skolas pirmās un otrās kārtas būvniecība nemaz nevarēja būt lēta, uzskata M. Veinbergs. «Lai darbs būtu kvalitatīvs un nemocītos ar uzņēmējiem, ir izstrādāti stingri kritēriji,» tā izpilddirektors. Iecavas novada domes finanšu komiteja atbalstīja ieceri piešķirt papildu finansējumu abiem projektiem no neparedzētiem izdevumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas