Iecavas mūzikas un mākslas skolā pirmo mācību gadu sāk 39 audzēkņi; norisinās konkurss uz vakanto direktora amata vietu 7

Pirmdien, 6. septembrī, pirmajā skolas dienā tika sveikti jaunuzņemtie Iecavas mūzikas un mākslas skolas (IMMS) audzēkņi. Šogad izglītības iestādē mācības sāk 39 skolēni – 23 mūzikā, trīs mūzikas sagatavošanas klasē, desmit mākslā un trīs – dejas pamatos.

Kopā pavisam skolā mācīsies 156 izglītojamie, lai gan joprojām interesenti tiek aicināti pieteikties programmām. Šajā mācību gadā skolas kolektīvam pievienojas divas jaunas pedagoģes – Anita Lipinika un Rēzija Eičina.

«Bērni, jūs sākat savā dzīvē nozīmīgu, jaunu posmu! Vecāki, atbalstiet, respektējiet savas atvases izvēli! Novēlu mīlēt sevi un citus, darīt un radīt labāko iespējamo un ticēt, ka viss mums izdosies!» ar sirsnīgiem sveicieniem uzrunu iesāka IMMS direktora vietniece Sigita Lazberga.

Savukārt Bauskas novada pašvaldības iestādes «Iecavas novada pašvaldības administrācija» izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja novēlēja pašu galveno – veselību, daudz enerģijas un izturību pret jebkuriem dzīves izaicinājumiem.

S. Lazberga teica, ka  ir ļoti priecīgi par mācību atsākšanu klātienē, jo pagājušais gads attālināti nebija nemaz tik viegls. Piemēram, mācīties instrumenta spēli neklātienē ir ļoti sarežģīti. Viņa atklāja: «Bērniem ļoti zuda motivācija, tāpēc devām lielas «atlaides», jo jutām, ka skolēns nespēj visam tikt līdzi. Septembris iesāksies ar vielas atkārtošanu, tikai pēc tam varēs sākt ķerties klāt pie jaunā.»

Klātesošie baudīja arī mūzikas skolas pedagogu muzikālo sveicienu.

«No šī gada sagaidu pēc iespējas ilgāku tikšanos klātienē. Pērn strādājām attālināti «Zoom» platformā. Viss mācību process kopumā notika divas reizes lēnāk salīdzinājumā ar iepriekšējo praksi. Galvenais bija noturēt rutīnu, motivēt bērnus mācīties un nepamest programmu. Bija pagrūti, bet mēs to izdarījām. Manuprāt, nenolaist rokas palīdzēja nepārtrauktā komunikācija gan ar bērnu, gan vecākiem. Kad pamazām varēja pulcēties vairāki cilvēki, rīkojām nodarbības ārā, pamanīju, ka skolēni vairāk atguva prieku. Uzskatu, ka izdarīt var visu. Ja mainās pasaule, mums ir jāmainās tai līdzi,» pārliecināta IMMS stepa dejas skolotāja, dejas pamatu metodiskās komisijas vadītāja Annija Ķesele.

Prieku un saviļņojumu par astoņgadīgā dēla sākšanu mācīties IMMS neslēpa arī Iecavas pagasta iedzīvotāja Inese Lagzdiņa: «Puika apgūs klavierspēli. Tā ir viņa paša iniciatīva, jau no mazām dienām ar to aizraujas tāpēc, ka vecmāmiņai mājās ir klavieres. Viņš arī tās trenējas spēlēt ar datorprogrammas palīdzību. Noteikti sagaidu jaunas iemaņas, treniņus, intensīvu darbu un atbalstu no pedagoga puses.»

Klātienes mācības nav vienīgā jaunā lieta skolā šajā mācību gadā. IMMS meklē jaunu direktoru. Konkurss tika izsludināts augusta beigās, interesentiem uz šo amatu ir iespēja pieteikties līdz 15. septembrim. Sīkāk aprakstīts www.iecava.lv mājaslapā.

Pēc izglītības iestādes direktora vietnieces S. Lazbergas domām, tiek meklēts mūziķis vai mūziķe, jauns, radošs cilvēks, kas bagāts ar spēcīgām idejām un izaicinājumiem, lai skolu paceltu jaunā līmenī. Līdz šim direktore bija Zane Andžāne, kura šo amatu atstājusi.

Trešais jauninājums skolā ir interešu izglītības programmā – izstrādāta kamerorķestra programma. To veikusi IMMS flautas spēles skolotāja Ilvija Bensone. Mērķis ir aktivizēt orķestra darbību Iecavā un pierādīt, ka arī šeit tas ir iespējams. Pašlaik programmā plānots uzņemt 16 dalībnieku – gan no esošajiem IMMS audzēkņiem, gan absolventiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

mjāā

Indra! Virsraksts, pareizāk būtu gadu- Iecavas mūzikas un mākslas skolā pirmo mācību gad sāk 39 audzēkņi

pirms 19 dienām, 2021.09.08 08:46

:{

Uzrunas, kuras sākas ar vārdiem: "Bērni, jūs sākat savā dzīvē nozīmīgu, jaunu posmu", liecina par to, runātājs ir morāli novecojis. Atvainojiet, bet tā ir.

pirms 19 dienām, 2021.09.08 08:58

SM

Jā, vajadzēja sākt ar vārdiem - heyyaeh whaZa dudes ....

pirms 18 dienām, 2021.09.08 22:46

Pareizi ir

Agro pilsētiņas Mūzikas skolā ir 39 audzēkņi.

pirms 19 dienām, 2021.09.08 09:32

konkurss

Vai tad konkurss uz reģionālā līmeņa skolu ir beidzies, ja direktore nolēmusi vadīt šo skolu?

pirms 18 dienām, 2021.09.09 09:47

JMV

Vai tad viņa bija pieteikusies? Tur taču nevienu nepaņēma,,,,

pirms 18 dienām, 2021.09.09 13:00

Vietējās ziņas