Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas novadā ārkārtējā situācijā iedzīvotāji varēs pretendēt uz pabalstu līdz 80 eiro 1

Ārkārtējās situācijas laikā Iecavas novada iedzīvotāji varēs pretendēt uz pašvaldības pabalstu, kura apmērs sasniedz 80 eiro, šodien ārkārtas sēdē nolēma novada dome.

Pašvaldībā ir spēkā saistošie noteikumi "Par pabalsta piešķiršanu, neizvērtējot personas ienākumus". Tie nosaka, ka Iecavas novada Sociālais dienests var piešķirt vienreizēju pabalstu iepriekš neparedzamu apstākļu dēļ, ja ģimene vai persona nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības - ēdienu, apģērbu, mājokli, veselības aprūpi, obligāto izglītību.

Ņemot vērā, ka valstī līdz 12.maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija un daudziem cilvēkiem ir samazinājušies ienākumi, Sociālā dienesta vadītāja Sigma Strautmale rosināja piemērot šo saistošo noteikumu punktu valstī esošajai situācijai un sniegt finansiālu palīdzību tiem novada iedzīvotājiem, kuri ar šādu lūgumu vēršas Sociālajā dienestā.

Dome lēma, ka valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, pašvaldība varēs piešķirt vienreizēju pabalstu savu pamatvajadzību nodrošināšanai 80 eiro apmērā, bet personai, kas nav sasniegusi 18 gadu vecumu, - 50 eiro. Ja Sociālajā dienestā pēc palīdzības vēršas vienas ģimenes locekļi, tad kopējais atbalsta apmērs nedrīkst pārsniegt 430 eiro.

Lai varētu pretendēt uz pabalstu, personai jāsagatavo rakstisks iesniegums Sociālajam dienestam, kurā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, adrese, tālrunis un pēc iespējas plašāk jāapraksta problēma. Tāpat jāpievieno dokumenti, kas apliecina krīzes situācijas rašanos saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatību, un jānorāda konta numurs, uz kuru pārskaitīt pabalstu tā piešķiršanas gadījumā. Personai ar parakstu būs jāapliecina sniegto ziņu patiesums.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien lēma pagarināt Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kristīna.

Un kā ar pārējiem pagastiem?Visus gadus maksāti dažādi nodokļi ,pvn,oik ......?

pirms mēneša, 2020.04.10 11:08

Vietējās ziņas