Iecavas novada bibliotēkas atsākušas darbu

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja Jolanta Ignate informē, ka, tāpat kā pārējās novada bibliotēkas, ievērojot sanitārā protokola prasības, arī E. Virzas bibliotēka no 18. maija atsākusi lietotāju apkalpošanu, izsniedzot lasītāju iepriekš pieprasīto vai rezervēto literatūru.

Ārkārtas situācijas laikā bibliotēkas darba laiks ir no plkst. 12 līdz 18. Brīvpieeja grāmatu plauktiem nav nodrošināta nevienā novada bibliotēkā. Grāmatas pēc lasītāju iepriekšēja pieprasījuma krājumā sameklē bibliotekārs.

Lai izvairītos no iespējamas saslimšanas ar «Covid-19», E. Virzas bibliotēkas lasītāji tiek aicināti interesējošo literatūru pasūtīt iepriekš, zvanot uz bibliotēku pa telefoniem 63941252, 25660092, rakstot uz e-pastu: biblioteka@iecava.lv vai rezervējot grāmatas elektroniskajā katalogā, ja ir saņemti autorizācijas dati – lietotājvārds un parole.

Literatūra tiek izsniegta pie bibliotēkas ieejas durvīm. Nodotās grāmatas uz 72 stundām ievieto karantīnā, pēc tam tās atkal var izsniegt lasītājiem. Drošības apsvērumu dēļ piekļuve datoriem un periodikas lasītavai bibliotēkās pagaidām netiek atjaunota.  Nepieciešamības gadījumā tiek veikti skenēšanas, kopēšanas un printēšanas darbi.

Arī publiskie pasākumi bibliotēku telpās patlaban ir liegti, jo apmeklētājiem nav iespējams nodrošināt divu metru distanci. «E. Virzas bibliotēka sadarbībā ar Iecavas kultūras namu plāno turpināt īstenot Valsts kultūrkapitāla fonda apstiprināto projektu «Tikšanās ar grāmatu sērijas «Mēs. Latvija, XX gadsimts» autoriem». Atlikušas divas tikšanās reizes ar rakstniekiem Arno Jundzi un Osvaldu Zebri. Ja izdosies, šie pasākumi tiks rīkoti kādā no Iecavas kultūras nama zālēm, tādējādi nodrošinot distanci un ievērojot visus drošības pasākumus,» stāsta J. Ignate un aicina sekot informācijai bibliotēkas mājaslapā un «Facebook» profilā.

Tāpat drošības apsvērumu dēļ piekļuve datoriem, lasītavai un bērnu stūrītim Iecavas novada bērnu bibliotēkā pagaidām netiek atjaunota.
Lasītāji laipni aicināti sazināties ar bibliotekāru un vienoties par ierašanās laiku.

Kaut arī, kā apstiprināja Ziemeļu bibliotēkas vadītāja Dzintra Maračkovska, prieks, ka pamazām bibliotēku darbs atsācies, bibliotēku darbinieces aicina iedzīvotājus izvērtēt veselību un neapmeklēt bibliotēku, ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī personai noteikts ievērot pašizolāciju vai karantīnu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas