Iecavas novada biedrības vēstulē VARAM gatavojas paust negatīvu viedokli par pašvaldību reformu 1

Pēc tikšanās šonedēļ Iecavas novadā darbojošās biedrības vienojušās sagatavot vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), paužot negatīvu nostāju pret administratīvi teritoriālo reformu, noskaidroja aģentūra LETA.

Sapulces gaitā sanākušie 18 organizāciju līderi vienojās parakstīt kopīgu vēstuli VARAM ar kategorisku iebildi Iecavas novada pievienošanai Bauskas novadam un rekomendācijām VARAM, tajā skaitā mainīt "agresīvo un autoritāro reformas vadības stilu, atteikties no pārmērīgas steigas reformas gaitā, norādīt reformas ekonomisko pamatojumu". Tāpat nevalstisko organizāciju pārstāvji uzskata, ka vispirms jārealizē reforma tajās pašvaldībās, kuras pašlaik neatbilst normatīvajiem aktiem, norādot, ka Iecavas novads tiem atbilst.

Biedrību pārstāvji secinājuši, ka neredz nevienu ieguvumu, kāds varētu rasties iecavniekiem pēc Iecavas novada pievienošanas Bauskas novadam.

Jau vēstīts, ka līdz 1.jūlijam Iecavas novadā notiks publiskā apspriešana, iedzīvotājiem uzdodot jautājumu "Vai jūs atbalstāt Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu?". Publiskās apspriešanas mērķis ir noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Iecavas novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām.

Aptaujas anketu drukātā veidā var saņemt, aizpildīt un iesniegt Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1.stāvā vai Administratīvajā nodaļā 2.stāvā, novada bibliotēkās un citās pašvaldības iestādēs. Saite uz aptaujas elektronisko versiju un aptaujas forma drukāšanai būs pieejama arī pašvaldības mājaslapā. Publiskās apspriešanas sapulce notiks 13.jūnijā plkst.18 Iecavas kultūras namā.

VARAM izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bauskas pilsētu. Tomēr Iecavas novada dome uzskata, ka, jo lielāka ir pašvaldība, jo mazāka ir iespēja kvalitatīvi un cilvēkiem pietuvināti īstenot likumā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Reforma

Lielākie ieguvēji no reformas būtu tieši iedzīvotāji, jo samazinātu visu deputātu un darbinieku armiju, tie jau arī visvairāk protestē, jo zaudēs savas siltās vietas. Bet sen bija laiks visus atlaist, jo nedomā jau par saviem cilvēkiem, tikai ražo papīru kalnus un tik augstprātīga attieksme pret cilvēkiem, reti kurš tur ir cienīgs atrasties!

pirms gada, 2019.06.10 20:32

Vietējās ziņas