Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas novada budžetu pieņem ar minimālu pārsvaru 1

Šodien, 12. februārī, Iecavas novada dome ar minimālu vienas balss pārsvaru apstiprināja pašvaldības šī gada budžetu.Iecava budžetu pieņēmusi pēdējā no mūsu puses četrām pašvaldībām, projekta apspriešanu kopš janvāra vidus rīkojot ierasti šaurā lokā - tikai finanšu komitejas diskusijās ar iestāžu vadītājiem, nepieaicinot citus opozīcijas pārstāvjus, kā to praktizē daudzās citās pašvaldībās.Ar to balsojumu pret budžetu pamatoja pāris opozīcijas pārstāvju. Deputāte Astrīda Vītola («Vienotība») sacīja, ka nevar balsot par budžeta projektu, kuru nav bijis iespējas pienācīgi izanalizēt, uzdodot arī jautājumus.Deputāts Sergejs Mašiņenkovs, Ilze Vaičekone un Agnese Hauka uzsvēra, ka neatbalsta budžeta projektā paredzētos piemaksu palielinājumus pašvaldības iestāžu darbiniekiem, kā arī jaunu amata vienību veidošanu, «kam nav seguma, ar algu, kas tikai nedaudz atpaliek no poliklīnikas ārsta algas», ja nav paredzēts finansējums ceļu uzlabošanai un sakārtošanai.Deputāts Atis Avots balsojumā atturējās, jo ir pret iepriekš ārkārtas domes sēdē pieņemto lēmumu katrai no sešām deviņstāvu namu sekcijām lifta maiņai atvēlēt 5000 latu. Viņaprāt, atbalstam jābūt proporcionālam pašvaldībai piederošo dzīvokļu skaitam šajās daudzdzīvokļu mājās.Arnis Grundmanis bija sagatavojis rakstisku viedokli, ko pievienoja sēdes protokolam, pamatojot balsojumu pret budžeta projektu ar pašvaldības nolikuma 36.10. punkta pārkāpšanu. Tas paredz, ka sociālā budžeta projektu sagatavo un nodod finanšu komitejai veselības un sociālo jautājumu komiteja. Kā teica A. Grundmanis un S. Mašiņenkovs, par sociālo jomu atbildīgajai komitejai pašvaldības sociālā dienesta vadītājas Sigmas Strautmales sagatavotais šī gada budžeta projekts vispār nav iesniegts apspriešanai. Deputāti to uzskata par komitejas tīšu apiešanu un normatīvo aktu pārkāpumu. Pēc A. Grundmaņa viedokļa noklausīšanās pašvaldības vadītājs Jānis Pelsis, kurš tā lasīšanas laikā pētīja savu mobilo telefonu, aicināja deputātus balsot. Par bija astoņi pozīcijas deputāti, pret - trīs opozīcijas deputāti, pārējie opozīcijas pārstāvji atturējās. «Budžets pieņemts. Ļoti interesanti,» secināja J. Pelsis. Tūlīt pēc balsojuma par budžetu sēdi atstāja pozīcijas deputāts Guntis Arājs, kurš tajā ieradās ar nokavēšanos un nepiedalījās vairāku sākuma un noslēguma jautājumu apspriešanā. Iecavas novada konsolidētā budžeta ieņēmumi šogad prognozēti 5 599 126 lati, izdevumi - 7 063 696 lati, teikts budžeta paskaidrojuma rakstā. Izdevumu pārsniegumu par ieņēmumiem - 1 464 570 latus - paredzēts segt no budžeta līdzekļu atlikuma gada sākumā - 996 304 latiem - un aizņēmuma no Valsts kases 717 780 latu apmērā. Detalizētāku aprakstu par Iecavas pašvaldības budžeta tēriņiem šogad lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā numurā pirmdien, 18. februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Runaa

ka Jana Arāja deputāte, kas Dzimtmisas direktore, esot atvilkta uz sēdi galīgi slima... Tā ir, ko neizdarīsi par labu vēlēšanu gada budžetam... un vecajam šefam...

pirms 7 gadiem, 2013.02.13 13:54

Vietējās ziņas