Iecavas novadā ceļu uzturēšanā strādā vairāki uzņēmumi 2

Iecavas novada ielu un ceļu uzturētāji ir sākuši ziemas sezonas uzturēšanas darbus prioritārā secībā saskaņā ar laika apstākļiem un prognozēm.
Līga Egle, Iecavas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja: «30. novembrī, kad mūs visus iepriecināja pirmais sniegs, ielu tīrīšana un kaisīšana, protams, bija sākta. Sētniekiem ir kastes, kurās iebērts sāls un smilšu maisījumus, un ir arī ēkās ierīkotas speciālas vietas. Ir speciālā tehnika – gan šķūres, gan mehanizētas birstes un kaisītāji
pretslīdes materiāliem. Mums Iecavā ar ielu uzturēšanu ir nedaudz citādāka sistēma nekā Bauskā, Iecavā daļu darbu nodrošina pašvaldības SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība», daļu – citi uzņēmumi.»
«Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka Iecavas novada mājaslapā iecava.lv jāmeklē sadaļa «Uzziņas», tad tālāk sarakstā «Dienesti» – Iecavas teritorijas sniega tīrītāji. Te ikviens iedzīvotājs var atrast pašvaldības apsaimniekojamo ceļu un ielu sarakstus, ceļu struktūras karti, Iecavas novada autoceļu un ielu sarakstu ar noteiktām uzturēšanas klasēm ziemas sezonā 2020. gadā, kā arī visu sniega tīrītāju uzņēmumu pārstāvju kontaktus.
Juris Jundulis, SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» valdes loceklis, skaidro, ka uzņēmuma rīcībā ir trīs lielās un viena mazā traktora vienība, visi aprīkotas ar atbilstošiem agregātiem, arī ar pretslīdes materiāliem nodrošināti. Šaurajos celiņos, kur tehnika nevar izbraukt, ņem palīgā lāpstas. «Ziemai uzņēmums sagatavojies, galvenais, lai darbinieki neslimotu,» teic J. Jundulis.
Jānis Ābelīte, SIA «Anaerobic Holding» pamatdarbības struktūrvienības direktors, telefonsarunā «Bauskas Dzīvei» atklāj: «Mēs ziemas periodā tīrām no sniega ceļus Zālītē, Zorģos, Rosmē un Audrupos. Kopējais maršruts ir nepilni 92 km. Pa ceļiem arī šoziem brauks atbildīgi operatori ar vairāku gadu pieredzi šādos darbos. Mūsu rīcībā ir trīs jauni «John Deere R 6250» markas traktori, kuri iegādāti no SIA «Dojus Latvija» un būs aprīkoti ar lāpstām. Tehnikas vienības pilna masa – 13 500 kg, lai būtu droša stabilitāte uz ceļa pat visslidenākajos apstākļos.
J. Ābelīte apliecina, ka uzņēmumā darbinieki ir ļoti mobili un komunikabli,  mēdzot izpalīdzēt iedzīvotājiem visdažādākajās situācijās, piemēram, ja kāds ir grāvī ieslīdējis vai uz ceļa ieputināts, vai netiek no mājas ārā, pat ja arī ceļa posms nav apstiprinātajā maršrutā.
Savukārt Juris Aksels Cīrulis, VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» komunikācijas daļas komunikācijas speciālists, «Bauskas Dzīvei» skaidro: «VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» Bauskas nodaļas 2020./2021. gada ziemas sezonā uzturamais valsts autoceļu tīkls ir teju 700 km garumā. Šajā ziemas sezonā, kas sākās 1. novembrī, Bauskas nodaļā slīdamība samazināta aptuveni 1000 km garumā, no tiem 411 km Iecavas novada teritorijā, ko apsaimnieko VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» Jelgavas ceļu rajons. VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» Bauskas nodaļā ziemas dienestā tiek izmantotas 22 dažādas tehnikas vienības, tajā skaitā sešas kravas automašīnas, kas aprīkotas ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām, pieci traktori, kas aprīkoti ar lāpstām sniega tīrīšanai, četri greideri un citas iesaistītās ziemas tehnikas vienības. Sagādāti arī slīdamības samazināšanai nepieciešamie materiālu krājumi – noliktavās ir 3000 tonnu sāls.»

Valsts autoceļi tiek uzturēti atbilstīgi noteiktajām uzturēšanas klasēm A, A1, B, C un D, līdz ar to autoceļu brauktuves stāvoklis starp dažādām uzturēšanas klasēm var būtiski atšķirties. Ziemas uzturēšanas klases tiek piešķirtas, gan ņemot vērā autoceļa satiksmes intensitāti, gan autoceļa segumu – asfalts, grants. Autoceļiem, pa kuriem pārvietojas sabiedriskais transports vai skolēnu auto, uzturēšanas klase nevar būt zemāka par C uzturēšanas klasi, savukārt grants seguma ceļiem tiek noteikta C un D uzturēšanas klase.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Taapat

Jautājums raksta autoram,a kas Bauskā ir savādāk? Pilsēta "Vides serviss", Valsts autoceļi -«VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs», pagastu ceļi - privātuzņēmēji

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.11 17:03

ha ha

a mums tira autogreiders ar mas ap 20tn un vel ar rievnaziem,tas ir kruti

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.14 17:17

Vietējās ziņas