Iecavas novada deputātiem jālemj, kādai jaundzimušo dāvanai tērēties 9

Oktobrī Iecavas novadā noslēgusies iedzīvotāju aptauja par piemērotāko pašvaldības dāvinātu velti vietvarā reģistrētajiem jaundzimušajiem. Ikviens varēja  mājaslapā izteikt viedokli par vēlamāko dāvanu – zvaniņu, kas tematiski sasaucas ar Iecavas novada ģerboni, īpašu piemiņas monētu, sudraba karotīti vai miega spilventiņu ar atbilstošu uzdruku. Apkopojot  rezultātus, izrādījās, ka neviens piedāvājums nav guvis virsroku, tālab uz 26. novembra domes sēdi izglītības, kultūras un sporta komiteja lēmusi piedāvāt deputātiem apstiprināt variantu par piemiņas monētu vai sudraba karotīti.

Vaicājot, kālab netika izskatīta iespēja iesaistīt pašmāju daiļamatmeistarus, kas varētu izgatavot kādu praktisku dāvanu – adītu sedziņu, spilvenu, rotaļlietu vai citu priekšmetu ar novada simboliku –, Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane skaidroja – aptaujā vairāki iecavnieki minējuši, ka nevēlētos dāvanā saņemt nosauktās lietas. Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti uzskata, ka šādu priekšmetu dāvināšana sarežģījot situāciju – viena lieta krās mājās putekļus, otra, iespējams, vecākiem nepatiks, trešo viņš nezinās, kur un kā glabāt, ceturtā dārgi izmaksās utt. Komitejas deputāti lēmuši par labu piemiņas veltēm, kas laika gaitā ir pārbaudītas jau citos novados. D. Goldmane atzina, ka arī ar karotītēm un monētām varot būt tā, ka saņēmējs nav apmierināts, taču visiem izpatikt neesot iespējams.

Jau vēstījām, ka Iecavas novada pašvaldība iecerējusi nākamgad iedibināt jaunu tradīciju – īpašā pasākumā sveikt jaundzimušos. Šādi plānots izcelt Iecavas novada ģimenes un jaundzimušos, kā arī veidot piederības izjūtu savam novadam. Jaundzimušo sveikšanu iecerēts organizēt vasarā – Ģimenes dienas pasākumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Tautiskāk būtu

Cirvīti vai kartupeļu mizojamo nazīti.

pirms gada, 2019.11.24 12:04

FB

Kaut kā man šķiet, ka šis jautājums ietilpst kvadrantā - nebūtiski, nav steidzami, bet tomēr pēc garā raksta šķiet, ka tam tiek tērēta liela enerģija. Vienkāršāk, ja priekšsēdētājs paspiež roku un nofotografējas kopā ar jaunajiem vecākiem un būs jauno vecāku ego apmierināts.

pirms gada, 2019.11.24 13:11

Gints

Ja grib ko dāvinat lai dāvina naudu,būs ;ielāks labums gimenei nekā no karotītes vai monētas

pirms gada, 2019.11.24 15:47

Saņēmu

Naudu jau dāvina,Iecavā ir pieklājīgs bērna piedzimšanas pabaksts,bet gribas arī ko simbolisku,Iecavai piederīgu

pirms gada, 2019.11.24 18:54

Ierēcu

Dome ar daudzbērnu tēvu,konsultējas. Vai ta vēk kāds gaidāms?

pirms gada, 2019.11.24 19:00

Daudzbērns

Kapēc ne? Viņam pieredze!
Ja nopietni, tad bilde no sporta jautājumu apspriešanas :)

pirms gada, 2019.11.25 14:25

ašā

kapēc kā jelgava sudraba karotīti vai nevar ko citu izdomāt

pirms gada, 2019.11.27 19:46

Vietējās ziņas