Iecavas novadā digitalizēs kapsētas

Iecavas novadā līdz 2022. gada pavasarim paredzēts sistematizēta kapu saimniecību, iegūstot uzskatāmu datu bāzi, kurā pieejama informācija par apbedījumiem. Kapu digitalizācija atvieglos darbu ne vien kapu pārziņiem, bet arī pašvaldībai, kurai būs iespēja efektīvāk apsaimniekot kapsētas.

Ceturtdien, 9. jūlijā, Biržos Iecavas pašvaldība parakstīja līgumu par Latvijas-Lietuvas pārrobežu projekta «Kapsētu administratīvo pakalpojumu efektivitātes un pieejamības uzlabošana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos» īstenošanu.

Iecavas novada domes attīstības nodaļas vadītāja Ineta Bramane informēja, ka minētā projekta ietvaros plānots digitalizēt desmit vietvaras kapsētas, ierīkot žogu ap lielāko novada kapsētu – Sila kapiem, iegādāties GPS ierīci, organizēt speciālistu pieredzes apmaiņas braucienus pie partneru pašvaldībām, kā arī informatīvās kampaņas iedzīvotājiem.

Projekta partneri ir Biržu rajona pašvaldība Lietuvā, bet no Latvijas puses ir  Rundāles un Neretas vietvaras.

Projekta finansējums Iecavas pašvaldībai ir 100 274,51 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 85 233,33 eiro. Projekta kopējais finansējums paredzēts 485 054,92 eiro apmērā, tajā skaitā ERAF finansējums – 412 296,66 eiro.

Kapsētu digitalizēšanu Latvijā veic uzņēmums SIA «Cemety»,strādājot ar 50 pašvaldībām, patlaban digitalizētas 330 kapsētas, ziņo portāls db.lv.

«Grūtākais bija pārliecināt pašvaldības, ka šis pakalpojums ir nepieciešams. Daudzas pašvaldības bieži vien īsti nesaprot un negrib runāt par to, kāda jēga ir digitalizēt kapsētas. Tagad jau ir vieglāk, jo pilnīgi visas pašvaldības, ar kurām sākām sadarbību, šo sadarbību turpina un nav pārtraukušas. Kad kapsētas digitalizētas un pašvaldība redz, kā tas palīdz ikdienas darbā, jau ir vienkāršāk. Parasti pašvaldība uztaisa vienu kapsētu un saprot, ka tas tiešām ir forši, uzskaite ir vieglāka, iedzīvotājiem dati pieejami, un pēc tam digitalizē nākamās,» intervijā portālam db. lv saka SIA «Cemety» vadītājs Miks.Blate.

Viņš norāda, ka viens no lielākajiem sistēmas plusiem ir tas, ka dati tiek publicēti iedzīvotājiem un viņi var iesūtīt papildu informāciju, korekcijas un papildinājumus. Tādā veidā tiek nodrošināts, ka saistībā ar to, ka kapa vietas nekopj, pieminekļi sabrūk un informācija pazūd, informācija par apbedītajiem kļūst nevis mazāk, jo bet gan vairāk.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas