Iecavas novada dome neatklāj, cik plānots tērēt pašvaldības darbinieku apdrošināšanai 12

Iecavas novada domē otrdien, 10. novembrī, izskatīs noteikumu projektu, kas paredz visu pašvaldības darbinieku veselību apdrošināt par nodokļu maksātāju naudu.

Iecavas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane «Bauskas Dzīvei» neatklāja ne noteikumu projekta saturu, ne summu, kas plānota apdrošināšanas tēriņiem.

«Noteikumi ir izstrādes procesā, tādēļ vēl nav pieejami. Polises cenu noskaidros iepirkuma procedūrā. Konkrēta summa budžetā vēl nav paredzēta. Lēmumu par noteikumu apstiprināšanu deputāti pieņems 10. novembrī,» pauda pašvaldības pārstāve.

Noteikumu projekts «Par veselības apdrošināšanu Iecavas novada pašvaldībā» pirms akceptēšanas domes sēdē netiekot publiskots pašvaldības interneta vietnē tādēļ, ka tie nav saistošie noteikumi, kuru publiskošanu projekta stadijā noteic likums. Savukārt aptuvenās izmaksas varēs aprēķināt, kad būs apstiprināti noteikumi un zināmi kritēriji, tad arī varēs prognozēt aptuveno apdrošināmo personu skaitu, informēja L. Podniece-Jostmane.

«Bauskas Dzīvei» sagatavotajā pamatojumā par vajadzību apdrošināt veselību ne tikai pašvaldības darbiniekiem, kas ikdienā saskaras ar veselības risku, piemēram, sociālajiem un bāriņtiesas darbiniekiem, sabiedriskās kārtības sargiem, bet arī novada administrācijas pārstāvjiem, pausts: «Darba un vides veselības institūta pētnieka Dr. med. Ivara Vanadziņa apkopotie dati liecina par to, ka veselības veicināšanai darba vidē ir nenoliedzams ekonomisks pamatojums: slimības lapu skaita samazināšana, darba spēju pieaugums, mazāka personāla mainība, paaugstināta darbinieku motivācija, kvalificēta darbaspēka piesaiste un citi faktori.»

L. Podniece-Jostmane skaidroja: «Veicot Iecavas novada pašvaldības iestāžu aptauju par izdevumiem, kurus segtu veselības apdrošināšana, noskaidrots, ka, apmaksājot obligāto veselības pārbaudi un sanitārās grāmatiņas, kopumā pašvaldība ietaupītu ap 6000 eiro uz trim gadiem par obligāto veselības pārbaužu veikšanu un ap 1500 eiro par sanitāro grāmatiņu apmaksu ik gadu. Nav pareizs priekšstats, ka apdrošināšana nepieciešama tikai tiem, kas veic fiziski smagu vai bīstamu darbu. Arī birojā strādājošie ir pakļauti dažādiem riskiem, kas noved pie darba spēju zuduma un saslimšanas.»

Iecavas dome vēlmi tērēt naudu administrācijas darbinieku veselības apdrošināšanai pamato vēl arī ar to, ka tā rīkojoties citi darba devēji, tai skaitā vairākas pašvaldības – Jelgavas, Ķekavas, Salaspils, Krustpils, Saulkrastu novads.

Ja noteikumi tiks pieņemti, administrācijas izmaksas Iecavas novada pašvaldības uzturēšanai pieaugs. Saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas datiem, pērn izdevumi administrācijas uzturēšanai uz vienu iedzīvotāju Iecavas novadā bija 89,3 eiro, Bauskas novadā – 55,4 eiro, Rundāles novadā – 83,8 eiro. Latvijā lielākās administrācijas izmaksas uz vienu iedzīvotāju pērn bija Riebiņu novadā – 202,2 eiro, vismazākās Jelgavas novadā – 22,5 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

??

pārbaudi rūpīgi, vai tiešām jelgavā tās izmaksas ir tādas - 22.5 eiras

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 09:25

velga

vai tiešām bauskas administrācijai nav veselības apdrošināšanas? neticu. pa to pašu nodokļu maksātāju naudiņu vien ir iegādāta

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 10:10

zina

Bauskas novadā apdrošina tikai sociālā dienesta, bāriņtiesas un sabiedriskās kārtības nodaļas darbiniekus, citus - nē.

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 10:18

zinai

un arī pārējos no novada administrācijas!

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 10:55

to Zinai

Beidz nu melot. Administrācijas darbinieku neapdrošina.
Gribās papļūtīt - ej uz tualeti.

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 11:44

...

Rundales novadamjau wienmer par maz un parejiem tapat..paswaldiibu idi***

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 10:36

Lasītāja

Viss normāli - jo mazāks novads, jo lielākas izmaksas, ja lielam novadam lielas, kaut kas nav kārtībā... Tāpēc jau jāiet atpakaļ uz rajonu veidojumiem jeb lielajiem novadiem - šitā reforma ar naudas tēriņiem galīgi izgāzusies. Un katrs savā novadā napoleoniņš, iedzīvotāju nav, bet napoleoni valda.

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 10:59

vārds

Kas tad Iecavas pašvaldības darbinieki nav nodokļu maksātāji, ka tik briesmīgi svarīgi jāuzsver "par nodokļu maksātāju naudu", tas ir tikai normāli, ka kāds arī iedomājas par darbiniekiem un viņu veselību.
Kārtējo reizi raksta autore gribēja pacelt reitingu uz nodokļu nemaksātāju debīlajiem komentāriem.

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 14:33

to vārds

"raksta autore gribēja pacelt reitingu" :))) laikam konkurenti ierunājās. Strādāt nevajag, ko?

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 17:08

žultij

Strādā tik pati, savādāk ar tavu nodokļos nomaksāto naudu vecumdienās pat vitamīnus nopirkt nevarēsi.

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 20:48

es

viniem jau mazas aldzinas vajag palidzet
vai mes to nevaram atlauties

pirms 5 gadiem, 2015.11.11 05:03

Vietējās ziņas