Iecavas novada domes vadība izzina iedzīvotāju vajadzības 6

Pagājušajā nedēļā noslēdzās Iecavas novada domes vadības sešas tikšanās ar iedzīvotājiem novada bibliotēkās. Pēdējā tika rīkota 25. septembrī Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā.

Uz tikšanos ar Iecavas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, pašvaldības administrācijas izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu, izpilddirektora vietnieku Normundu Vāveru, Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieku Gundaru Dzeni un SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) valdes locekli Juri Junduli bija ieradušies vairāki iedzīvotāji.

«Par novada reformu noteikti esat gari un plaši dzirdējuši. Valdība grib pašvaldībām samazināt finanšu līdzekļus pēc iespējas vairāk. Ļoti skumji noskatīties uz to, ka vēlas laukus iznīcināt, tomēr mēs mēģinām dzīvot un strādāt uz priekšu. Joprojām stāvam rindā uz kredītu Iecavas vidusskolas pārbūvei un aktu zāles celtniecībai. No tā neatsakāmies,» iesāk A. Mačeks.

Protams, Iecavā ir vēl daudz un dažādi darbi veicami – jāpārbūvē sabrukusī Dievdārziņa taka, vecāki pieprasa vēl vienu rotaļu laukumu, kas varētu atrasties pie deviņstāvu mājām, jāsakārto Brīvības piemineklis, jāatrisina jautājums par bērnu nokļūšanu no Baldones ielas līdz vidusskolai ar izgaismotu gājēju pāreju, ar ūdenssaimniecības projekta realizāciju ejot kūtri. Liela uzmanība tiek pievērsta arī visām ielām un krustojumiem, lai būtu izvākti visi krūmi, kas ir ārpus īpašumu robežām.

Pašvaldība iegādājusies sporta skolas ēku, kurā papildināti radiatori, nomainīts apgaismojums. Īpaši jādomā arī par bērnudārzniekiem, jo jau tagad grupiņas ir pārpildītas un, iespējams, mazuļu skaits turpmāk pieaugs. Protams, daudz prasa arī dažādas lietas visos novada ciemos. DzKS pašlaik ir uzdoti izpildei divi galvenie uzdevumi – sakārtot patieso finansiālo situāciju un ķerties klāt pie atkritumu saimniecības, jo ir daudzi cilvēki, kas vēlas «izbraukt» uz citu rēķina.

Ciema iedzīvotāji pauda dažādus viedokļus, ko vēlētos papildināt un attīstīt Iecavā. Tika minēts, ka kultūras namā gribētu skatīties kinofilmas. Pašvaldības pārstāvji atbildēja, ka ierosinājums tiks ņemts vērā un aprunāsies ar kultūras iestādes vadītāju.
Kādi ceļa posmi būs pašvaldības ziņā, ja Iecava pārtaps par pilsētu, vēl nav konkrēti zināms. Izskanēja jautājums par īpašumu kadastrālo vērtību, uz ko A. Mačeks atbildēja, ka līdz 2021. gadam tā ir nemainīga, pēc tam tā mainīsies visā valstī un tiks pielīdzināta tirgus vērtībai.

Citi bija neapmierināti ar to, ka ik pa laikam namos pazūd ūdens un pēdējā laikā mainījusies kvalitāte – tas kļuvis izteikti kaļķains. Kā paskaidroja J. Jundulis, Eiropas projekts savā laikā un arī tagad neparedzot veikt atkaļķošanu, bet gan atdzelžošanu. Priekšsēdētājs atgādināja, ka par šādām lietām jāziņo uzreiz un gaidīt nevajagot, jo situāciju jāmēģina pēc iespējas ātrāk atrisināt.

Cilvēki vēlējās zināt, vai Sila ielas gājēju ietve tiks projektēta. «Sazinājāmies vairākkārt ar «Latvijas Valsts ceļiem», panācām vienošanos, ka viņi šo varētu iekļaut 2020., 2021. gada plānā,» atbild A. Mačeks.

Vairāki klātesošie nobažījušies par suņu saimniekiem, kas aiz sava dzīvnieka nevar savākt mēslus. Viņi ieteica uzstādīt dažus mazos konteinerus tieši šai vajadzībai, lai saimniekus vairāk motivētu savākt aiz sava četrkājainā drauga. «Maisiņi kabatās vienmēr ir visiem, bet lieta tāda, ka ļaudis aiz sava mīluļa savāc tikai tad, ja kāds pieķer. Protams, miskastes varam uzstādīt un paskatīties, kas notiks tālāk,» atbalsta novada domes priekšsēdētājs.

Kas notiek ar šķeldas katlumājas projektēšanu un celtniecību Iecavā? Doma ir Iecavas centra siltumapgādes sistēmu savienot ar Dartijas mikrorajona sistēmu, izbūvējot jaunu siltumtrasi. A. Mačeks atbildēja, ka līgums ir noslēgts, projektēšanas darbi iet uz beigām un būvniecība varētu sākties janvārī.

«Velosipēdisti jau pārāk daudz braukā pa gājēju celiņu, neskatoties uz gājējiem,» bilst kāda ciema iemītniece. «Godīgi runājot, viņiem nebūtu jābrauc pa gājēju celiņu, bet saprotu arī velosipēdistus, viņi izvēlas drošāko pārvietošanās vietu, jo, pateicoties viena otra autovadītāja braukšanas kultūrai, citādāk nav iespējams,» teic G. Dzenis. Viņš informēja, ka no oktobra Reģionālā policija sāks stingrāk kontrolēt automašīnu stāvēšanu neatļautās vietās un vietās, kur jāievēro laika ierobežojums. Turpmāk noteikumu pārkāpējiem tiks sastādīti arī administratīvā pārkāpuma protokoli.

Iecavnieks Stepans Drozdovs sacīja: «Ar policijas priekšnieku tikāmies iepriekš, pirmais iespaids bija labs. Viss, ko viņš stāstīja, sakrīt ar iedzīvotāju prasībām un vajadzībām. Galvenais, mēs vēlamies justies droši un pašlaik arī jūtamies drošāk, atrodoties uz ielas. Ir patīkamāk pārvietoties.»

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ūsainais laucinieks

Pamēģini zociālizmu, budzi !

pirms gada, 2019.10.05 10:50

"Ďāčas" Kaimiņš

Vienmēr brīnījos,kā var saimniekot novadā ar tādām metodēm kā savā mazdārziņā,tad sapratu ka nekam citam jau lidojuma nepietiek.jo pat ar mazdārziņu arī tā pašvaki veicas

pirms gada, 2019.10.06 10:00

Aija

Nezināju, ka par vairākus gadus atpakaļ realizētiem projektiem ir atbildīgs jaunais vadītājs. Interesanti, it kā izmaiņas LR likumdošanā nav manītas

pirms gada, 2019.10.04 15:20

Varēsiet

priecāties, kad saņemsiet plāksterus auto stiklā. Aitas - baigie pilsētnieki.

pirms gada, 2019.10.06 11:51

Vietējās ziņas