Iecavas novadā izvirza nākamā gada prioritāros projektus 10

Plašas diskusijas septembra Iecavas novada domes sēdē izraisīja jautājums par novada pašvaldības prioritārajiem investīciju projektiem 2020. gadā.

Nākamā gada budžeta projekti un pasākumi izvērtēti jau iepriekš visās pastāvīgajās komiteju sēdēs. Ņemot vērā to, ka Valsts kase aizņēmumus vēlas pēc iespējas vairāk «nogriezt nost» un pašvaldībām vairāk jādomā, kā projektus spēt realizēt par pašu finansēm, domes sēdē deputāti vienprātīgi par 2020. gada Iecavas novada prioritārajiem projektiem izvirza šādas aktivitātes.

Vispirms tā ir Iecavas vidusskolas pārbūve un aktu zāles celtniecība. Pagaidām ir izstrādāts projekts un noticis iepirkums. Ņemot vērā, ka šogad valsts šī projekta īstenošanai kredītu nepiešķīra, to sākt nevarēja. Tādēļ tas ir atlikts uz nākamo gadu, bet jautājums paliek tāds pats – vai Valsts kase aizdevumu piešķirs? Ja viss noritēs raiti, nākamgad ir plānots īstenot pirmo projekta kārtu, kuras izmaksas ir aptuveni 1,5 miljoni eiro, skaidro Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane.

Kā otrā prioritāte izvirzīta Iecavas pamatskolas sporta zāles celtniecība. Projekts šogad jau ir izstrādāts. Kopējās būvniecības izmaksas varētu būt ap trim miljoniem eiro. Pēc tam plānots sākt pirmsskolas izglītības iestādes «Dartija» teritorijas otrās kārtas labiekārtošanas darbus. Pirmajā kārtā tiek atjaunotas piecas vecās nojumes un būvētas no jauna. To priekšpusē ierīkots gumijas segums, atjaunoti bruģētie celiņi un uzstādītas jaunas rotaļu iekārtas. Nākamajā kārtā tiks veikti tādi paši darbi, tikai atjaunojamo nojumju skaits ir mazāks. Būvniecības izmaksas būs aptuveni 120 tūkstoši eiro.

Nākamā prioritāte – autoceļa A7–Papardes–Gāršas–Spītes–Podāzeļi trešā kārta. Divu kilometru posmā līdz 5,5 metru platumam paplašināta ceļa klātne, izcirsti ceļa nomalē augošie koki un krūmi, noņemts nomaļu grunts apaugums, izveidoti novadgrāvji, izbūvētas jaunas caurtekas, sakārtotas nobrauktuves un veikta dolomīta šķembu seguma izbūve. Ceļa pārbūve ir sadalīta trijās daļās jeb kārtās. Vēl ir palikusi pirmā un trešā ceļa pārbūves kārta. Nākamgad izvēlēts īstenot trešo, kuras izmaksas ir aptuveni 168 tūkstoši eiro. Projekta kopējie tēriņi ir 223 424, 85 eiro, no tā pašvaldības līdzfinansējums ir 28 241, 89 eiro.

Vēl 2020. gadā plānota sporta skolas «Dartija» ēkas Grāfa laukumā 7 renovācijas projekta izstrāde. Pašlaik nekas vēl nav izdarīts, bet projekta izstrādes izmaksas tiek paredzētas līdz 50 tūkstošiem eiro. Kā pēdējā izvirzīta zemes iegāde dzīvojamā fonda un uzņēmējdarbības paplašināšanai ciema teritorijā. Tikai pagaidām no pašvaldības nav atbildes uz jautājumu, kādu zemi tieši paredzēts iegādāties, turpina D. Goldmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

žēl

žēl, ka Iecavā investīciju proj. īsteno tikai no pašvaldības budžeta. projektu vadība "līmenī"

pirms gada, 2019.10.10 16:06

WTF

Labāk pagalmus sakārtotu, nah mums tā aktu zāle

pirms gada, 2019.10.11 13:23

FTW

Lai var zālē ar aktiem nodarboties!

pirms gada, 2019.10.11 13:34

FCUK

Pagalmi jums privātie,kārtojiet paši,kā es to ar savas privātmājas pagalmu daru

pirms gada, 2019.10.11 13:28

tā nav

Privatizēta ir tikai zeme zem ēkas.

pirms gada, 2019.10.11 16:32

jupsī

bet kāda prioritāte ir Bauskai? Vai nelegāli noslēgtā līguma ar selva būvi ietvaros izpļukāt 2 miljonus budžeta naudas????

pirms gada, 2019.10.11 21:08

Es

jupsī
bet kāda prioritāte ir Bauskai? Vai nelegāli noslēgtā līguma ar selva būvi ietvaros izpļukāt 2 miljonus budžeta naudas????
Un otra prioritāte- kā izpļukāt Iecavas naudu,kad ar Pūces svētību tiks tai klāt...

pirms gada, 2019.10.12 13:48

Vietējās ziņas