Iecavas novadā kaimiņš sadūmojumā izglābj cilvēku

Vakar, 11. janvārī, plkst. 22.25 Iecavas un Bauskas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Iecavas novadu, kur vienstāva dzīvojamajā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kaimiņš, pamanot sadūmojumu, bija iekļuvis dzīvoklī un izglābis no tā vienu cilvēku. Sadūmojumu radīja no krāsns izkritusi degoša malka 0,01 m2. Kaimiņš liesmas nodzēsa un atvēra logus, lai izvēdinātu telpas. Diemžēl dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts, portālu informēja Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

VUGD pateicas kaimiņam par drosmīgo rīcību, izglābjot nelaimē nokļuvušo cilvēku.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tieši dūmu detektors savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 11. janvāra plkst. 6.30 līdz 12. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas