Iecavas novada kažokzvēru audzētavā deviņām mirušām ūdelēm konstatē Covid-19 1

SIA "Baltic Devon Mink" kažokzvēru audzētavā Iecavas novadā deviņām mirušām ūdelēm konstatēta Covid-19 infekcija,  informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

PVD uzsver, ka pastiprināta uzraudzība kažokzvēru novietnēs tiek īstenota kopš pagājušā gada vasaras, taču šogad, lai nodrošinātu infekcijas atklāšanu agrīnā stadijā un iespējami operatīvi novērstu tās tālāko izplatību, sekojot Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) norādēm, PVD kažokzvēru audzētavās sāka nobeigušos ūdeļu regulāru laboratorisko izmeklēšanu uz Covid-19 vīrusa klātbūtni.

Kopumā "Baltic Devon Mink" ir aptuveni 60 000 ūdeļu, un saslimšana apstiprināta deviņiem mirušiem dzīvniekiem.

PVD no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ir saņēmis informāciju par kādu uzņēmuma darbinieku, kurš saslimis ar Covid-19.

PVD pirmdien, 12. aprīlī, ieplānojis veikt inspekciju uz vietas ražotnē, aģentūrai LETA apstiprināja "Baltic Devon Mink" pārstāvji. Uzņēmumā norādīja, ka ražotnē notiks PVD inspekcija, lai noskaidrotu visus apstākļus saistībā ar deviņām mirušajām ūdelēm, kurām konstatēts Covid-19.

PVD  skaidroja, ka epidemioloģiskās izmeklēšanas ietvaros tiek novērtēts dzīvnieku veselības stāvoklis, barības aprite, blakusproduktu aprite un citi svarīgi procesi.

Vienlaikus dienestā norādīja, ka ir apturēta dzīvnieku un dzīvnieku izcelsmes produktu izvešana un ievešana "Baltic Devon Mink", kā arī veikti citi pasākumi, lai nepieļautu slimības izplatību no novietnes.

Iepriekš PVD tika uzsvēris, ka ūdeles ar Covid-19 var inficēties tikai no inficētiem cilvēkiem. Ņemot vērā gan augsto cilvēku saslimstības līmeni Latvijā, gan citās valstīs konstatētos saslimšanas gadījumus ūdelēm, PVD inficēšanās riskus ūdeļu novietnēs vērtē kā augstus.

Kā uzskata dienests, situācija tiek pārraudzīta un kontrolēta - par konstatēto ir informēts SPKC, PVD "veic visas nepieciešamās darbības un īsteno drošības pasākumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas