Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas novadā noslēdzies vairāk nekā gadu ritējušais projekts

Jūnija beigās ar kopīgu visu dalībnieku tikšanos noslēgts Iecavas novadā vairāk nekā gadu ritējušais projekts «Iespējas un risinājumi tavā dzīvē», vēstīts pašvaldības mājaslapā iecava.lv.
 
Nodarbības tika rīkotas ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu. Novada sociālā dienesta speciālisti ar dažādu jomu profesionāļiem palīdzēja apgūt jaunas zināšanas un prasmes četru sociālo grupu pārstāvjiem, kuriem bijušas grūtības pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā.
 
Katra grupa nodarbībās piedalījās trīs mēnešus. Jau vēstīts, ka dalībnieki tikās ne vien Iecavā, bet arī Zorģu bibliotēkas telpās. Visās mērķa grupās pausta vēlme turpināt līdzīgas tikšanās, jo daudzveidīgais saturs un savstarpējās saskarsmes iespējas cilvēkiem ir tīkamas un noderīgas.

Senioru grupas pārstāve Janīna Groza dalībnieku vārdā pateicās nodarbību organizētājām, uzsverot, ka «saliedēšanās un draudzība noteikti ir veselības pamats». Ausma Mežiņa sociālo darbinieču paveikto novērtēja kā «mīlestības darbu».

Vijai Šņorei, kura apmeklēja nodarbības personām ar fiziska rakstura traucējumiem, visvairāk patikusi «ēšanas diena», kad apspriests katra atnestā ēdiena veselīgums. Viņa uzslavēja arī dekupāžas, zīmēšanas un vingrošanas nodarbības, noderīgas bijušas sarunas ar juristu un psihologu. «Mūsu grupā cilvēki bija ļoti jauki, visi smaidīgi un viens ar otru sadarbojās,» pauda V. Šņore.

Pirmspensijas vecuma grupas dalībniece Vizma Koftina stāstīja: «Sākumā nevarēju saprast nodarbību jēgu – izvelk tevi no vagas un liek vingrot! Izrādās, ka ar ikdienas vienveidīgo slodzi vien nepietiek.»
 
Projekta gaitā sociālā darba speciālisti saņēmuši konsultatīvu atbalstu. Sociālā darbiniece Anda Krūmiņa secina: «Izjūta ir laba. Uzzinājām cilvēku dzīvesstāstus. Projekta dalībniekiem bija iespēja iziet ārā no mājām, parādīt sevi un satikt domubiedrus. Sākumā gan jutām pretestību, nebija viegli pierunāt cilvēkus iesaistīties projektā. Kad bija jāšķiras, visi raudāja un teica, ka grib vēl. Tādēļ arī turpmāk organizēsim nodarbības gan senioriem, gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.»

Sociālā dienesta un šī projekta vadītāja Sigma Strautmale pauda: «Kad redzi rezultātu un cilvēku kopā sanākšanas prieku, tad saproti, ka ir vērts strādāt. Domāju, ka lielākajai daļai dalībnieku bija svarīgi iegūt zināšanas un jaunas iemaņas, bet galvenā ir iespēja sanākt kopā. Nākotnē jāskatās pēc jauniem projektiem. Pierādījām, ka ar maziem līdzekļiem var izdarīt lielu darbu.»

Tikšanās bija sarīkota jaunajā dienas centrā, ko atklāja pirms pašvaldību vēlēšanām. Šeit dažādas sociālās un interešu grupas varēs sanākt arī turpmāk, sacīja S. Strautmale.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas