Iecavas novadā notiks sabiedriskā apspriede par administratīvi teritoriālo reformu

Šovakar plkst.18 Iecavas kultūras namā notiks publiskās apspriešanas sapulce par administratīvi teritoriālo reformu, aģentūra LETA uzzināja Iecavas novada domē.

Līdz 1.jūlijam Iecavas novadā notiek publiskā apspriešana, iedzīvotājiem uzdodot jautājumu "Vai jūs atbalstāt Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu?".

Publiskās apspriešanas mērķis ir noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Iecavas novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām.

Aptaujas anketu drukātā veidā var saņemt, aizpildīt un iesniegt Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1.stāvā vai Administratīvajā nodaļā 2.stāvā, novada bibliotēkās un citās pašvaldības iestādēs. Saite uz aptaujas elektronisko versiju un aptaujas forma drukāšanai būs pieejama arī pašvaldības mājaslapā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bauskas pilsētu. Tomēr Iecavas novada dome uzskata, ka, jo lielāka ir pašvaldība, jo mazāka ir iespēja kvalitatīvi un cilvēkiem pietuvināti īstenot likumā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas.

Jau ziņots, ka VARAM izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas