Iecavas novadā palielina atkritumu apsaimniekošanas maksu 2

SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) atkārtoti lūgusi izskatīt sagatavoto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa aprēķina projektu, tāpēc janvāra beigās Iecavas domes sēdē deputāti vienprātīgi pieņēma lēmumu ar 2019. gada 1. martu noteikt jaunu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu.

Līdz 28. februārim iedzīvotāji maksās līdzšinējo cenu – 14,70 eiro par vienu izvesto kubikmetru bez PVN, bet pēc tam summa uzkāps līdz 15,84 eiro/m3 (bez PVN). To veido 8,54 eiro/m3 par atkritumu savākšanu un 7,30 eiro/m3 par atkritumu apglabāšanu. Maksa par šo pakalpojumu palielinājusies, jo paaugstinājusies arī cena atkritumu apglabāšanas vietā – Zemgales reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas reģionā ietilpstošajā sadzīves atkritumu šķirošanas stacijā un Jelgavas novada Līvbērzes pagasta poligonā «Brakšķi». Tā ir vieta, kur tiek izvestas arī Iecavas novada nederīgās atliekas, skaidro DzKS valdes loceklis Vilnis Millers.

Iecavas ciema iedzīvotāju Maritu Geidžūni tas neskarot, jo viņa esot cītīga atkritumu šķirotāja. Papīri, kartons, grāmatas, žurnāli un citas lietas tiekot nodoti makulatūrai, stikls tiek vests uz speciāliem tam paredzētiem konteineriem, bet pārējās nederīgās atliekas, kas sapūst, nonāk turpat pie mājas zemē. Vienīgais, par ko Marita nobažījusies, ir tas, ka cilvēkiem trūkst informācijas par to, kur var aizvest izmest nederīgās mantas. «Pie vairākiem daudzdzīvokļu māju konteineriem gozējas vecas sadzīviskas lietas – mēbeles, televizori, veļas mašīnas utt. Mantas ne tikai aizņem daudz vietas, bet šausmīgi ir vēl braukt garām un ko tādu vērot, tas rada nevīžības iespaidu. Turklāt ne uzreiz tās tiek aizvāktas projām,» par novēroto stāsta iecavniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Es

Vai tad pēc likuma pie visām privātmājām nav jābūt konteineram,lai nenestu atkritumus uz daudzdzīvokļu konteineriem???

pirms gada, 2019.02.09 16:03

Tu

viss atkarīgs no pašvaldības gribas sakārtot šo jomu, bet ja pašvaldība ir bezzobaina, tad dzīvokļu īpašnieki maksā par tiem, kas uzskata ka atkritumus neražo

pirms gada, 2019.02.10 10:42

Vietējās ziņas