Iecavas novada pašvaldība apmaksā jauniešu darbu vasarā 2

Arī šogad Iecavas novada pašvaldības administrācija piedāvāja sava novada jauniešiem no 13 līdz 18 gadu vecumam pieteikties vasaras darbam skolēnu brīvlaikā. Tika pieņemti 62 pieteikumi.

Darbs organizēts divos posmos: viens jau noslēdzies 12. jūlijā, otrs rit no 15. jūlija līdz 9. augustam. Jauniešiem, piesakoties un darbojoties šajā projektā, tiek nodrošināta valsts noteiktā minimālā alga, ko maksā Iecavas novada pašvaldība no budžeta. Jāstrādā četras darba stundas dienā, divdesmit darba stundas nedēļā, ir nelaimes gadījumu apdrošināšana četru nedēļu garumā, kad jaunieši pilda savus darba pienākumus, «Bauskas Dzīve» uzzināja pašvaldībā.

Iecavas novada jauniešiem šajā gadā bija iespējams pieteikties darbā šādās vietās: Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā, Ziemeļu bibliotēkā, Zorģu bibliotēkā, Zālītes bibliotēkā, Iecavas Jauniešu centrā, Iecavas novada Sabiedriskās kārtības dienestā, Iecavas vidusskolā, sporta skolā "Dartija", Iecavas pamatskolā, pirmsskolas izglītības iestādē "Dartija", pirmsskolas izglītības iestādē "Cālītis" un Iecavas novada sociālajā dienestā.

Skolēniem paredzētos vasaras darbus koordinē jaunatnes lietu speciāliste Sandra Upelniece, viņa stāsta: «Jaunieši darbā ir pieteikti un uzņemti par palīgstrādniekiem dažādos darbos, piemēram, lielākoties uzkopšanas un dārza darbiņos, kurus skolēni veic atbildīgi un ar lielu centību, protams, bērni arī palīdz pilsētas iestāžu darbiniekiem. No jūnija līdz šim brīdim pie mums Jauniešu centrā ir strādājuši seši, četri no viņiem palīdzēja organizēt vasaras nometni jūnijā.»

Pašlaik Iecavas jauniešu centrā darbojas viena jauniete – Līva Indriķe. Viņa studē Rīgas Dizaina un mākslas tehnikumā un septembrī būs 2. kursa audzēkne. «Pieteicos vasaras darbam ar domu pamēģināt kaut ko jaunu un vasaras darbu apvienot ar savu hobiju. Šeit, Jauniešu centrā, darbojos brīvprātīgi un nostiprinu savas spējas mākslas nozarē,» teic iecavniece Līva Indriķe. Pašlaik jauniete ar savām idejām izdaiļo Iecavas jauniešu centra telpas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Margarita

Mazs solis cilvēkam, milzīgs lēciens cilvēcei.

pirms gada, 2019.07.20 10:34

iecava

Tur jau paņēma tik izredzētos bērnus. Iespējams priekšroka tika dota pašvaldības darbinieku bērniem, un pārējam Iecavs ,,krējumam,,. Pārējie varēja gaidīt un nesagaidīt, pat nepabrīdināja ka netiks pieņemts.

pirms gada, 2019.07.21 19:59

Vietējās ziņas