Iecavas novada pašvaldība lūdz prezidentu neizsludināt topošo Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu 47

Iecavas novada pašvaldība lūdz prezidentu neizsludināt topošo Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, ko pašlaik skata Saeima, informēja  novada domē.

Vēstulē Valsts prezidentam Egilam Levitam vietvara pauž, ka "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pieņemšana mūsu valstī notiek antikonstitucionālā veidā, neievērojot ne iedzīvotāju, ne Satversmes tiesas, ne augsta līmeņa ekspertu, tajā skaitā Eiropas Padomes (EP) Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Vietējo pašvaldību palātas prezidenta, iebildumus".

Tiek atgādināts, ka Satversmes tiesa savā 2020.gada 15.maija spriedumā atkārtoti atzinusi, ka ar Eiropas Vietējo pašvaldību hartā tekstā angļu valodā lietoto jēdzienu "local communities" saprotamas "vietējās kopienas", un šis jēdziens aptver visus attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotājus.

"No Hartas paskaidrojošā ziņojuma izriet, ka iespējamas pašvaldības administratīvās teritorijas robežas izmaiņas, jo īpaši gadījumā, kad iecerēts tāds ārkārtas risinājums kā pašvaldības apvienošana ar citu pašvaldību, ir būtiski svarīgas pašvaldībai un tās iedzīvotājiem," secināja pašvaldībā.

Arī EP Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Vietējo pašvaldību palātas prezidents Kzavjē Kadorē esot paudis bažas par reformas sasteigto īstenošanas procesu Latvijā, jo īpaši ņemot vērā ilgstošo Covid-19 pandēmijas izraisīto krīzi, un norādījis, ka administratīvi teritoriālās reformas sagatavošanas un ieviešanas laikā nav bijušas pietiekamas, savlaicīgas un atbilstošas konsultācijas ar iesaistītajām pašvaldībām, Latvijas Pašvaldību savienību un iesaistīto pašvaldību iedzīvotājiem, kā tas ir noteikts Eiropas Vietējo pašvaldību hartā. Viņš esot aicinājis Latvijas varas iestādes atlikt administratīvi teritoriālās reformas likumprojekta pieņemšanu, "līdz pienācīgā veidā būs notikušas godīgas un efektīvas konsultācijas, lai vietējās pašvaldības un to asociācija varētu paust savu viedokli un izteikt priekšlikumus par reformas saturu un laiku".

Iecavas novada pašvaldība savā vēstulē uzsver, ka Iecavas novadā veiktajā iedzīvotāju aptaujā 97,4% no aptaujātajiem pauda atbalstu Iecavas novada kā patstāvīgas administratīvās teritorijas saglabāšanai.

"Šādas nedemokrātiskas un antikonstitucionālas reformas rezultātā Iecavas novadam ir iespējas kļūt par topošā Bauskas novada nomali tuvu Rīgai, kuras iedzīvotāju intereses netiks pienācīgi uzklausītas un realizētas," uzskata vietvara, lūdzot izmantot Valsts prezidenta Satversmē noteiktās tiesības neizsludināt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu.

Saskaņā ar plānoto administratīvi teritoriālo reformu Iecavas novadu plānots apvienot ar Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 47

Nepriecājies, nu tik dikti!

Saprotu, ka daudzi sakrājuši žulti uz mazo novadu ķeizariņiem, taču tie, kā reiz, nekādus čemodānus nekrāmēs. Visticamāk, pat paliks kādos nebūt amatos.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 13:43

Tā viš ir

Reforma "pa lielam" atgriež padomju rajonu sistēmu ar izņēmumiem atsevišķu valdošo partiju interesēs, tikai daudz neloģiskāku (lieli un mazi rajoneļi, ar centru pilsētā un centru sādžā, apvienojot un šķeļot etnogrāfiskās teritorijas u.tml.), un vietām ar gluži idiotiskiem nosaukumiem.
Ar to tiek atzīts, ka iepriekšējā reforma bija kļūda, kas izmaksājusi valstij miljardus un radījusi milzīgu liekas birokrātijas slāni, tikai neviena vainīgā, ka parasti, tajā nav. Jaunās reformas rezultātā naudiņa, tāpat kā agrāk, plūdīs uz jauno novadu centriem, kur tā tiks izmētāta visādās stulbībās, bet tagadējie lokālie centri neizbēgami kļūs par dziļām nomalēm ar visām no tā izrietošajām sekām. Rezumējums - daudziem atkal būs jāpako čemodānus.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 12:16

Tiešām

Tiešām, mazo novadu birokrātiem un valdnieciņiem būs jāpako čemodāni.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 13:21

Neapskaužu

ne Iecavu, ne Vecumniekus, ne kādu citu jaunā dižnovada vasaļnovadu. Nevienam jūsu sāpe nebūs interesanta.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 12:18

?

būtu interesanti uzzināt, kas te smieklīgs

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 14:16

Hahah

Smieklīgi ticēt, ka prezidentam ir kāda teikšana par šo sen jau kā kustībā palaisto reformu.
Un tie iemesli ir vēl smieklīgāki - nedemokrātiski redz.. Saeimā nobalsoja par, značit demokrātiski. Jo mēs sabalsojam tur tautas pārstāvjus, kas lemj mūsu vārdā un tur vairums sanāca. Kas tur ir antikonstitucionāls vispār nesaprotu.
Nemaz nerunājot, ka nevienam nerausta (it īpaši jau Levitam) kaut kāds viens niecīgs novards ar 8500 iedzīvotājiem.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 16:21

Ho ho ho

Zemnieki raksta caram sūdzību un uz vīzēm mīž.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 15:27

oh oh

A ko darīs, kājas salst, vot.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 23:50

Iecavnieks

Visa Bauska tikai pukst un smej... laikam saprot, ka Iecava bez viņiem ir spējusi attīstīties daudz labāk un ir vairākus soļus priekšā, jebkurā jomā. Neskaudiet nu baušķenieki, kam galva strādā, tas uz priekšu tiek. ;)

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 15:43

Annele

Tā jau ir , Bauskai ūdens smeļas mutē,
un novadi jaunie tiek veidoti pēc valdošo politiķu vajadzības , nevis veco novadu attīstības un ekonomikas rādītājiem, nevis pēc tautas vēlmēm, to jau pierāda Varakļānu gadījums....
paliek tie novadi ,kuros pie stūres ir Pūces partijas biedri

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 18:09

Lasītāja

Par dziļajām nomalēm... Kad likvidēja pagastu padomes, arī brēca, ka tie nomaļie pagasti ies bojā. Izbraucu nesen Sviteni - tur centrā asfaltētas ielas, apgaismotas labāk nekā Bauskā; arī Viesturu centrs un Pilsrundāles centrs ir tā sakārtoti, kādi nebija pagastu padomju laikā. Lielāki resursi un iespējas strādāt bijušas novadā. Tādēļ nevajag čīgāt par to, kā nu pēkšņi pēc reformas Iecava, Vecumnieki "pazudīs no kartes". Vienīgais - lai tik būtu iedzīvotāji!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 15:59

Lasītājai

Nu pareizi, Okmanim uz mājām jābrauc pa asfaltētu ceļu un jādzīvo tīkamā vidē

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 16:08

Lasītājai

Izbrauc vēl pēc laika, redzēsi visu ar suņuburkšķiem aizaugušu, jo pašvaldība savas teritorijas 2x sezonā tik pļauj

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 17:11

Annele

Nu par to Sviteni un citām tām vietām, to jau noasvaltēja Rundāles novads (tas kura vairs nebūs) , nevis Bauskas novads

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 18:12

Lēmums

Bauskas novads ar administratīvo centru Bauskā un kurā ietilpst Bauskas pilsēta, Bārbeles pagasts, Brunavas pagasts, Ceraukstes pagasts, Codes pagasts, Dāviņu pagasts, Gailīšu pagasts, Iecavas pagasts, Iecavas pilsēta, Īslīces pagasts, Kurmenes pagasts, Mežotnes pagasts, Rundāles pagasts, Skaistkalnes pagasts, Stelpes pagasts, Svitenes pagasts, Valles pagasts, Vecsaules pagasts, Vecumnieku pagasts un Viesturu pagasts.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 17:35

nedaudz pagaidi

vai tad visus pievienoto pagastu un Iecavas pārvaldītājus satilpinās tajā pelēkajā četrstāvu mājā Bauskā, labus cilvēkus šajā valstī bez amatiem neatstāj, it sevišķi ja esi valdošās koalīcijas partijas biedrs?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 20:20

Lemurs

Visus nē, bet no katra būšot pārstāvis (vai vairāki?), turklāt pašos pagastos jau kaut kāda pārvalde paliks, tikai ne tādā apmērā kā šobrīd.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 08:18

Lēmums

Jau tagad Bauskas novada pašvaldības iestādes darbojas ap 1500 imitētāju no 8000 darbspējīgajiem , jaunajā būšot 28 sabiedrisko attiecību speči četru vietā , 66 policisti 15 vietā ar 1500000 budžetu 360 000 vietā , grāmatvedības nodaļa ar 120 darbiniekiem 28 vietā , tā kā vietas pietiks visiem tuvākajiem .

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 11:43

Lielvīrs

No kurienes skaitļi? Tīri interesanti apskatīties.
Jo ne tagad 28 grāmatvežiem tur ir darbs, ne pēc reformas 120. Šis ir viens no sektoriem, ko automatizēt diez gan elementāri un ātri + digitalizēt dokumentu plūsmu un rezultātā grāmatvežu darbu slogs atvieglojas pamatīgi.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 11:59

Murmulis

Tad ir tās 28 sieviņas novada grāmatvedībā vai nav? Var kāds konkrēti atbildēt?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 12:47

Lielvīram

Bauska.lv centralizētā grāmatvedības nodaļa - sorry palikuši TIKAI 24

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 13:30

No vienas puses jabut labak jo

1. Apvienotas domes deputati. Sastava, kur dome bus citu bijuso novadu deputati vajadzetu but izskaustiem neizsvertiem, nevajadzigiem lemumiem atsevisku projektu attistibai. Visi skaitis naudu un vilks deki uz savu pusi, ka rezultata jabut jedzigakiem lemumiem. Piemeram, neticu ka Vecumnieku, Ievavas un Rundales puse atbalstitu utipisko sporta halles projektu kalna. Neticu ka vini atbalstitu papildus naudu 2 milj eur apmera buvnieka santazas rezultata. Tas pats attiecas uz atsevisku celu posmu rekonstrukcijam, ES naudas “apgusanas” jo ir jaapgust bet isti nav kur likt utt. Pa visiem kopa jabut jedzigakai naudas izlietosanai. Un cerams ne ar ipatsvaru Bauskas pilsetai.
2. Ieredniecibas aparata samazinasana. Ta proporcija kada sobrid ir INN maksataji pret pasvaldibas darbinieki (dome, parvalde, komunala saimnieciba..uc) ir neadekvata. Visiem iespaidigas polises, 13 algas, pavalsti un piemaksas pa labi un kreisi. Nu mes uznemeji nespejam savejiem darbiniekiem, kuri Jums to algu nodoklu veida gada, samaksat un nodrosinat tadus labumilus, kados tas aparats peldas!
3.Deputatiem nebus tik liela visatlautiba, jo amata vietu nebus tik viegli iegut.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 22:03

Annele

Kaut nu tā būtu, bet pēc tādas novadu pārdales galīgi neticas , tad jau stenderē robs jācērt....

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.10 23:33

Lielvīrs

Ar to 2. punktu esi aizšāvis auzās, laikam dzīvo vēl gadus 5-10 atpakaļ. Reti kur ir saglabājusies 13. alga, polises ir nogrieztas maksimāli, 90% piemaksu arī ir likvidētas. Jā, šādi tādi pabalsti ir saglabājušies, bet par ar tiem privātā sektora alga bez visiem šiem "labumiem" vairumā gadījumu ir saistošāka.
Taču piekrītu, ka to amatu skaitu varētu samazināt un esošos darbus novirzīt citiem darbiniekiem, attiecīgi pieliekot pie darba samaksas. Turklāt, pašvaldībās ir ļoti liels potenciāls automatizācijai, par ko cerams arī tiks padomāts pēc reformas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 08:25

lielvīr!

Voldemār. tu?Ja jau privātajā sektorā alga saistošāka, ko tad mocies amatā būdams?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 10:57

Lielvīrs

Kā man patīk šie deluzionālie cilvēki, kas tiešām domā, ka administrācijas darbinieki, vai vēl labāk deputāti, te nāk un komentē. Kāda suņa pēc, lai viņi to darītu?
Es esmu privātajā sektorā, vari atslābt. Man gan ir piedāvāts pašvaldības amatos pieteikties, pat stāties partijā un kandidēt uz deputātiem, bet tas piedāvātais atalgojums un lūk šāda publiska ķengāšanās un viss pārējais, vismaz man personīgi, galīgi neliekas tā vērts, ja es mierīgi varu sēdēt birojā, darīt savu darbu un saņemt vairāk.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 11:09

Klau,

vai tad jaunajā novadā (vecajā rajonā) deputāti tiks vēlēti no katra pagasta atsevišķi? Man kaut kā liekas, ka tur tīri mehāniski būs tikai Bauskas un varbūt arī kāds Iecavas cilvēciņš atbilstoši attiecīgo apdzīvoto vietu vēlētāju skaitam un lielākām iespējām sevi izreklamēt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 12:45

lielvīr

bet kā ar ausīm, tās tev nekustas šos tekstus sacerot par dzīvi novada domē, kur notiekošo, izrādās, tu zini labāk pat par Novada Vēstīs rakstīto, kaut gan viens otrs darbinieks tev šad tad oponē

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 14:02

Lielvīrs

Kur es kaut ko saceru par dzīvi domē?
Ej labāk palasi savas novada vēstis.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 15:00

-> Klau,

Nezinu kā notiks pats vēlēšanas process, bet runa bija, ka katram "apgabalam" būs savs pārstāvis, vai pat vairāki. Jāmeklē info, kaut kur šis bija atrunāts!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 15:31

kāda suņa pēc?

lai uzņēmējs gaustos par domes darbinieku un deputātu mazajām algām, "neesošajām" piemaksām un bonusiem, tiešām, kāda suņa pēc, ja vien kāds "radinieks" neieņemtu domē amatu "biznesmeņa" biznesa nodrošināšanai

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 18:32

Lielvīrs

Neesmu uzņēmējs, esmu algots darbinieks.
Es negaužos, es tikai saku, ka viss nav tik rožaini kā jums liekas. Un tā vietā, lai par to pārliecinātos, cilvēki tikai turpina bļaustīties, cik viss ir negodīgi un cik daudz pelna pašvaldībās strādājošie, tai pat laikā absolūti nomelnojot visu, ko viņi dara. Saprotiet, starp darba kvalitāti un atalgojumu ir saikne, līdz ar to rezultāts ir kāds ir. Pieredzējis profesionālis par to atalgojumu, ko piedāvā pašvaldības iestāde, uz turieni neies.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 08:21

tā jau redzams

aizmirsti, draugs, ko rakstīji laiciņu atpakaļ, kad biji uzņēmējs, bankrotēji vai? Varēji ari salīdzināt to plaši apspriesto "darba ražību" kādu to pieprasa "privātajā sektorā" un kādu no budžeta pārtiekošajiem. Piedevām, kuriem ir lielāka iespēja ietekmēt darba devēju algas ziņā? Tā kā nav dzirdēts, ka kāds valsts un pašvaldību "sektorā" būtu atlaists pat pēc streika, kas tāds pie privātajiem vēl nav dzirdēts, ja nu vienīgi valsts pārvaldītajos uzņēmumos

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 09:49

Lielvīrs

Nevienā brīdi neesmu teicis, ka esmu uzņēmējs, būsi pārpratis kaut ko :)
Par darba ražību arī tu esi basņas sauklausījies. Valsts sektorā to tieši vairāk kontrolē. Tas, ka darbu sadalījums varbūt nav optimāls un ir daži, kas saplānojot savu laiku korekti var visu izdarīt ātrāk, tā jau ir cita lieta. Bet tas pats ir arī privātajā sektorā.
Darba devēju algas ziņā lielāka iespēja ietekmēt privātajā sektorā (uz abām pusēm gan, balstoties uz rezultāta), jo valsts/pašvaldību sektorā viss norit pēc priekšrakstiem - reizi gadā, konkrēti % utt. Tu maz esi strādājis valsts/pašvaldības iestādē? Šie tavi komentāri izklausās vienkārši tādi paši kā 10 gadus atpakaļ, kad "viena tante teica tā" un tā arī visi turpina malt vienu un to pašu visu laiku, pat nepūloties noskaidrot vai tiešām tā ir.
Šajā tēmā mans pēdējais komentārs, nevar būt saturīga saruna ar cilvēku, kas ir ieņēmis galvā kaut ko un kuram cits viedoklis vispār liekas kosmoss. Veiksmi tev.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 11:57

lielvīr

nu nav tev kaut kas ar to "spriešanu" kārtībā, arī par darba ražību, ja, piemēram, Rietumeiropā, miestiņā ar 6 līdz 10 tūkstošiem iedzīvotāju, tā pārvaldē būtu 20 grāmatveži, 20 inženieri. sab. attiecību nodaļa ar visu priekšnieci un vēl vesela virkne amatā apgādājamo, diez viņiem tāda dzīve būtu šodien?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 16:27

Lielvīrs

Uzskrullē pāris komentārus augstāk, es tur izteicos par grāmatvedību. Ne tagad ir 24 cilvēkiem darbs, ne pēc reformas 120.
Par inženieriem un SA teikšu tā - nezinu, kurā vietā ir 20 inženieri Bauskā, bet SA šobrīd ir jebkuras uzņēmējdarbības viena no fundamentālajām lietām. Ja runa ir par pašvaldību, tad vēl jo vairāk. Tas, ka cilvēki uzskata, ka SA nodarbojas tikai ar lapiņu dalīšanu un bezjēdzīgu sarunu organizēšanu, tas jau ir cits jautājums.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.13 08:25

strādnieciņ lielvīrs

ar to skaitīšanu tiešām esi sagājis "šreijā", jo domes štatos ir ne mazāk kā 20 ar inženiera vai tehniķa izglītību un attiecīgu amatu, bet, bez sab. attiecību speciālistiem mūsu laikos tiešām nevar iztikt, jo ļoti daudzi tā sauktie speciālisti pat domu nespēj formulēt, nemaz nerunājot par konkrētiem viņu uzdevumiem novada labklājībai. Un kur nu vēl tie, kurus vispār nevar laist "cilvēkos", pazudīs. Kā arī, novadnieku smadzeņu skalošanai šie speciālisti ir labi sagatavoti, un, izskatās, arī tu tālu no viņiem nestāvi

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.13 16:18

Novadu reforma

Tā Iecavas novada pašvaldības tizlošanās ar cilvēku nepieņemšanu klātienē jau sāk krist uz nerviem! Laikam grib pieradināt, ka Iecavā vairs nav pašvaldības!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 08:16

Ha

Nu ko tad tu nabadziņš tik ļoti gribi tajā pašvaldībā? Mēles mutē nav? nevari piezvanīt un pajautāt, ko vēlies? varbūt uzreiz arī atrisinās visu. A tā piestaigāšana papļāpāt vispār būtu jāaizliedz. Nav ko vazāties pa gaiteņiem.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.11 15:31

nu ja

nav ko vazāties pa gaiteņiem, uzskries vēl virsū kādam vietējam ar kafijas krūzi rokā, kurš dodas pasērst pie kolēģa un Hugo Boss uzvalciņš pagalam gan

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 09:53

prieks

Novickim un Kursīteis šis bija pēdējais sasaukums, neko lāga tā arī nepaveica, novada labā, bet ne jau viņi vienīgie.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.12 18:15

priekam

Nezinu gan, vai tā būs. Bauskas novada vēlētāji par viņiem nebalsos, tas gan. Bet būs taču iespēja aģitēt tagad pievienotajos novados, kur viņu patieso dabu vēl nepazīst.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.13 10:10

Tā ir

Nu, nu saeimas vēlēšanas parādija, kā Novickis no sākuma nokrita uz beigām sarakstā, bet T.A. Plešs tika ievēlēts. Nu ko darīt, jādomā ar galvu nevis galviņu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.14 08:31

Vietējās ziņas