Iecavas novada pašvaldība neizslēdz vēršanos Satversmes tiesā saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu 34

Gadījumā, ja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums tiks atbalstīts pašreizējā redakcijā, Iecavas novada pašvaldība varētu vērsties Satversmes tiesā, paredz novada domes pieņemtais lēmums.

Domes secinājusi, ka piedāvātā administratīvi teritoriālā reforma neietver skaidri definētu Iecavas novada reformēšanas mērķi un pamatojumu apvienošanai ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadiem. 

Tāpat tā neietverot sociāli ekonomisku pamatojumu un Iecavas novada iedzīvotāju ekonomisko apstākļu izmaiņu izvērtējumu jaunizveidojamajā Bauskas novadā, garantējot iedzīvotāju dzīves līmeņa saglabāšanu, ērtu esošo pakalpojumu pieejamību un Iecavas novada turpmāko attīstību, uzskata deputāti.

Domes lēmumā ietverts arī viedoklis, ka piedāvātajā modelī Iecavas nav izvērtēta kā attīstības centrs, tāpat tas "nesatur iespējamo izmaiņu ietekmes analīzi gan no ekonomiskās produktivitātes, gan no vietējās demokrātijas kvalitātes viedokļa. 

Vietvara arī uzskata, ka likumprojekts nesatur skaidru pašvaldības reorganizācijas izmaksu analīzi un finanšu avotus, turklāt tas esot balstīts uz kļūdainiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pieaicināto ekspertu slēdzieniem, kas pamatoti ar patiesībai neatbilstošiem datiem un subjektīviem secinājumiem.

Ņemot vērā minēto, dome lēma atzīt likumprojektā "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums" paredzēto Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam, nosakot Bauskas pilsētu par jaunizveidotā novada administratīvo centru, par nepamatotu, Iecavas novada iedzīvotāju interesēm un labas un pienācīgas pārvaldības principiem neatbilstošu. Deputāti arī plāno turpināt aizstāvēt iedzīvotāju aptaujā pausto nostāju par Iecavas novada administratīvo teritorijas saglabāšanu.

Nolemts arī lūgt Saeimas deputātus un Valsts prezidentu neatbalstīt likumprojekta "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums" virzību esošajā redakcijā, veikt grozījumus likumprojektā, saglabājot Iecavas novadu ar Iecavas pilsētu. Savukārt gadījumā, ja Saeimā tiks apstiprināta administratīvi teritoriālā reforma, "kuras izstrādes procesā nav ievēroti Eiropas Vietējo pašvaldību hartas pamatprincipi", un pieņemts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums šī brīža redakcijā, dome izvērtēs iespējas vērsties Satversmes tiesā.

Jau vēstīts, ka VARAM izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bausku.

Pievieno komentāru

Komentāri 34

Vilhelms Ezers

Padomā tik,- atradušies neizslēdzēji vai ieslēdzēji. Ja satversmes tiesa lemj citādi kā valsts, tad ir divi varianti, vai nu valsts nav vajadzīga vai nu satversmes tiesa tāda nav vajadzīga. Beigu beigās, kad beigs pastāvēt stulbība, kas ļauj cīnīties pret valsti, kad valsts sāk ievest kārtību šajos pašvaldību ......

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 08:37

Ezera sonāte

OIK - ists Pūce ar savu bandu nav valsts

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:27

Justīns Kokezers

Ne Pūce OIK izdomāja, ne viņam bija teikšana par to. Gan jau kāds labums atleca no licenču parakstīšanas, bet nu idejas autors jau viņš nav.
Arī reformas idejas autors viņš nav, tikai cilvēks, kas ir "uzņēmies" būt tam visam seja.
Idejām apakšā noteikti ir "valsts", tikai ne jau valdība :)

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:51

Koļa

Kur tu ķēri,ka valsts ir institūcija,kas nekļūdās.. ja to vada 5 partiju politiķi ar savām savtīgajām interesēm un varas(siles) kāri?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:53

....

Ir jau traki Domes darbiniekiem,kas ir vāji speciālisti,kā arī tiem,kas ir pirms pensijas vecumā,zaudēt darbu,jācīnās,nav variantu.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 08:40

vetārsts

Kam tā nebagmāja Iecava vajadzīga Bauskai,visu ko mums vajadzēs no Iecavas mēs bez apvienošanas dabūsim.Vis notiek sarunu līmenī pie kopējām vakariņām.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 08:47

Bet

Vai gadījumā tad netiks lieki iztērēta iedzīvotāju nauda? Jo kaut kādas izmaksas jau radīsies, noteikti jau darīs to jurists nevis kāds cits.
Katrā ziņā cirks aizbraucis (vai taisās braukt), bet klauni gan nekur netaisās.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 09:19

OECD

"Salīdzinoši mazais pašvaldību izmērs samazina iespējas sniegt augstas kvalitātes sabiedriskos pakalpojumus, tai skaitā nodrošināt izglītību un sabiedrisko transportu. Valdība ir ierosinājusi teritoriālo reformu ar mērķi ievērojami samazināt pašvaldību skaitu. Ir sagaidāms, ka tas sniegs efektīvākus ieguvumus un palīdzēs risināt arvien pieaugošo plaisu starp laukiem un pilsētām.", avots: 2019.GADA OECD EKONOMIKAS PĀRSKATS PAR LATVIJU

Njā, LV patīk mazas pašvaldības, mazi uzņēmumi, mazas skolas utt. Visi grib būt baigie saimnieki.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 09:40

FB

Hmm, lai gan arī es uzskatu, ka saprātīga reforma Latvijas ekonomiskajos apstākļos būtu vēlama, tomēr nesaprotu, kāpēc OECD vērtē, ka mums ir mazs pašvaldību izmērs, ja skatoties Eiropas savienības kontekstā ir tieši pretēji - lielāks kā vairumā ES valstīs. Lielāks ir izmērs ir faktiski tikai Lietuvā. Tuvākajiem kaimiņiem - Polijai, Skandināvijai, Igaunijai mazāks pat pirms reformas?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:23

FB

Lūk šeit viens dokuments tieši par reformām un pašvaldību izmēru un apskatot to nerodas pārliecība, ka ir kaut kāda viena izteikta taisnība. Ir valstis, kurās tieši pretēji notiek pašvaldību skaita palielināšana un ir kurās notiek samazināšana. Korelācija starp valstu pārticību nav.
https://rm.coe.int/territorial-reforms-in-europe-does-size-matter-territorial-amalgamatio/168076cf16
Domājam paši ar savu galvu.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:29

FB

Pašvaldības izmēru var mērīt kā iedzīvotāju skaitu gan kā teritorijas izmēru km2 un abos šajos parametros OECD nebūtu pamats teikt "salīdzinoši mazais pašvaldību izmērs Latvijā" ES kontekstā.
OECD ziņojumu arī gatavo tikai un vienīgi biroja darbinieki. Es viņiem neuzticētos.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:37

IG

Nu uzticies vai neuzticies, bet OECD ietekumus nepildot ātri vien nonāksi pelēkajā sarakstā un tad mūsu valstī vispār nekas nenotiks :)
Neņemos spriest vai šobrīd pašvaldības ir mazas vai lielas, bet katrā ziņā no reformas es personīgi redzu tikai ieguvumus. Pārmaiņas vienkārši nevienam nepatīk, no tā arī sašutums.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:46

FB

OECD rekomendācijas ir laba lieta, taču jādomā ir pašiem un nav tā, ka dēļ šī mūs iekļaus pelēkajā sarakstā, jo OECD nav tāda vara. Ja paskatamies uz Polijas piemēru, tad viņi spēj uzspiest savas intereses ne tikai tādai sekundārai organizācijai kā OECD, bet visai ES milzīgajai pārvaldei un ir acīmredzami, ka viņi tikai no tā iegūst. Vai mēs esam sliktāki un mums nav savu interešu un galva uz pleciem?
Jautājums, kurā 100% piekrītu Iecavas domei ir detalizācija par ieguvumiem un to kā šī reforma tiks praktiski īstenota, jo šobrīd nešaubīgi tiek veikta tikai papīra reforma ar domu, ka pēc tam tad arī redzēsim un skatīsimies kas no tā visa sanāks un ko darīt tālāk. Tas lūk ir reti stulbi un tam nedrīkst piekrist. Labi veicam reformu, bet tad arī skatam visu detalizēti un konkrēti un tad arī būs skaidrs kam un vai ir vērts pievienoties. Vienkārši pa galvu un kaklu skriet un reformēt tikai reformas pēc ir idiotiski. Tāpat kā Šuplinska sāk reformu ar stūrgalvīgu rektora atlaišanu, bet par pašu reformu nespēj neko konkrēti pateikt. Svarīgs ir mērķis nevis darbības imitācija. Šobrīd arī šai reformai ir tik naivs pamatojums, ka tas met šaubu ēnu par to - piemēram tagad ir rakstīts pamatojumā, ka novadu apvienošana palielinās tajās dzimstību??? WTF? Tādiem autoriem var uzticēties?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 11:05

FB

Tāpat es piemēram uzskatu, ka šajā brīdī iedzīvotāju viedoklis šajā reformas jautājumā nav aktuāls, jo iedzīvotājiem vispār nav nekāda informācija par to kas viņiem mainīsies - attiecīgi viņu viedoklī dominē vai nu lokālpatriotisms vai aizspriedumi pret administrāciju.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 11:15

IG

Arī OECD rekomendācijas nepildot draud sekas, vai vismaz tā mums saka mūsu politiķi. Realitāte gan ne vienmēr sakrīt ar politiķu teikto, protams.
Piekrītu, ka uz OECD ziņojuma kaut ko balstīt ir aplami, bet .. no kurienes sasaiste OECD un reforma vispār radās, par ko mēs te diskutējam? Te tikai viens komentētājs izrāva no OECD ziņojuma kaut kādu rindkopu, lai iekomentētu savu viedokli :))

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 11:16

IG

Par iedzīvotāju viedokli gan piekrītu 100%, reti kurš maz saprot, kas mainīsies.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 11:19

FB

Es ticu, ka Pūcem ir dziļa pārliecība, ka viss izdosies un iespējams ir ņemtas vērā arī ekspertu rekomendācijas, bet ar to ir par maz, jo nav pats plāns kā to praktiski izdarīt - šobrīd ir tikai un vienīgi karte un vispārīgas frāzes. Tas būtu tāpat kā es aizietu uz Būvvaldi ar jaunas ēkas celtniecības pieteikumu bez izstrādāta būvprojekta. Šādā steigā un haosā var tikai sanākt tas, ka kāds pēkšņi kļūs turīgāks uz citu rēķina. Vai es kā iecavas iedzīvotājs gribu piedalīties tādā loterejā?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 11:24

IG

Šaubos, ka Pūce ir idejas autors, drīzāk tikai kā augstāk minēts - izvēlētā seja.
Bet par reformas īstenošanas procesu - kad tad mūsu valstī ir bijis citādāk? Izdomā, ka vajag, ātri uztaisa ķep-ļep plānu, ievieš un tad gadiem novērš nepilnības, kas radušās - tā tak klasika.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 11:30

jā, jā

labāk liela zivs mazā dīķī, nekā maza zivs lielā dīķī.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 09:21

Gudrā pensionāre

Lai iesniegtu papīru tiesā, juristi jāalgo, novada administrācijai papildus bezstrādes ienākumi.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 09:43

Strādnieks

->OECD. Labāk mazs saimnieks savās mājās,nekā prinesi- podai...pošol......,tajā lielajā bardakā,ko mēģina uzspiest sasmērējušies " politiķi". Paraksts: Iecavnieks ar vismaz300 gadu stāžu un darbinieks,ne amatpersona...

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:40

OHO

300 gadu stāžs.. Iecavā laikam vampīri dzīvo!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 10:42

Pušķāne

Ja Tev ir nauda tad savās mājās vari saimniekot,bet ja jāstāv rinda pie valts kases ar izstieptu roku tad gribēru redzēt to saimniecību.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 08:51

Strādnieks

-> OHO,kļūda par vampīriem,mūsu dzimtā šeit dzīvo,bet tās lietas būtību nemaina,
mainīt vēlas tikai tukša pūce,kastālu skan,bet tam normālu rezultātu nebūs...

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 11:14

Darbinieks

Nu tad atgriežamies vēl senākos laikos un dzīvojam viensētās un miers ne?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 11:18

to > OECD

NU gan glupiška! Pakalpojumus pamatā sniedz Sadzīves pakalpojumu kombināts (SPK) un tāds arī Bauskā bija ar filiālēm (nodaļām, punktiem) dažās rajona vietās. Vai tad izglītība un transports nebija nodrošināts tad, kad bija 26 rajoni Latvijā? Ko tad šodien izglītībā, transportā var nodrošināt uz vietas novadā? Neko, tikai amatu vietas. Vai tad novadam ir savs autobusu parks vai kādas skolas, kuras rajonu pastāvēšanas laikā bija noslēptas un tagad novads nodrošina izglītību, atklājot paslēptās skolas.? Tikai baigākais tovers var ticēt tam, ka neskaitāmie sabiedrisko attiecību speciālisti, bariņu tiesneši, dzimtsarakstu biroju darbinieki un citi novadā nevajadzīgie štati nodrošinās to, kas faktiski nemaz novadā nav vajadzīgs, jo tam jābūt rajonā, ja ir normāla valsts pārvalde.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 12:06

Vakars uz ezera

Tāda ir Glupzemes nākotne.Tad arī būs tā laimē diešana.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 15:32

smieklīgi

pirms 2009.gada reformas arī bariņš pašvaldību vērsās tiesā, nu un ar ko tas beidzās????????

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 18:38

prātnieks

Skaties plašāk - partijai ''Attīstībai Par'' un arī ministram Pūcem ir labi izdevies pretnostatīt lielu daļu Latvijas valsts pilsoņu un valsts varu. Absolūta ingnorance, kā tas bija jau senāk - tajos boļševiku laikos, kad taisnība ir tikai krīstāltīrās partijas viedoklim un pārējiem pie ratiem vai ceļazīme tur, kur saule aust...Aizmirsies?
Ieklausīties pilsoņu viedokļos ir demokrātijas pamats kaut kur rietumos, kur valsts ir pilsoņiem, bet pilsoņi valstij ( un VARAM ) ir laikam tikai aziātiskās valstīs. Kur mēs esam?
Es negribu to aziātisko ceļu, kur taisnība tikai sultānam, hanam...

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 20:07

vēdernieks

Bet tās partijas, ko pilsoņi ievēl, pārstāv pilsoņu viedokli, tāpēc sanāk, ka mūsos teorētiski ieklausās.
Savu partijas plānu viņi skaļi (tiešām skaļi) klāstīja jau sen pirms vēlēšanām, arī šis punkts tur parādījās, šaubos, ka kāds dikti pievērsa uzmanību. Tagad, kad iebalsoti un pilda plānu, tad slikti.
Bet tāda tā mūsu daba - viss ir slikti.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 08:30

Acaris

Kāda gan attīstība pievienojot Bauskai? Tur jau paspēja slimnīcu nolikvidēt...
Aizmraukt uz "Rimi"? Kas tur labāks par Iecavu? Iecavā ir diezgan prāvs IN ienesums, kas pēc reformas jāatdod Bauskai, kurai Iecava, Vecumnieki un Rundāle vajadzīgi TIKAI, lai tiktu pie labas naudiņas. Ko saņems pretī? PIGU!!!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.18 23:34

prātniekam

Beidz murmuļot par demokrātiju, jo tur, kur ir demokrātija, ir vispārējs bardaks. ASV ,Krievijā, ko mēs tā vairāk zinām, ir normāli valsts vadītāji, kuri neļauj pļerkstēt un valsti laist uz grunti. Tagad, kad jaunie, kas nākuši pie teikšanas, kaut ko grib darīt kārtības dibināšanā, bet taču tūlīt vesels lērums sāk tos apsaukāt un visādi cenšas, lai saglabātu šo demokrātiju, kuras rezultātā 30 gadus Latvija tiek izlaupīta, ieķīlāta, visādus OIK-us ievieš, bankas laiž pa burbuli u.t.t.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 10:07

prātnieks papildus

Ķīra vadītie desmittūkstoš grieķu kareivji nonāca dziļi Persijā, līdz pat Babilonai. Persijas troņa pretendents Kīrs, kas viņus bija salīdzis karagājienam, krita. Sabiedrotie at¬stāja grieķus, viņu ( grieķu ) vadoņus nodevīgi nogalināja. Citi būtu panikā izkliduši un nokļūtu verdzībā.Tikai ne grieķi.
Grieķi izvēlē sev citus vadoņus, kuriem ir pietiekama autoritāte, kuriem kareivji paklausa. Tas ļāva atgriezties Grieķijā.
Grieķu demokrātijas iekārtas pārākums labi saskatāms notikumos pēc vadoņu nodevīgās nogalināšanas. Tas arī šodienas stingrās rokas faniem – kas notiks ja diktators padzers polonija tēju?
Reizēm veselīgi zināt arī vēsturi, kuru mūsdienu skolās māca vāji...
Jā nu vienīgi spēja ievēlēt savus vadoņus vēl ir vāja - klausāmies = KĀ VAR NESOLĪT=.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 10:40

matadors

Griežieties Dieva debesu tiesā un tad jums atsūtīs sausu vasaru par pūlēm un idiotismu. Tad viss izkaltīs un iestāsies Leijputrija.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.21 14:09

Vietējās ziņas