Iecavas novada pašvaldība pasūtījusi savu pētījumu par pašvaldību reformu 13

Pēc Iecavas novada pašvaldības pasūtījuma top pētījums "Administratīvi teritoriālās reformas ietekmes izvērtējums uz Iecavas novada attīstību", noskaidroja aģentūra LETA.

Pētījuma uzdevums ir novērtēt Iecavas novada iedzīvotāju faktisko skaitu, tā dinamiku, izmantojot netiešās metodes papildus Centrālās statistikas pārvaldes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem. Tāpat, kā skaidroja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane, pētnieku uzdevums ir sagatavot izvērtējumu par Iecavas novada apvienošanas iespējām ar kaimiņu pašvaldībām, sagatavot kopsavilkumu par optimālo modeli Iecavas novadam administratīvi teritoriālās reformas kontekstā.

D. Goldmane skaidroja, ka samaksa par pakalpojumu (pētījuma izstrādi) tiek rēķināta par darba stundām. Kāda būs šī summa, pašlaik vēl nevarot precīzi noteikt. Patlaban veikta tirgus izpēte, un noteikti tikai summas griesti – 9999.99 eiro bez PVN.

Tāpat ar Iecavas novada domes lēmumu pašvaldībā izveidota darba grupa, kas seko līdzi aktuālajai informācijai par reformu un kopīgi gatavo vēstules, paužot neapmierinātību ar piedāvāto pašvaldību modeli.

Jau vēstīts, ka, noslēdzoties publiskajai apspriešanai Iecavas novadā par administratīvi teritoriālo reformu, secināts, ka lielākā daļa no 1293 iedzīvotājiem, kas izteikuši savu viedokli, nevēlas novada pievienošanu citai teritorijai.

Apspriešanā saņemtas 1328 atbildes, taču 35 atzītas par nederīgām, jo vairākas anketas bija aizpildījušas personas, kas nav deklarētas Iecavas novadā, ir nepilngadīgas vai atbildi bija sniegušas vairākas reizes. Tāpēc apkopots 1293 iedzīvotāju viedoklis.

Apspriešanā secināts, ka Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu atbalsta 1260 jeb vairāk nekā 97% aptaujas dalībnieku.

Iemesli, kādēļ iedzīvotāji atbalsta novada kā patstāvīgas administratīvās teritorijas saglabāšanu, ir dažādi. Apspriešanas dalībnieki pauduši, ka "Iecavas novads ir pašpietiekams novads", tāpat izteiktas bažas, ka gadījumā, ja novadu "pievienos Bauskai, dzīvosim sliktāk, kļūsim par nomali". Iedzīvotāji arī nevēlas zaudēt saikni ar pašvaldību, tāpat uzskata, ka "mazāku teritoriju ir vieglāk pārvaldīt", "Iecavas novads labi attīstās, pievienošana Bauskai šo procesu aizkavēs".

Savukārt tie aptaujas dalībnieki, kas atbalsta Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam, minējuši, ka nejūt, ka viņu labā pašlaik kaut kas tiek darīts, pauduši arī cerības, ka pievienošana Bauskas novadam ļaus samazināt administratīvās izmaksas. Tāpat minēts, ka "mazajai Latvijai vairāk nekā 100 patstāvīgu novadu ir par daudz", norādīts arī, ka pašlaik Iecavas novadā nenotiek attīstība, iedzīvotāju skaits samazinās.

Daži aptaujas dalībnieki norādījuši, ka atbalsta administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu tikai tādā gadījumā, ja Iecavas novadu pievieno Jelgavas vai Ķekavas novadam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bausku. Tomēr Iecavas novada dome uzskata, ka, jo lielāka ir pašvaldība, jo mazāka ir iespēja kvalitatīvi un cilvēkiem pietuvināti īstenot likumā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

beidzot

pašvaldība ir sniegusi iedzīvotājiem pakalpojumu par veseliem 13 tūkstošiem eiro, vai arī otrādi, no pašvaldības atkarīgie nedaudz vairāk kā 1000 iedzīvotāju snieguši pakalpojumu saviem labvēļiem

pirms gada, 2019.09.16 21:46

Inga

Nevis bagāta pašvaldība, bet nekompetenti žurnālisti, kuri publicē no zila gaisa pagrābtus un nepārbaudītus ciparus..

pirms gada, 2019.09.16 11:31

Ingai

domā, ka viss musdien;as ir bez maksas?

pirms gada, 2019.09.16 11:41

IUB

Iepirkumu neaizmirsa uztaisīt Iecavas pašvaldība? IUB rakstīts, ka par summu 11 000 šis uzņēmums gatavo Attīstības programmu, nevis minēto pētījumu.

pirms gada, 2019.09.16 12:09

secinājums

Pašvaldībā noteikti ir Attīstības nodaļa, un tad lai tās speciālisti arī gatavo. Bet, ja nejēdz, tad lai strādā tādus darbus, kuri atbilst viņu niecīgajās prāta spējām.

pirms gada, 2019.09.16 15:59

Koļa

Vai tik caurā salmu cepure Letai nebūs rakstu gatavojis? Tam parasti rakstos kļūdu vairāk kā suņam blusu.

pirms gada, 2019.09.16 20:08

prātnieks

Kā var nesaprast - ja tai pašvaldību reformai dod laikam 300 000 000 un tad to laist garām un noteikt cik un kā - tie % atbirs un kam par doto Eu kaudzīti....
Tur iecavnieki laikam negrib piedalīties vēl kāda Rīgas miljonāra veidošanā ar "puķu tirgošanu"...

pirms gada, 2019.09.17 02:28

līnis

Ak tu dieviņ kā tik pašvaldības nesniedz pakalpojumus, nu īstie pakalpojumu kombināti - SPK !!!
Tie lielākie pakalpojumi ir tas, ka pašvaldību speči - ierēdņi - dīkdieņi ir gatavi saņemt un saņem šīs milzīgās algas un faktiski gandrīz ne par ko.

pirms gada, 2019.09.17 07:52

Edgars

Man arī gribētos ziināt kādus pakalpojumus tie shēmotāji sniedz, smiekli nāk skatoties ,kā cenšas saglabāt savas siltās vietiņas!!!

pirms gada, 2019.09.17 09:03

kā, kādus?

pašus primitīvākos pakalpojumus- iedzīvotāju maciņu tīrīšanā ar IIN un NĪN

pirms gada, 2019.09.17 16:03

SPK

SPK uzskata, ka nekādi pakalpojumi nav jāsniedz, bet iedzīvotāji jādīrā līdz pēdējam, lai tik būtu nauda, ko izmaksāt domnieku un pārējo klerku algās. Ko uz vietas nevarēs sadīrāt, to saņems no izlīdzināšanas fonda, kas izveidots no Rīgas, Ventspils, pierīgas dīrāšanas.

pirms gada, 2019.09.18 16:06

Vietējās ziņas