Iecavas novada pašvaldība vēlas par 123 196 eiro labiekārtot Brīvības pieminekļa teritoriju 13

Iecavas novada pašvaldība piedalīsies projektu konkursā ar 123 196 eiro vērtu ieceri par Brīvības pieminekļa teritorijas labiekārtošanu, nolēmusi novada dome.
Domājot par publiskās infrastruktūras uzlabošanu gan iedzīvotāju ikdienas vajadzībām, gan svētku pasākumos, Iecavas parkā ir nepieciešams uzlabot Brīvības pieminekļa teritorijas apkārtni, jo īpaši kāpnes, ko ikdienā izmanto Ģedules līča iedzīvotāji, uzsvēra domē. Projekts kā investīciju objekts ir iekļauts Iecavas novada plānošanas dokumentos.

Saskaņā ar pašvaldības noslēgto iepirkumu būvdarbus varētu veikt SIA "AB būvniecība".

Projekta "Publiski pieejamas infrastruktūras - Brīvības pieminekļa teritorijas labiekārtošana Iecavas parkā" maksimālās izmaksas noteiktas 123 196 eiro apmērā. Ieceres īstenošanai plānots iegūt Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu.

Līdzekļi projekta priekšfinansēšanai un līdzfinansēšanai tiks paredzēti pašvaldības nākamā gada budžetā.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

taupīgā

Ko vajag, to vajag, bet.......... izmaksas izskatās, kārtējo reizi, daudz par lielu. Kāds atkal............

pirms gada, 2019.12.02 21:20

Kāds

Nu kurš gan cits,ja ne.. kompanjons no namenes patriekts,šo arī beidzot vajadzētu..

pirms gada, 2019.12.02 23:10

houhou

Dzimtmisas pamatskolas muižas ēku bija žēl uzturēt un atjaunot (nav žēl izsolīt ar sākumcenu 76 tūkst.), bet kaut kādam piemineklim 123 tūkst. nav žēl.
Jums ir laba izpratne par vēsturiskām vērtībām!

pirms gada, 2019.12.03 11:19

Nu gan

Tas nav "kaut kāds piemineklis", bet gan ļoti konkrēts - veltīts tiem Latvijas patriotiem, kas ar savām asinīm izcīnīja Latvijai brīvību!

pirms gada, 2019.12.03 11:58

prātnieks

=Dzimtmisas pamatskolas muižas ēku bija žēl uzturēt un atjaunot (nav žēl izsolīt ar sākumcenu 76 tūkst.), bet kaut kādam piemineklim 123 tūkst. nav žēl.=
Un tālāk atjaunos, ko tur liks, kā izmantos? Jau tāda pati ir Sarkanā skola - zem jauna jumta. Tās pielietojums? Nekāds. Tas pats liktenis ir arī Iecavas vecajai slimnīcai - nekāda pielietojuma. Jā tas ir tas pats kas ar vecu auto - nobraukts un derīgs tikai lūžņiem, bet atmiņas par braukšanu... nu stāv pagalmā kā grausts...Jā nav vadājis ne Hruščovu, ne Brežņevu - neatjaunos un muzejā neliks... kam tas vajadzīgs...un graustu tādu ir daudz .

pirms gada, 2019.12.03 11:59

houhou

Par pieminekli nebija domāts, ka nav saprotams, kam viņš vajadzīgs - jā, protams, tas simboliski izrāda cieņu karavīriem, bet mana doma vairāk bija kā par fizisku būvi, par kuru mēs turam rūpi. Piemineklis ir ar simbolisku nozīmi, bet ēka ir vēsturiski veidojusies celtne. Iecava visu laiku skandina par tūrismu, bet reālus tūrisma objektus palaiž vējā. Tas, ka ēkas pēc tam ir tukšas, nav ēku vaina, bet "gudro galvu" vaina.

pirms gada, 2019.12.03 12:13

Kaimiņš,ne Artuss

Brīvības piemineklis ir celts par godu tiem,kas krita ,lai mēs šodien būtu brīvi un arī te sarakstīties varētu.. muiža ir piemineklis vācu baronu kundzībai,tur tu par kalpu,dārznieku vai vagaru labākajā gadījumā varētu strādāt.. ja nebūtu to notikumu,kam par godu piemineklis uzcelts. Par dzimtmisu - tā taču ķirmju saēsta dēļu čupa,kas simtugadu pārbūvēta bez jebkādas piesaistes kādam arhitektūras stilam.. tik vien,ka vieta glīta,lieli koki un tā.. bet degradēta,jo apkārt saceltas krievu laika privātmājas..tā nav mūra muiža kalna galā vai parkā,pie upes vai ezera.tu gribētu kā muižkungs pa logu vērot,kā zemnieki savās sētās rosās dažu metru attālumā?

pirms gada, 2019.12.03 13:09

Gurmāns

Sarkanajā skolā varētu ierīkot ekskluzīvus dzīvokļus.Ērta vieta. Skaista celtne.

pirms gada, 2019.12.03 13:24

Strādnieks

-,>Gurmānam,jā ,laba vieta un ekskluzīvi dzīvokļi ja vēlies atpūsties blakus vēl nepārapglabātiem WW2 vācu,latviešu,krievu karavīru kauliņiem no kara hospitāļa...

pirms gada, 2019.12.04 08:51

Strādniekam

No kurienes tāda info? Ja tā , tad visa Latvija uz paaudžu paaudžu kauliem. Saeima, piemēram, arī. Tur taču atrada sen senus kaulu kambarus, kas bija pie baznīcas.

pirms gada, 2019.12.04 11:25

Strādnieks

https://iecava.lv/lv/izglitiba/izglitibas_iestades/vispareja/skolai-jubileja/dazi-uzplaiksnijumi-no-dargumu-lades-jeb-domraksts-bez-plana/
Un + mana tēva atmiņas ne par šo vietu vien.

pirms gada, 2019.12.04 15:39

Vietējās ziņas