Iecavas novadā plāno svinīgi sveikt jaundzimušos

Iecavas novada pašvaldība iecerējusi nākamgad iedibināt jaunu tradīciju – īpašā pasākumā sveikt jaundzimušos, informē Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane.

Līdz tam vēl jāizstrādā kārtība, kādā tiks organizēta Iecavas novada jaundzimušo godināšana, kā arī jāizšķiras par kādu īpaši izgatavotu piemiņas velti, ko pasniegt mazuļu vecākiem. Pašvaldībai svarīga ir arī pašu iedzīvotāju nostāja šajā jautājumā, tālab ikviens aicināts vietvaras mājaslapā paust savu viedokli par vēlamāko dāvanu – zvaniņu, kas tematiski sasaucas ar Iecavas novada ģerboni, īpašu piemiņas monētu, sudraba karotīti vai miega spilventiņu ar atbilstīgu uzdruku.

D. Goldmane uzsvēra, ka ar šādu pasākumu iecerēts izcelt Iecavas novada ģimenes un to jaundzimušos, kā arī veidot piederības izjūtu savam novadam. Jaundzimušo sveikšanu plānots organizēt vasarā Ģimenes dienas pasākumā.

Iecavnieces Karīnas ģimenei šogad piepulcējies dēliņš Gustavs. Jautājot, kādu velti viņa labprātāk saņemtu no pašvaldības, iecavniece atzina, ka tīkamākas esot praktiskas dāvanas, ko iespējams izmantot arī ikdienā. «No šādas mantas tad ir patiesi vislielākais prieks gan vecākiem, gan pašam bērniņam. Ir dzirdēts, ka Cēsīs dāvina vietējās rokdarbnieces gatavotas lacītes ar pilsētas simboliku. Liepājā – vietējā ražojuma bērnu dvielīti ar īpašu noformējumu. Varbūt arī Iecavā var atrast kādu vietējo amatnieku/rokdarbnieku un izgatavot piemiņas dāvaniņu, kam būs pievienotā vērtība, kā arī praktisks pielietojums. Turklāt, lietojot dāvaniņu, arī citi redzēs Iecavas simboliku, un tā savā ziņā būs novada popularizēšana,» pārdomās dalās Karīna, piebilstot, ka tā varētu būt arī koka rotaļlieta, bērniņa pirmā cepurīte, dvielītis u. tml. Arī minētais spilventiņš, viņasprāt, neesot slikta ideja, bet svarīgs esot izpildījums – lai tas nebūtu tikai dekoratīvs priekšmets, bet praktiski izmantojams.

«Jautājums, cik daudzi vecāki, saņemot, piemēram, sudraba karotīti, to vispār saglabā? Arī mūsu ģimenē tā, visticamāk, nogultu plauktā un krātu putekļus, bērnam pieaugot, arī diez vai būs interese to karotīti ņemt līdzi savā dzīvē,» domā Karīna.

Aplūkojot citu vietvaru pieredzi, tepat Bauskas novadā deklarēta jaundzimušā vecāki no pašvaldības saņem 925. raudzes sudraba tējkaroti ar Bauskas novada ģerboņattēlu, Jelgavas novadā sudraba monētu ar pēdu nospiedumu aversā un pašvaldības ģerboni reversā, bet, piemēram, Gulbenē vietējā rokdarbu salona darinātu kokvilnas un flīša auduma sedziņu, kuru rotā izšūts Gulbenes novada logo un mazuļa attēls, ko ieskauj gulbja spārns, kopā ar uzrakstu «Gulbenes novads ir manas mājas».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas