Iecavas novadā rīkos sabiedrisko apspriešanu par administratīvi teritoriālo reformu 6

No 3.jūnija līdz 1.jūlijam Iecavas novadā notiks publiskā apspriešana, iedzīvotājiem uzdodot jautājumu "Vai jūs atbalstāt Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu?", nolēmusi novada dome.
Publiskās apspriešanas mērķis ir noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Iecavas novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām.

Aptaujas anketu drukātā veidā varēs saņemt, aizpildīt un iesniegt Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1.stāvā vai Administratīvajā nodaļā 2.stāvā, novada bibliotēkās un citās pašvaldības iestādēs. Saite uz aptaujas elektronisko versiju un aptaujas forma drukāšanai būs pieejama arī pašvaldības mājaslapā. Publiskās apspriešanas sapulce notiks 13.jūnijā plkst.18 Iecavas kultūras namā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bauskas pilsētu. Tomēr Iecavas novada dome uzskata, ka, jo lielāka ir pašvaldība, jo mazāka ir iespēja kvalitatīvi un cilvēkiem pietuvināti īstenot likumā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas.

Jau ziņots, ka VARAM izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Priekulis

Feini, būs mums koncertzāle, ūdensvads un kanalizācija.

pirms gada, 2019.05.31 09:51

Afanasjevs

Būs mums "Iecavas pilsētas simfoniskais orķestris".

pirms gada, 2019.05.31 15:47

reforma

Iedzīvotājus novadu reforma nesatrauc, uztrauc tos, kas ilgi un vairumā sasēdušies kabinetos un baidās palikt bez siltajiem krēsliem !

pirms gada, 2019.05.31 12:02

Iecavnieks

Reāli, es uz Bausku VISPĀR nebraucu. Mana ģimene un paziņas arī, nē. Braucam vai nu uz Rīgu, vai nu uz Jelgavu. Tad kāda velna pēc valsts grib man uzspiest darīt to, kas man nav ne laika ziņā, ne ekonomiski izdevīgi? Bauska, manā gadījumā, ir virziens atpakaļ. Es esmu tikai par to, lai būtu individuāli vai kopā ar kādu citu!

pirms gada, 2019.05.31 13:13

Iecavā svētki

beidzot, pēc gadiem ilga pārtraukuma novadā aptauja, nevis lai uzzinātu iedzīvotāju uzskatus par budžeta naudas izlietošanu tādam vai tādam objektam, vai arī kārtējās amatvietas nepieciešamību domē, bet šoreiz lieta nopietnāka, svilst domnieku un daudzo "speciālistu" pakaļas, un te nu nepieciešama arī vienkāršo ļautiņu balstiņa

pirms gada, 2019.05.31 18:25

Iecaviets

Bet, ja ielūkojamies Novadu teritorijas attīstības līmeņa indeksu tabulā -
Iecavas novads - 24. vietā, Vecumnieku novads - 46., Bauskas novads - 50., Rundāles - 60. vietā.
Izskatās iecaviešiem izdevīgi?
(http://www.vraa.gov.lv/lv/publikacijas/attistibas_indekss/)

pirms gada, 2019.06.02 11:15

Vietējās ziņas