Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas novadā talkos visu nedēļu

Iecavas novadā Lielās talkas darbi tradicionāli ritēs ne tikai sestdien, 26. aprīlī, bet arī nākamās nedēļas darbdienās, portālam apstiprināja novada koordinatore Sarmīte Avota.

Novada izglītības iestādes talkot sāks jau nedēļas vidū. 24. un 25. aprīlī skolas apkārtni un parku sakops Iecavas vidusskolas kolektīvs. Parkā rosīsies bērnudārza «Cālītis» grupas un pedagogi. Iecavas veselības centra darbinieki tradicionāli poliklīnikas apkārtni sakops 25. aprīlī. Zālītes skolas kolektīvs sakārtos savu ēku apkārtni. Dzimtmisas pamatskola ne tikai sakops apkārtni, bet arī stādīs jaunu mežu.
Sociālās aprūpes centra «Zemgale» Iecavas nodaļas iemītnieki strādās Sila kapos. Pašvaldības administrācija parkā tīrīs upi.

«Sabiedriskās kārtības dienests rosīsies ar Lūciju Mucenieci priekšgalā,» plānus atklāj S. Avota, ««simtlatnieki» faktiski talko jau nedēļas divas, vāc atkritumus maisos dažādās vietās.»

Gan par jau savākto, gan talkas sarkanajos maisos salasīto atkritumu nogādāšanu izgāztuvē ierasti rūpēsies «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS). Iestādes darbinieki tīrīs saliņas parkā, kur šoziem novākti vecie krūmi un koki. S. Avota gan piekodina rīkotājiem paziņot par visiem savāktajiem un konkrētās vietās savākšanai atstātajiem maisiem. Tos izvedīs līdz 29. aprīlim.

Jau gadiem zināmās talkas vietas ir Zorģi, kur talciniekus izrīkos bibliotekāre Aina Ezergaile, Rosmes ciemats ar Nadeždu Bokovu priekšgalā, kā arī Zālītes ciemats, Dimzukalns un Dzimtmisa. SIA «Smiltaiņi» aicina sakopt agrāko metāla uzpirkšanas vietu, kas atrodas pa ceļam uz SIA «Iecavnieks&Co» ražotni.

Šogad novadā pieteiktas jaunas talkas vietas, informē S. Avota. Zigmārs Meļķis aicina talkotājus sakopt Iecavas–Stelpes ceļa apkārtni ar devīzi «Nepamet garām!». Talkošanas vietā izzāģēs vecos kokus, krūmus, savāks atkritumus un vecās lapas. Talkotājus gaidīs jāšanas sporta kluba «Drostalas» teritorijā Zorģu pusē. Valdis Jurovskis pieteicis sakopšanai ceļmalas no Kažokiem līdz Stīpniekiem. Vieta atrodama, no šosejas A7 nogriežoties uz Dzērumiem, pēc tam pa kreisi Iecavas novada teritorija.

Iecavas novadā talkas dienās ne tikai sakopj, bet arī papildina apstādījumus. «Arī šogad vietām uzliksim jaunus putnu būrus, parkā iestādīsim kokus veco vietā, Zorģos pie šosejas iebrauktuves iekārtosim krūmu un puķu dobi,» atklāj S. Avota.

Pārbaudīt talkošanai iezīmētās vietas un uzzināt koordinatoru kontakttālruņus var Lielās talkas mājaslapā talkas.lv. S. Avota informē, ka Iecavas novada talkotāji, kas vēlas pieteikties darbam, vienoties par sarkano talkas maisu saņemšanu vai noskaidrot citus jautājumus, var zvanīt pa telefonu 29419247. Jebkurš talkotājs var izvēlēties, kur strādāt, darbarīki un cimdi ir pašu ziņā.

Jau vēstīts, ka Lielās talkas tradīciju iecerēts uzturēt līdz 2018. gadam, kad Latvijas valstij apritēs 100 gadu.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas