Iecavas novadā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs pieaugs par 20,4% 7

Iecavas novadā no šodienas, 1.decembra, ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs būs 2,60 eiro par kubikmetru, kas ir par 20,4% vairāk nekā iepriekš, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) sniegtā informācija.

SPRK apstiprinājusi SIA "Dzīvokļu komunālā saimniecība" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No šodienas ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,86 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs - 1,74 eiro par kubikmetru (bez PVN).

Kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs veidos 2,60 eiro par kubikmetru (bez PVN). Pateicoties lietotājiem nodotā apjoma pieaugumam Iecavas novadā, tarifu projekta izvērtēšanas gaitā kopējais tarifs samazināts par 0,8% jeb 0,02 eiro, salīdzinot ar sākotnēji komersanta iesniegto tarifu.

Neskatoties uz nelielo tarifa samazinājumu tā izvērtēšanas gaitā, kopējā maksa pieaugs par 0,44 eiro par kubikmetru, salīdzinot ar patlaban spēkā esošajiem tarifiem, kas apstiprināti pirms sešiem gadiem.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa apmēru ietekmējis kopējais izmaksu pieaugums, kas nepieciešams, lai segtu ar pakalpojuma saistītās izmaksas. Tās ir gan elektroenerģijas izmaksas, gan nodevu maksājumi, nodokļi un citas izmaksas, kas kopš 2014.gada, kad pēdējo reizi tarifs tika pārskatīts, ir būtiski mainījušās.

Tomēr jau kopš 2012.gada ir veikta virkne uzlabojumu sistēmas sakārtošanā, pie kā darbs turpinās arī šobrīd. Eiropas Savienības (ES) fonda projektu rezultātā Iecavas novadā ir izbūvētas jaunas ūdens sagatavošanas stacijas, uzstādītas jaunas ūdens atdzelžošanas iekārtas, kā arī veikta kanalizācijas sūkņu staciju rekonstrukcija un veikti citi darbi.

Pateicoties ES fondu atbalstam, līdz 2021.gadam tiks realizēts projekta turpinājums. Tā rezultātā tiks ierīkoti jauni un pārbūvēti esošie ūdensapgādes inženiertīkli, kā arī jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas un jauni kanalizācijas inženiertīkli.

SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle norādīja, ka dalība komersantam ES fonda projektos nodrošina iespēju sekmēt pakalpojuma kvalitāti novadā, vienlīdz arī mazināt zudumu apjomus, avārijas gadījumus, kas arī veido daļu no tarifa.

Jaunie tarifi tiks piemēroti "Dzīvokļu komunālā saimniecība" pakalpojumu lietotājiem Iecavas novadā.

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifu projektu SPRK izvērtēšanai "Dzīvokļu komunālā saimniecība" iesniedza šogad 23.martā. SPRK, izvērtējot projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu "Dzīvokļu komunālā saimniecība" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

"Dzīvokļu komunālā saimniecība" reģistrēta 2001.gadā un tās pamatkapitāls ir 1,743 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 1,057 miljoni eiro un peļņa - 62 528 eiro "Dzīvokļu komunālā saimniecība" pilnībā pieder Iecavas novada domei.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Igors

šis pieaugums ir salīdzinoši neliels, jo Bauskā plānots 42% pieaugums !

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.02 08:04

Nu gan

Pats izdomāji? Varēji vēl lielāku skaitli uzrakstīt, lai lielāks šoks.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.02 10:18

Mareks

Mazliet lielāks man pēc aprēķiniem sanāca 53% , ja pieskaita klāt to, ka ar 1.janvāri SIA "Bauskas ūdens" prasīs vēl 2 eiro par rēķina sagatavošanu. Lietotājam "Nu gan" ieteiktu vienkārši veikt aprēķinu - raksts par Bauskā plānoto palielinājumu ir šeit : https://www.bauskasdzive.lv/vietejas-zinas/aicina-iedzivotajus-paust-viedokli-par-gaidamajiem-udenssaimniecibas-pakalpojumu-tarifiem-bauska-188332?fbclid=IwAR30NuidY15D03Vv15Iim7IwfEvXRpbRn0mDOEbgW86nRga5ctimYpOaWGg

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.02 11:25

Aivars

Šajā laikā celt tarifus ir noziedzīgi

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.02 09:52

jp

pašvaldība rūpējās lai jūs ātrāk nosprāgtu

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.02 19:02

Vietējās ziņas