Iecavas novadā vietu bērnudārzos pietiek

Iecavas novadā pirmsskolas izglītības iestādēs ir nodrošināta vieta visiem pašvaldības bērniem, «Bauskas Dzīvei» vēsta pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja.

Pašvaldība situāciju ar pirmsskolas bērnu rindu Iecavas novadā atrisinājusi, uzceļot piebūvi bērnudārzam «Cālītis», skaidro Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane.

Kā norāda V. Ieleja, situācija Iecavas novadā nemainīsies arī pēc 2016. gada 1.janvāra, kad valsts vairs nefinansēs privātos bērnudārzus un nekompensēs izdevumus par bērnu pieskatīšanu ģimenēm, kam nav nodrošināta vieta pašvaldību pirmsskolas iestādēs. Vietas nodrošināšot visām ģimenēm, kuras vēlēsies bērnus uzticēt pirmsskolas izglītības iestādes pedagogiem. Jāpiebilst, ka piecus un sešus gadus vecajiem bērniem vieta bērnudārzā jānodrošina, lai viņus pienācīgi sagatavotu mācībām pirmajā klasē.

Jau vēstīts, ka moduļu piebūve bērnudārzam «Cālītis» tika atklāta 2013. gada rudenī. Tā izmaksāja teju 450 tūkstošus latu jeb 640 tūkstošus eiro. Bērnudārzā «Cālītis» ir vietas 296 bērniem, bērnudārzā «Dartija» – 180 audzēkņiem. Pirmsskolas grupas darbojas arī Zālītes speciālās internātpamatskolas sākumskolā, kur ir vieta vairāk nekā 20 bērniem, un Dzimtmisas pamatskolā, kur pirmsskolas programmu apgūst 10 – 20 audzēkņu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas